marika111
29.01.16,17:59
Zamestnávateľ mi nariadil zmenu pracovnej doby od 9.00 od. do 17.00 hod. Doteraz som mala pracovnú dobu od 8.00 hod. do 16.00 hod. (Pracujem na pozícii ako osobný bankár v banke). Som samoživiteľka, matka 7 ročnej dcéry, ktorá chodí do l. triedy. Školská družina je do 16.30 hod. (cesta z roboty mi trvá cca 20 minút.). Bránila som sa u zamestnávateľa, že nemôžem akceptovať túto pracovnú dobu, nakoľko už nie je v tom čase družina v škole, keď ja som ešte mala byť v práci. Dala som aj písomnú žiadosť zamestnávateľovi (odmietol mi ju prevziať, a ani sa na ňu nepozrel.). Argumentovala som Zákonníkom práce, že mám na to nárok, neakceptoval. Podotýkam, že ako osobný bankár vybavujem stránky po telefóne i po pracovnej dobe, niekedy aj vo večerných hodinách. Čiže nevidím dôvod, aby mi nevyhoveli pôvodnej pracovnej doby. Keď som nastupovala na túto pozíciu, nebol problém a ústnou dohodou sme sa dohodli s predchádzajúcou šéfkou na trvaní pracovnej doby do 16.oo hod. Nový šéf to prestal akceptovať cca 4 roky po nástupe z rodičovskej dovolenky , kedy som pokračovala v práci až dnes mi určil ústne zmenu pracovnej doby.
Ďakujem za urýchlené odpovede.
Márika
avalik
29.01.16,18:09
Ved mu žiadost o upravu pracovnej doby v sulade so ZP posli postou doporucene.
Este upresni, ako mate upravene otvaracie hodiny v banke, mas skrateny prac. uvazok na 37,5 hod. tyzdenne alebo ho mate takto ustanoveny vsetci?
marika111
30.01.16,15:51
Je to rozdielne, pracovníčky za priehradkou sú na dve smeny, na telefóne (dialoóg) majú trojsmenné služby. Ja som chodila už o 7.30 hod. do 16.00 hod. Osobné bankárky sme 3, ( sú to slobodné ženy ), iba ja som mala pracovnú zmenu do 16.oo hod.