Volodator
29.01.16,15:55
Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, aké mám možnosti, keď som vyplnil zle toto tlačivo. Sú tam otázky, kde sa zaškrtáva nehodiaca odpoveď. A ja som to urobil naopak. Teda som zaškrtol správnu odpoveď.
Stal sa mi úraz pri futbale mimo pracovnej doby a mám aj svedkov, ktorí sú uvedení vo formulári.

Dá sa to nejako opraviť alebo zmeniť bez následkov?
Od poslania tlačiva zamestnávateľovi ubehli 4 dni, ale dnes,. keď som na to prišiel (po 4 dňoch), je posledný deň v mesiaci.
Dá sa napísať nejaké čestné prehlásenie o zlom vyplnení? (nesrpávne som označil, že som si úraz spôsobil pod vplyvom alkoholu a pri konaní trestného činu)

Aké mám možnosti?
Kedy to zamestnávateľ posiela na soc. poisťovňu?

Prosím, poraďte..nechcem takou banalitou prísť o dávky, ktoré mi patria.

Ďakujem
veronikasad
29.01.16,15:30
Prvých 10 kal.dní PN vypláca náhradu príjmu zamestnávatel. Ak trvá dlhšie, po 10. dni ju odstupuje do SP.

Stiahni si na stránke SP nové tlačivo, vyplň ho správne a popros mzdárku zamestnávatela, aby to ho vymenila. Je veľmi malá pravdepodobnosť, že mzdy za mesiac január spracovávala už dnes ...
Volodator
29.01.16,15:40
To som dnes presne urobil.

PN trvá od 18.1.2010, takže už to bolo posunuté soc. poisťovni. Len neviem, či aj s tým hlásením alebo to sa posiela na SP až spolu s priestupkou alebo sa to posielalo už v ten 10tý deň.

Každopádne budem ešte v pondelok, 1.2.2016 kontaktovať personalné oddelenie, poprípade tam osobne zájdem a situáciu vysvetlím.

Dúfam, že nedorozumenie sa vysvetlí a všetko dopadne dobre.

Veľmi pekne ďakujem za radu.
veronikasad
29.01.16,15:59
Hlásenie o úraze sa posiela do SP hneď po 11. dni. U zamestnávatela už nič nevybavíš, skús to ísť vysvetliť priamo do SP na odd. nemocenských dávok. Trošku neskoro si sa zobudil, kto ťa na nesprávne vyplnenie tlačiva upozornil ?
Volodator
29.01.16,16:07
Dnes je 11ty deň, takže to posielali dnes?
Prišiel som na to sám, keďže som mal tlačivo uložené na ploche na PC a pred vymazaním som si to pozrel.
Vypisoval som to pod psych. a emocionálnym tlakom, keďže sme mali v tej dobe nešťastnú rodinnú událosť.
Tak skúsim ísť do SP a vysvetliť im to. Mám v tej správe o úraze napísaných aj svedkov, takže dúfam, že sa to bude dať vysvetliť a "napraviť".
Verím, že narazím na ústretovú zamestnankyňu.
veronikasad
29.01.16,16:15
Ten dátum je tak na hrane. Skôr než pôjdeš do SP, predsa zavolaj najskôr mzdárke zamestnávatela, možno to v piatok nestihla poslať a stihneš tlačivo ešte vymeniť u zamestnávatela. Ak nie, potom musíš ísť do SP.
Volodator
29.01.16,16:29
Nič iné mi neostáva. Verím, že im to dokážem vysvetliť a pokiaľ budú ústretoví, tak im to môžem aj dokázať. veď predsa o tom nieje záznam na polícii a vlastne prečo by som sa úmyselne priznával, že to bolo pod vplyvom alkoholu...tak by to mohli pochopiť.
Je úžasné, ako malá nepozornosť dokáže veci skomplikovať.
Ostáva veriť iba v to, že budú akceptovať, že človek sa môže pomýliť pri vypisovaní dokumentov.

Ešte raz ďakujem za rady.
Určite tu dám výsledok, ako to všetko dopadlo.