5ladislav5
29.01.16,13:34
zdravím dnes sme zistili z geodetom nemilú zaležitosť môj novo postavený rodiny dom je o necelí meter (85cm) posunutý k susedovému pozemku a nie som teda od jeho pozemku 5 m čo bola podmienka nakoľko mam na tej strane 2 veľké okná z obývačky ale už len 4.15m geodeta som požiadal o zameranie skutočného osadenia domu na pozemku ku kolaudácii kde sme toto zistili moja otázka znie skolaudujem takúto stavbu z nejakou pokutou alebo nie neviem čo ďalej ďakujem za pomoc
arizona
29.01.16,12:50
Akaze to nahodicka, ze ste na takuto "drobnost" prisli az ked uz dom stoji :O
bjuty smis
29.01.16,13:38
a kto ti povedal, že musíš byť minimálne 5 m od hranice pozemku ?
minimálna hranica je 2 m, alebo 7 m od susedovho domu...
Vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie.
je to tvoj prípad ?
ale skolauduješ, to sa báť nemusíš...

prečítaj si toto
http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/aky-je-minimalny-odstup-stavby-od-hranice-pozemku/
5ladislav5
29.01.16,13:43
nie uplne " schválne sme to posunuli " aby som teraz pri kolaudácii mal problémy bolo to v kopci a netvrdím že bol postup správny ale to už teraz nezmením presne som vedel že tu budu prispievať aj tý čo poradiť nevedia len sa v práci alebo doma nudia a musia stále do niekoho vŕtať svojimi priblblími poznámkami
5ladislav5
29.01.16,14:08
nie sused tam nemá nič len rolu je dokonca mimo zastavaného územia
arizona
29.01.16,15:38
Necuduj sa mojmu komentaru. Ale vela ludi hlada dovod na obidenie zakona s tym,ze radsej zaplati nejaku pokutu a dufaju,ze sa im to prepecie. Prave preto sa minuly rok sprisnili zakony...
chandler
29.01.16,15:40
tych 5 metrov bola podmienka koho? tomu velmi nerozumiem.
mal by si byt 3,5metra od hranice susedneho pozemku takze mas este 65cm rezervu :)
Mária27
29.01.16,16:48
Pozri § 6 vyhlášky
Jarka 1
29.01.16,18:52
Neviem a nebudem riešiť koľko má byť metrov od suseda. Podľa príspevkov je to v norme. My sme tiež posúvali stavbu, ktorá bola v kopci asi o 2 metre. Poradili nám, aby sme to odôvodnili tým, že tam pri výkope základov bola zistená stará pivnica a dom sa musel posunúť z dôvodu statiky, alebo také niečo. Tá pivnica tam naozaj bola.
bjuty smis
30.01.16,07:29
Tak nemas ziadny problem...