MariannaMia
29.01.16,06:23
S priateľom kupujeme na úver byt,nakoľko úver bude na jeho meno,aj byt bude na jeho meno,budeme splácať spolu a preto sa chcem poistiť aby v prípade jeho smrti som zdedila jeho byt ja a nie jeho dieťa

Priateľ je rok rozvedený, ešte stále neprebehlo výživné za súd a bez podielové vysporiadanie manželov, po rozvode spláca 2 uveri ktoré sú na jeho meno ale bolo za ne prerobená strecha a kúpelňa v dome ex manželky, jeho ex mu nedovolí stýkať sa s dcérou od kedy má mňa, lebo jej priateľ s ktorým podvádzala svojho manžela sa na ňu po rozvode vykašlal a dovolil si byť šťastný. priateľ spraví čokoľvek, aby som bola jeho jediným dedičom. Najprv sme chceli napísať byt na mňa, ale nakoľko celý úver bude na priateľa nieje to možné. prosím poraďte nám aby sa po prípadnej priateľovej smrti nedostalo všetko do rúk jeho ex manželky ako správkyne majetku ich dcéry
jslancik
29.01.16,05:38
Ovela pravdepodobnejsi pripad ako smrt je vas rozchod. Asi najistejsia zmluva by bola ta s obruckami.
misoft
29.01.16,05:44
Tak po poriadku. Začneme tým bytom. Ak sa vy dvaja vezmete (manželstvo) - budeš i ty dedičkou. Ak byt bude v BSM - budeš 1/2 vlastníčkou - takže bude sa dediť len jeho polovica a tak jeho dieťa dostane 1/4. Že je neplnoleté? Ako poručník síce môže byť jeho matka, ale on nebude môcť s tou 1/4 nakladať, ako sa jej zachce - jedine s rozhodnutím súdu.
Úvery - ak ich brali so svojou ex- počas ich manželstva - boli súčasťou BSM - ak ich spláca len on, má pri rozdelení predchádzajúceho BSM nárok na to, aby ho ex- vyplatila, resp. o toľko sa znížil jej podiel z rozdelenia BSM - musí to ale presne zdokladovať.
Stýkanie sa so svojou dcérou - je tu predsa súd, ktorý určí pravidlá styku s dieťatom a pokiaľ jeho ex- mu to bude odmietať, on len podá návrh na predbežné opatrenie. Ak by jeho ex- i naďalej odmietala (bez závažných dôvodov) - jeho ex- by sa dostala do konfliktu so zákonom - marenie výkonu úradného rozhodnutia a on sám by potom mohol podať návrh na zverenie dcéry do osobnej starostlivosti. A ak by to vyšlo - už nie on by výživné platil, ale jeho ex- by mu platila.... atď, atď.

(Ak som niečo zle napísal a vysvetlil - odborníci ma opravia).
ivka70
29.01.16,05:47
Kedze dieta je neopomenutelny dedic, aj v pripade zavetu by neplnolete dieta muselo zdedit cely svoju zakonnu cast, plnolete 50%.
Termin splacat budeme spolu je bez manzelstva bezpredmetny, ak uver aj byt budu len na priatela, nedokazes, ze si na uver prispievala, ak by ste sa rozisli. Kedze budes byvat u neho, prispevky sa budu pocitat ako prispevok na domacnost, nie na uver.
S jeho dcerou spolocne by si dedila len ak by si bola jeho manzelkou.
Nikdy jeho dceru uplne z dedicstva nevylucite, vydedenie pripada do uvahy len zo zakonom definovanych dovodov, napr. v pripade, ze by sa dedic nespraval adekvatne k porucitelovi, co pri maloletom dietati nie je vobec realne definovat.
MariannaMia
29.01.16,05:56
sme spolu od ich rozvodu, rozchod nepripadá do úvahy nakoľko ma priateľ pri 40"C teplotách na rukách odnesie ešte aj na záchod, taktiež nepripadá do úvahy ani svadba nakoľko prídem o dávky v hmotnej núdzi a všetko výhody čo dostávam, mám byt v mojom vlastníctve a podnájmom nám zarobí na splátky hypotéky, nevidím dôvod keď ho z väčšej časti budem platiť ja (nakoľko má priateľ nižší prijem ako ja aj keď nerobím) prečo by ho mala dostať jeho dcéra (priateľ má rovnaký názor) jediný problém je ten že ja nerobím aj keď mám dobrý príjem hypotéku nedostanem, preto musí byť byt na priateľove meno
MariannaMia
29.01.16,05:59
svadba nepripadá do úvahy, nakoľko prídem o dávky v hmotnej núdzi a všetko výhody čo dostávam, mám byt v mojom vlastníctve a podnájmom nám zarobí na splátky hypotéky, nevidím dôvod keď ho z väčšej časti budem platiť ja (nakoľko má priateľ nižší prijem ako ja aj keď nerobím) prečo by ho mala dostať jeho dcéra (priateľ má rovnaký názor) jediný problém je ten že ja nerobím aj keď mám dobrý príjem hypotéku nedostanem, preto musí byť byt na priateľove meno,
buchač
29.01.16,06:01
Ale šak nane problém...
Vravíš, že priateľ urobí pre Teba všetko, takže :


DOPLNENIE a úprava:

MariannaMia (Dnes 07:56) sme spolu od ich rozvodu, rozchod nepripadá do úvahy nakoľko ma priateľ pri 40"C teplotách na rukách odnesie ešte aj na záchod, taktiež nepripadá do úvahy ani svadba nakoľko prídem o dávky v hmotnej núdzi a všetko výhody čo dostávam, mám byt v mojom vlastníctve a podnájmom nám zarobí na splátky hypotéky, nevidím dôvod keď ho z väčšej časti budem platiť ja (nakoľko má priateľ nižší prijem ako ja aj keď nerobím) prečo by ho mala dostať jeho dcéra (priateľ má rovnaký názor) jediný problém je ten že ja nerobím aj keď mám dobrý príjem hypotéku nedostanem, preto musí byť byt na priateľove meno


jslancik (Dnes 08:11) naivná, a pritom prešpekulovaná *****. že rozchod nepripadá do úvahy? no nepovedz takých už bolo. veď nie teraz, o pár rokov je to viac menej istota.
čo sa týka toho ostatného - si veľká podvodníčka. robíš načierno a zneužívaš systém. a tu si pýtaš radu, ako to dotiahnuť ešte na vyššiu úroveň.
Aby si neprišla o dávky, atď, tak bude musieť byť všetko písané na "priateľa". To je ideálna príležitosť k ľahkému nadobudnutiu kadečoho.
Chudák chlap...jedna ženská ho odrbala a druhá ho privedie na psí tridsiatok.
https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
MariannaMia
29.01.16,06:05
uver mi nedaju aj ked ma dvojnásobný príjem ako priatel, lebo nerobim
jslancik
29.01.16,06:11
naivná, a pritom prešpekulovaná *****. že rozchod nepripadá do úvahy? no nepovedz :D takých už bolo. veď nie teraz, o pár rokov je to viac menej istota.
čo sa týka toho ostatného - si veľká podvodníčka. robíš načierno a zneužívaš systém. a tu si pýtaš radu, ako to dotiahnuť ešte na vyššiu úroveň.
Aby si neprišla o dávky, atď, tak bude musieť byť všetko písané na "priateľa". To je ideálna príležitosť k ľahkému nadobudnutiu kadečoho.
MariannaMia
29.01.16,06:15
nepočítame s možnosťou rozchodu, priateľ má nebezpečné zamestnanie, bojím sa len toho že sa mu niečo stane, skôr potrebujem poradiť napr niečo ako darovacia zmluva aj počas úveru,........
MariannaMia
29.01.16,06:19
ja nerobím načierno, beriem si od štátu len to čo mi štát dovolí, naučila som sa v tom behať, no kto by robil ked mu dá štát všetko zadarmo ani ty robiť nemusíš vybav sa všetko čo ti štát ponuka a máš viac ako teraz
buchač
29.01.16,06:21
DOPLNENIE a úprava príspevku.
ivka70
29.01.16,06:21
1. dnes je dnes a o rok-dva moze byt situacia uplne ina
2. poberas davky v hmotnej nudzi a mas prijmy z prenajmu bytu? si si ista, ze na ne mas narok a ze ich nebudes musiet vracat???
3. byt a hypoteku bude mat priatel a ty ju budes platit (z prenajmu) bez akejkolvek zaruky, ze keby sa cokolvek stalo (nielen smrt ale ja rozchod)
- strasny nerozum
arizona
29.01.16,06:25
Pises,ze manzelstvo nepripada do uvahy,ze priatel kupuje byt na hypo,ktoru budes splacat z vacsej miery ty,ale byt bude na priatelovo meno...
Cele zle!!!!

Uvedomujes si,ze budes vlastne financovat cudziu nehnutelnost a v pripade rozchodu,alebo smrti priatela " odides s holym zadkom?" , oficialni dedicia ta mozu z nehnutelnosti vyhodit a mozno sa budes cele roky vlacit po sudoch,aby si si s neistym vysledkom vydobila aspon minimum z toho,co si do toho vlozila?


Bud pockajte na vhodnejsiu situaciu,kedy bude mozne,aby ste byt kupovali obaja rovnakym dielom,alebo sa informujte v banke,aka je moznost,aby ti priatel,v pripade,ze by kupil byt na hypo mohol nehnutelnost darovat.

Teraz mozno spekulujes,aby si neprisla o nejake davky. Ale uvedom si,ze mozes prist o ovela viac....
ivka70
29.01.16,06:27
Nikto nikdy nepocita s moznostou rozchodu .... je to tvoj problem, ale ides do neprimeraneho rizika ....
jslancik
29.01.16,06:33
dávky v hmotnej núdzi ti štát len tak nedá.
a je to fakt hnus, koho všetkého musíme živiť z našich daní... bleee. a takáto vychcaná žena tu ešte pýta radu od tých, ktorých okráda a zneužíva. bleeee.
MariannaMia
29.01.16,06:35
ja budem financovať cudziu nehnuteľnosť a ja som jediná ktorá môžem prísť o to čo do toho vložila a nerobím na čierno, len dostávam to čo dáva dáva aj neprispôsobivým, prečo by to oni mali dostať a ja nie,
ivka70
29.01.16,06:36
Pre istotu skopirujem komentare: MariannaMia (Dnes 07:56) sme spolu od ich rozvodu, rozchod nepripadá do úvahy nakoľko ma priateľ pri 40"C teplotách na rukách odnesie ešte aj na záchod, taktiež nepripadá do úvahy ani svadba nakoľko prídem o dávky v hmotnej núdzi a všetko výhody čo dostávam, mám byt v mojom vlastníctve a podnájmom nám zarobí na splátky hypotéky, nevidím dôvod keď ho z väčšej časti budem platiť ja (nakoľko má priateľ nižší prijem ako ja aj keď nerobím) prečo by ho mala dostať jeho dcéra (priateľ má rovnaký názor) jediný problém je ten že ja nerobím aj keď mám dobrý príjem hypotéku nedostanem, preto musí byť byt na priateľove meno

jslancik (Dnes 08:11) naivná, a pritom prešpekulovaná *****. že rozchod nepripadá do úvahy? no nepovedz takých už bolo. veď nie teraz, o pár rokov je to viac menej istota.
čo sa týka toho ostatného - si veľká podvodníčka. robíš načierno a zneužívaš systém. a tu si pýtaš radu, ako to dotiahnuť ešte na vyššiu úroveň.
Aby si neprišla o dávky, atď, tak bude musieť byť všetko písané na "priateľa". To je ideálna príležitosť k ľahkému nadobudnutiu kadečoho.

MariannaMia (Dnes 08:19) ja nerobím načierno, beriem si od štátu len to čo mi štát dovolí, naučila som sa v tom behať, no kto by robil ked mu dá štát všetko zadarmo ani ty robiť nemusíš vybav sa všetko čo ti štát ponuka a máš viac ako teraz
ivka70 (Dnes 08:21) 1. dnes je dnes a o rok-dva moze byt situacia uplne ina

2. poberas davky v hmotnej nudzi a mas prijmy z prenajmu bytu? si si ista, ze na ne mas narok a ze ich nebudes musiet vracat???
3. byt a hypoteku bude mat priatel a ty ju budes platit (z prenajmu) bez akejkolvek zaruky, ze keby sa cokolvek stalo (nielen smrt ale ja rozchod)
- strasny nerozum

jslancik (Dnes 08:33) dávky v hmotnej núdzi ti štát len tak nedá.
a je to fakt hnus, koho všetkého musíme živiť z našich daní... bleee. a takáto vychcaná žena tu ešte pýta radu od tých, ktorých okráda a zneužíva. bleeee.
ivka70
29.01.16,06:37
MariannaMia (Dnes 07:59) svadba nepripadá do úvahy, nakoľko prídem o dávky v hmotnej núdzi a všetko výhody čo dostávam, mám byt v mojom vlastníctve a podnájmom nám zarobí na splátky hypotéky, nevidím dôvod keď ho z väčšej časti budem platiť ja (nakoľko má priateľ nižší prijem ako ja aj keď nerobím) prečo by ho mala dostať jeho dcéra (priateľ má rovnaký názor) jediný problém je ten že ja nerobím aj keď mám dobrý príjem hypotéku nedostanem, preto musí byť byt na priateľove meno,
ivka70
29.01.16,06:38
S darovacou zmluvou by musela suhlasit banka .....co myslis, bude?
MariannaMia
29.01.16,06:39
toto je už po vymazaní mojich komentárov
jslancik
29.01.16,06:41
myslíš? :D
buchač
29.01.16,06:43
MariannaMia

Poviem takto.
Áno, máš pravdu...ale je rozdiel využívať a zneužívať systém.
Radšej už neprispievaj a neškrabkaj viac v tejto téme.
Každý normálny jedinec Ťa v podstate za Tvoje konanie odsúdi...a v konečnom dôsledku Ťa položí na úroveň tých neprispôsobivých, teda cigánov.
ivka70
29.01.16,06:58
Tvoje komentare nikto nevymazava, vymazavas len sama, kedze si zistila, ze odpovede nie su take ale ocakavas
MariannaMia
29.01.16,07:18
ok, kde sú potom moje komentáre na všetko som reagovala a na niektoré dokonca 2x rovnako a komentáre sú nikde, chcem si vymazať profil nakoľko táto stránka pre nieje prínosom
mzdarka renca
29.01.16,07:25
nie je ti prínosom?!! viem, že nadstavené zrkadlo má málokto rád. Všetci, čo ti to tu komentovali ti chceli len a len pomôcť a poradiť. Keďže si nedostala odpoveď, ktorá by sa ti páčila tak chceš zdupkať? Detinské a nezrelé.
ivka70
29.01.16,07:25
O vymazanie profilu mozes poziadat admina.
Mazanie otazok ale nie je v sulade s Etiketou porady, na ktoru si prihlasenim sa na stranku, pristupila.
A inak, aj vymazane komentare na stranke je vidiet, preciarknute. Na tejto otaszke nie je ziadny. Ak je komentarov viac, musis si ich rozklinut, nie su vidiet hned, ale vsetky tu su.
Gabi03
29.01.16,07:26
no mňa skôr zarazila vec, že svoj byt dáva na prenájom, aby mohla splácať (asi iba ona) iný byt... ktorý okrem toho ani nie je na jej meno....
MariannaMia
29.01.16,07:37
ľudia ma uražajú za to že nechcem prísť o svoje peniaze a ani jedna s odpovedi nevyriešila moju situácia čo tu malo byť prínosom?
mzdarka renca
29.01.16,07:40
nemyslím si, že ťa tu niekto chcel uraziť. Máš ozaj len 2. možnosti. Buď sa zoberiete a budeš bez dávok, alebo budeš investovať do niečoho, z čoho mať ty nič nebudeš, ale s dávkami.
misoft
29.01.16,07:40
V pohľade tvojho vyjadrenia: pokiaľ je byt vedený ako tvoje vlastníctvo - jeho ex- si môže pískať Marseillaisu odzadu.... keďže to nebude "jeho" majetok, tak nebude de facto ani poručníkom svojej dcére (pretože tá tiež nemôže zdediť cudzí majetok).
Ovšem môže dediť (dcéra) z toho, čo mu zostane po vyrovnaní bývalého BSM - ale to predsa už nebude tvoj problém, pretože (keďže nebudete manželia) ani ty z toho nebudeš mať nič. A jeho ex- už dupľom....

Na margo vyšších komentárov (pod popisom problému): chceš naznačiť, že nik nereaguje? Že nik neodpovedá?
Potom OK! Teda i moja odpoveď bola pre teba asi len blábol...
Ak sa ti nepáči - požiadaj administrátora stránky, aby ťa vylúčil z Porady.

Uvedom si jedno: tu na Porade sa radí verejne, bez odmeny, s pocitom, že jeden pomôže druhému. Nik totiž NIE JE zamestnancom tejto stránky, aby bol povinný sedieť 24hodín 365 dní pred monitorom.
Tu radia ľudia, ktorí často na to, aby poradili, prehľadávajú internet, zákony - a NIE JE to ich povinnosťou!
Jarka 1
29.01.16,07:42
Mariana, otvorene sa priznávaš k podvodu, lebo to že máš príjem z prenájmu a zároveň sa tváriš, že žiadny nemáš, podvod naozaj je. Myslíš, že ti tu poraďáci budú ešte aj zadarmo radiť, keď z ich daní poberáš nejaké dávky? Ty nie si cigán, ktorý poberá dávky, lebo nemá žiadny príjem z prenájmu.
buchač
29.01.16,07:45
Situácia má riešenie...ALE pre Teba nie je žiadna prínosná.
Urážajú Ťa ľudia ? Never, to je len pravda do ksichtu, urážky vyzerajú inak...
-------------------------------------
Dám opačné garde.

Keby si TY mala dieťa...nebojovala by si za jeho práva ?
Teda v Tvojom prípade je odpoveď jasná jak facka.
misoft
29.01.16,07:51
Hmmmmm.....
MariannaMia (Dnes 09:37) ľudia ma uražajú za to že nechcem prísť o svoje peniaze a ani jedna s odpovedi nevyriešila moju situácia čo tu malo byť prínosom?
---------------------------------
Takže ťa urážame....
A náhodou - neurážaš ty nás?

Moja odpoveď - nič ti nepriniesla, žiadny podnet?

Vieš čo? TRHNI SI NOHOU!!!!

Pravda bolí, že?
lujza.j
29.01.16,09:10
"a v konečnom dôsledku Ťa položí na úroveň tých neprispôsobivých, teda cigánov"...má tie ťahy v krvi"dig čo sa robíš...šak ty si naša"....ja som ju...ako som si ju prečítala ....nema probléma....ako tá čo jej z daňového psaníčko došlo....
ivka70
29.01.16,09:14
Vies aky je rozdiel medzi nim ia tebou? Ze oni nezatajili ziadny prijem a skutocne si zivobytie nievedia v danom momente zabezpecit inak. Zatial co ty vedome zatajujes prijmy a zneuzivas system. Ty nie si ani na ich urovni ....
Kvaka
29.01.16,09:30
Prestaň prenajímať byt, bývaj s priateľom v tvojom byte, zabiješ dve muchy jednou ranou. Skončíš s nezákonnou činnosťou a o byt sa nemusíš báť. Zrušte celý úver, nekupujte spolu nič.
buchač
29.01.16,09:48
Kuwa....a zasa len ja som nevhodný...

Och, ja nešťastný zemepán...;) :D :D :D
Kvaka
29.01.16,09:58
Zadávateľke sa asi nepáčilo? Asi. Ale na Slovensku je to tak. Byty sa na čierno prenajímali a a aj budú. Nie je jediná. Akurát to tu napísala na plnú hubu. A čo ak ju chce odr..ať ten jej? veď ona má byt, načo druhý na jeho meno??? Bude ho financovať ona. Ak by zlegalizovala príjem z prenájmu, tak vzhľadom k súčasnej daňovej a odvodovej legislatíve by nejaký moc príjem ani nemala. Inak, nechápem, ako môže mať niekto taký dávky v hmotnej núdzi, tam sa asi preveruje viac vecí, aspoň si myslím. Kopec iných, čo si nevedia nájsť prácu, čo zdravotné problémy majú, rodinu nemajú a ťažko prežívajú, dávky nedostávajú.
Kvaka
29.01.16,10:05
veď práve to, vedome riskuje. Neriešim prenájom a dávky, ale ten druhý byt. Veď ak by v tom jeho nebezpečnom povolaní prišiel o život, tak jej nezostane z tých investícií nič. :) :) :) Asi tu platí to, že nijaká investícia z čiernych peňazí neprinesie nič dobré. Nedá sa priznať. Ako to len robia veľké ryby??
Oliwa
29.01.16,11:23
Čo v Tvojom ponínamí znamená "s priateľom kupujeme na úver byt"?
Ty vstupuješ do vzťahu s bankou ako spoludlžník a s príjmom sociálnych dávok?
Lebo podľa toho, čo píšeš ďalej - úver na jeho meno, byt na jeho meno - tak Ty nekupuješ nič. Ak ste sa medzi sebou dohodli, že to budete spolu splácať, to je Vaša vec a banku ani kataster to vôbec nezaujíma.
Ešte ste pravdepodobne nič nekúpili, nič si nezaplatila, ale už myslíš na jeho smrť... Všetko máš vyrátané, prešpekulované. Nezabúdaj, že dlhy a smrť človeka vždy dobehnú...
Oliwa
29.01.16,11:33
Presne takéto riešenie som mala na mysli aj ja. Jednoduché, čestné, transparentné, bezproblémové. Lenže niekto má asi veľké oči. Prečo si neskomplikovať život, keď sa dá... Zadávateľka by chcela, aby bol aj vlk sýty, aj ovca celá... Lenže ako sa hovorí: s jednou riťou sa nedá na dvoch svadbách sedieť... /pardon za výraz, ale trefné.../
Oliwa
29.01.16,11:35
Mimochodom, nebezpečné povolanie nie je "podmienka", ako prísť o život. Stačí vyjsť na cestu, ulicu, a niekedy netreba ani to, stačí byť doma...
Oliwa
29.01.16,11:45
Nuž Mia, si si istá, že svoju manželku na rukách nenosil? Možno ani nemusela mať 40-ku teplotu...Napokon, oženil sa s ňou, majú spolu dieťa... Kde berieš istotu, že Ťa raz nevymení za iný, mladší model? A platenie jeho hypotéky ani nemusí byť podmienkou... Nehovoriac o tom, prečo si myslíš, že Ty prežiješ jeho...
Kvaka
29.01.16,12:02
Jasné, ale ja jej slovami som sa snažila to poňať. O tom ona písala. :)
Oliwa
29.01.16,12:29
§ 2 Hmotná núdza

(1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

(2) Základné životné podmienky na účely tohto zákona sú jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie.

(3) Príjemca na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo osobitný príspevok.

No comment, Marianna...
Oliwa
29.01.16,12:33
Riešenie je jednoduché:
1. zosobášte sa
2. neberte si úver
Ak obe odmietaš/odmietate, každý si je strojcom svojho šťastia...
profesional
30.01.16,09:44
Poberať dávky v hmotnej núdzi, keď máš príjem z prenájmu nehnuteľností je TRESTNÉ.

Nepriznávať štátu príjem z prenájmu nehnuteľnosti pre účely daní a odvodov je TRESTNÉ.

Keď nie ste manželia, bezpečná forma zabezpečenia dedenia neexistuje. Existujú zložité právne zmluvné konštrukcie, ktorỷmk sa dá takýto výsledok v podstate akoby dosiahnuť, ale má to niekoľko faktorov:

1. Oplatí sa to len pri hodnotnejšom majetku. Lebo je to drahé a administratívne náročnejšie. Majetok pod 100.000 Eur sa takto ošetrovať neoplatí.

2. V tvojom stave každý kto ti s tým pomôže riskuje že s ohľadom na to ako to robíš doteraz, bude spolupáchateľom.

3. Ide o know how, ktoré ti tu zadarmo nikto nedá. Za takéto know how resp. prípravu systému konkraktov sa platí. A nie málo.
duves
30.01.16,10:08
Ak to nebude tvoj byt, tak za byt ako taky neplať (jemu) nič. Akurat iba prispievaj do domacnosti (energie, služby, strava a pod.). Až sa rozídete a nevrav že sa to nemože stať, zostanu ti iba oči pre plač.
dmc
30.01.16,18:18
...zaujimave,,,,,,fakt zaujimave...hmm... Ked svoju nehnutelnost prenajimas a pritom beries davky ako "socka"....kde potom byvas ?????......v dalsej svojej nehnutelnosti ???..... hmm zaujimave.....fakt zujimave.......
Anik
30.01.16,19:04
Aj ja sa pridám k tým, ktorí nechápu Tvoje rozhodnutia. Ak niekoho miluješ a ideš aj investovať nemalé peniaze do "cudzieho majetku" aj s ohľadom na zabezpečenie, že sa nedokážeš vzdať dávok v hmotnej núdzi, aby Ťa v konečnom dôsledku situácia, ktorú tu opisuješ nevyšla veľmi, veľmi draho. Ďalej radšej ani nebudem uvažovať o čo ide - príde mi to že by si ho rada mala iba ako pračku, tak ako si vypočítavá Ty môže byť aj on.
Oliwa
31.01.16,09:00
Presne na toto som myslela aj ja... snáď nebývajú v podnájme? Či existuje ďalšia nehnuteľnosť, kde teraz bývajú, alebo či u rodičov, ktovie... pod mostom to určite nebude... Teoreticky existuje aj možnosť, že prenajíma časť nehnuteľnosti, v ktorej býva... ale to nás nemá zaujímať, lebo bude zle...:D
dmc
31.01.16,09:55
...ja len.....ze by som sa priucil :)
Oliwa
01.02.16,09:01
Ako sa to v tej reklame? Keď ju/ho miluješ, nie je čo riešiť... :D
misoft
01.02.16,12:58
....daš si Fofolu? :D:D:D