michalspisak
29.01.16,20:24
Takto, mám malú firmu na tvorbu web stránok, dopyt je absolútne nízky, celoslovensky je to bieda a konkurencia je obrovská + množsto možností ako si urobiť jednoduchý primitívny web zadarmo, a stál som nad rozdhodnutím, či s vytváranim web stránok skončiť úplne a venovať sa niečomu produktívnemu, no keďže sa nechem zbaviť tejto činnosti (osobné dôvody, moje hobby.. ) prešiel som komplet na nový business model - zaplať koľko chceš, alebo inak, pay what you want. Na wikipedii sa trochu tam o mne piše že mám tento model https://en.wikipedia.org/wiki/Pay_what_you_want

chcem sa opýtať, aký máte názor, či to niekto tiež robí pod týmto spôsobom?
Consultix
29.01.16,22:19
Stretol si sa uz s tym, ze by niekto chcel za nieco platit? Na Slovensku sa s tymto "fenomenom" stretavam len v pripade zahranicnych klientov... Tu sa vacsinou plati zaveci preto, lebo musi...
Cest a slava odberatelom, ktori si vazia nasu pracu a vazia si hodnotu (=cenu) nasej prace. Tazko aplikovat "pay what you want" v prostredi, kde by chceli veci zadarmo, pre istotu dvakrat a najlepsie hned...
Podnikas v biznise, kde Tvoj produkt doda vacsina IT vysokoskolakov za tolko penazi, aby sa mohli cez vikend schlastat :) Ale klient Ti zada vytvorenie webu prevazne preto, lebo potom nerozumie. Potom mu tazko vysvetlis, o com je vlastny kod, prepracovany backend, optimalizacia kodu a obsahu, atd... On bude vidiet zdanlivo rovnake weby (z hladiska grafiky) a podstatne rozdielnu cenu.
Jedine, coho sa obavam je to, ze to, co Ti budu chciet platiti bude znizovat alebo Tvoje ekonomicke postavenie, alebo kvalitu Tvojho produktu.
Ale budem rad, ak sa niekto podeli s pozitivnou skusenostou :)
profesional
30.01.16,09:05
Obávam sa, že tento model je z hľadiska práva v SR pre podnikateľov nelegálny. Prípustný je len pre charitatívne organizácie. Podnikateľ takým modelom porušuje zákon o cenách, zákon o účtovníctve, zákon o dani z príjmu, obchodnỷ zákonník. autorský zákon, občiansky zákonník a mnoho iných právnych noriem...
tengi
30.01.16,11:07
V kažom prípade mám záujem o tvoje služby :)