inga111
29.01.16,09:58
Ahojte, poprosím o radu. Od 1.4.2015 sa musia používať registračné pokladne aj za účtovnícke služby, Len podľa zákona tam nie sú sekretárske a administratívne práce. Prosim Vás treba pokladniucu pri :
82 Administratívne, pomocné kancelárske a iné obchodné pomocné činnosti
Táto divízia zahŕňa poskytovanie celej škály každodenných kancelárskych a administratívnych
služieb a rutinných opakujúcich sa pomocných činností pre zákazníka na základe zmluvy alebo
za odplatu.
Táto divízia zahŕňa aj pomocné činnosti v službách poskytované podnikom inde nezaradené.
Jednotky zaradené do tejto divízie neposkytujú prevádzkový personál na vykonávanie kompletnej
činnosti podniku.

Ďakujem za radu.
Anik
29.01.16,09:35
nie netreba
Ďalšie služby pri poskytovaní ktorých nevzniká povinnosť používať ERP/VRP

Aj v prípade poskytovania nasledovných služieb (činností) ide o služby, na ktoré sa nevzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP/VRP - nie sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP: upratovacie práce, sprostredkovateľská činnosť v oblasti poskytnutia služieb alebo predaja tovaru, administratívne činnosti, vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti, poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôb, odťahovacia služba motorových vozidiel, nákladná cestná doprava, stavebné činnosti, medzi ktoré patria, napr. zemné práce, murárske a omietkarské práce, maľovanie, elektroinštalačné práce, pokrývačské práce a podobne (ide o činnosti, ktoré sú podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností zahrnuté v divízií 43).

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/pouzivanie-ERP#dalsie_sluzby
Consultix
29.01.16,12:06
Mohla by si prosim uviest zdroj? Medzi MU a MP som toto znenie nenasiel a je dobre to mat v sufliku cierne na bielom... Vdaka :)
inga111
29.01.16,12:45
Ďakujem veľmi pekne. Takže ked som vystavila v decembri fa za administratívu a vyplatili mi to v hotovosti cez PPD v decembri tak je to v poriadku. Môžu si to dať do nákladov. :o)
Anik
29.01.16,13:48
doplnila som do príspevku
Anik
29.01.16,13:48
Ak to máš v živnostenskom liste tento predmet podnikania tak áno
avalik
29.01.16,13:55
§ 2
Vymedzenie základných pojmov

Na účely tohto zákona sa rozumie

k) službou služba označená v Štatistickej klasifikácii ekonomických činností2) uvedená v prílohe č. 1,

Sú tebou poskytované služby/činnosti uvedené v prílohe 1? Nie, SK NACE 82.XX tam nie je uvedené tak nemáš povinnosť evidovať tržbu za tieto činnosti v ERP/VRP.
inga111
29.01.16,16:08
Dakujem. :o)
Consultix
29.01.16,16:19
Dakujeme :)
Anik
29.01.16,17:14
rado sa stalo