zuzka85
29.01.16,09:01
Poprosim o radu, je mozne, aby mi susedia potvrdili trvaly pobyt, aj ked uradne mam trvaly pobyt inde?
Tweety
29.01.16,08:04
NIe, nie je.
misoft
29.01.16,08:04
Trvalý pobyt kde? V nejakom byte?
Nie! Trvalý pobyt sa vybavuje na mestskom/miestnom úrade a na to sú určité pravidlá. Buď si vlastníkom bytu, alebo máš nájomnú zmluvu a k tomu SÚHLAS vlastníkov bytu. Ale sused nie je vlastníkom - takže nielen že nemôže súhlasiť, ale ani POTVRDIŤ - nie sú úrad!

A ešte doplním.... ako som si prečítal podrobnejšie znenie otázky. Môžeš mať len JEDEN trvalý pobyt. Takže buď bude nový trvalý pobyt (a starý sa zruší, alebo zmení na prechodný), alebo to bude prechodný pobyt (a ostane pôvodný trvalý pobyt).
felix1
29.01.16,08:21
Sused je určite dobrák. Môže ti potvrdiť trvalý pobyt vo svojom byte.
misoft
29.01.16,08:26
Ani to nie - len súhlasiť..... potvrdiť môže úrad.
Querre
29.01.16,08:26
ovsem ze nie
Katy a R
29.01.16,08:29
tak teoreticky ti sused môže potvrdiť hocičo - aj že máš uňho trvalý pobyt. len takéto potvrdenie ti bude na dve veci ..... ;)

A ak by sused súhlasil, že budeš mať naozaj uňho trvalý pobyt (a vybavíte to na úrade) .. tvoj doterajší trvalý pobyt sa automaticky zruší.
Anika61
29.01.16,08:33
No v podstate áno- ty by si musela prehlásiť doterajší trvalý pobyt a susedia ako vlastníci bytu/domu/by ťa mohli prihlásiť k trvalému pobytu v príslušom mestskom úrade.
zuzka85
29.01.16,08:34
nie zle som sa vyjadrila, mozu mi susedia potvrdit, ze som zila v byte ktorého som vlastníkom?
Katy a R
29.01.16,08:34
rušiť netreba ...
Tweety
29.01.16,08:35
A ty to nevieš dokázať, že si tam žila? Nemala si tam prechodný pobyt? Ak si tam nežila, tak čo majú dokázať? Opak?
misoft
29.01.16,08:36
Trochu ťa poopravím: odhlasovať sa nemusí... akonáhle sa prihlási k TP, ohlasovňa pobytu zasiela na pôvodnú ohlasovňu pobytu oznam o udelení TP v obci XY - a pôvodná ho zruší. V dnešnej "technickej" dobe sa to už často robí....
Katy a R
29.01.16,08:37
môže mu aj potvrdiť ... lenže s tým potvrdením si môže .....
ale vidím (po doplnení) - že otázka bola zle zadaná ...
misoft
29.01.16,08:38
:D tiež pravda..... dobrý to papier .... SMERom k WC....
Anika61
29.01.16,08:41
Áno-zle som sa vyjadrila...prehlási trvalý pobyt
Anika61
29.01.16,09:20
Zuzk85,ak som to správne pochopila bývaš inde,ale na nejaký účel potrebuješ svedectvo susedov,že sa zdržiavaš v byte ktorého si vlastníkom???
misoft
29.01.16,11:58
zuzka85: A) Keď zadávaš otázky - uvádzaj VŠETKY potrebné fakty, inak sa z toho nevysomárime!
B) Ak máš list vlastníctva k danému bytu, nepotrebuješ ŽIADNE potvrdenie od susedov.
Jednoducho prídeš s LV na ohlasovňu a požiadaš (vypíšeš prihlášku) o prihlásenie k trvalému pobytu. Overia, že si majiteľkou, buchnú štempeľ a basta! A pokiaľ si mala inde trvalý pobyt - oni už pošlú oznámenie na starú ohlasovňu, aby ti zrušili pôvodný trvalý pobyt.
Viď môj príspevok.

Či už tam žiješ, alebo nie - to predsa susedov v tomto smere zaujímať nemusí, nemajú ti čo potvrdzovať. Veď by bolo nelogické, aby si si vyžadovala nejaké potvrdenie od nejakého oného, aby si vošla a bývala VO SVOJOM!
Anika61
29.01.16,14:34
Domnienka moja-možno chce napr.príspevok na bývanie a ak sa nezdržiava v byte ktorý vlastní nechcú jej ho priznať....nedávno moja známa musela dokazovať na UPSVaR,že naozaj býva tam kde býva'':-) :-) :-)
arizona
29.01.16,15:36
To,ze sa nezdrziavas dlhodobo na adrese TP este neznamema,ze tam ten trvaly pobyt nemas. TP je adresa- udaj informacneho charakteru. Takze oficialne mas TP tam,ako mas napisane v dokladoch a kde si na TP nahlasena.

Ochotny sused ti moze potvrdit vselico,len ci ti to uzna institucia pre ktoru to potrebujes. Uradnik sa totizto musi drzat toho,co maas napisane v obcianskom preukaze.

Ked napises konkretnejsie,co potrebujes tak ti budu ludia vediet konkretnejsie poradit.