JankaV
29.01.16,08:45
:1. prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,


V praxi to znamená, že napr. od 1.2.2016 začnem zamestnávať a stačí mi zaregistrovať sa za zamestnávateľa do 8 dní? A zamestnanca prihlásim ako?


Po dlhej dobe som sa rozhodla, že si doplním vzdelanie, aby som mohla robiť mzdy a personalistiku, ale nejak sa mi nedarí. Ten zákon čítam už pár dní, mám dojem, že ho už ovládam a na druhý deň zas nájdem niečo, čo ma vráti na začiatok, t.j. že neviem. Som už trochu zúfalá, a to mám za sebou len zákonník práce a teraz tento zákon. Kým to doštudujem, pôjdem aj do penzie takýmto tempom.
Tweety
29.01.16,07:49
Zamestnanca prihlásiš cez RLFO pred začiatkom prác na PZ alebo Dohodu.
mzdarka renca
29.01.16,07:56
1. v praxi to znamená, že ak chceš prihlásiť zam-ca, tak musíš byť logicky prihlásená ako zam-ľ. Takže prihlasuješ súčasne zam-ľa a aj prvého zam-ca a to ešte pred začiatkom práce.

§ 231
Povinnosti zamestnávateľa


(1) Zamestnávateľ je povinný
a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti a zamestnanca podľa § 4 ods. 2, okrem zamestnanca v právnom vzťahu na základe ním určenej dohody o brigádnickej práci študentov podľa § 227a, na dôchodkové poistenie pred vznikom týchto poistení, najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení okrem zániku povinného nemocenského poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti podľa § 20 ods. 3, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
IvetaH
29.01.16,08:47
Presne je to tak, registrovať sa musíš naraz,a j keď to logicky v zákone tak nevyzerá.