Deny
02.11.04,08:57
Ahojte, viete mi niekto poradiť, ešte som nedávala opravné daňové k DPH, sú nejaké sankcie - pokuty za opravy, keď nám vyšiel nadmerný odpočet a bude aj na opravnom, iba nižší? Díky.
Janca
02.11.04,08:35
Za opravne danove priznanie k DPH sa sankcie nedavaju, lebo su podane v lehote, t.j. do 25. nasledujuceho mesiaca. Sankcie su iba za dodatocne danove priznanie.
Deny
02.11.04,09:11
Díky,zle som to pochopila, vlastne ide o dodatočné priznanie, v § 35 sa hovorí o pokute podľa výšky rozdielu dane, ale čo ak ide o NO? Týka sa toho odstavec 12 - pokuta vo výške od 5 000 do 1 000 000,. Sk? Máte niekto skúsenosť?
Veselá
02.11.04,11:18
Podľa mojich informácií, ak si dodatočným DP znížiš výšku NO, nevyrubí sa žiadna pokuta.
romanf
02.11.04,11:31
Podľa mojich skúseností práveže vtedy sú nejaké pokuty, ak si neoprávnene žiadaš späť viac, ako si mala. Myslím, že je tam rozdiel aj v tom, ze či si zistíš chybu sama alebo DÚ. A potom záleží aj na tom, či Ti už NO bol vrátený alebo nie. Takto by som sa na to pozeral.
Lenočka
02.11.04,11:57
My sme mali podobný prípad minulý rok vykázali sme nadm.odpočet ale dávali sme o 2 dni opravné a tam už vznikla naša daňová povinnosť.Prišli sme na to sami, ale pokuta bola a myslím, že dosť prísna.
Deny
03.11.04,08:19
A čo ak si zvýšiš výšku NO? Už som sa pýtala aj na daňovom úrade, ale nevedela mi odpovedať ani na jeden ani na druhý prípad s NO. Nebudú nám nič vracať, lebo sa bude odpočítavať od budúceho DP. Asi ešte sami nevedia, tak sa asi nechám prekvapiť. Potom zverejním skúsenosť, lenže majú na to vyrubenie dosť času, tuším dva roky.
Yuya
04.11.04,09:22
Ak si dodatocnym DP k DPH zvysis NO, penale Ti nevyrubia ziadne, ale ak sa meni aj vystup /opravuje sa na vyssi/ aj ked v konecnom dosleku vysledok danoveho priznania moze byt rovnaky alebo dokonca vyssi NO, vyrubia penale z rozdielu vystupu pricom zvysenie NO nebudu brat do uvahy. Mali sme takyto pripad a tiez som bola prekvapena, dokonca sme napisali odvolanie ale nepomohlo.