nmoncsi7
30.01.16,07:51
Dobrý deň,
V roku 2015 sme predali pozemok za 1500 Eur a chcela by som opýtať že aké povinnosti máme z predaja pozemku ( či treba je potrebné podať daňové priznanie a zaplatiť daň-alebo je to oslobodnené od daňe, alebo treba platiť z toho aj zdravotné odvody)

Za odpovede Vám vopred dakujem
Anik
30.01.16,15:37
ako dlho ste ho vlastnili ?
Katy a R
30.01.16,16:33
k dani z príjmov sa podľa tvojho zadania nedá odpovedať. - viď zák o DzP - k oslobodeniu - § 9
.... po doplnení - daň z príjmu netreba riešiť !

k dani z nehnuteľnosti - do 31.1. ... resp tohto roku do 1.2. treba podať čiastkové DP z nehnuteľnosti - na obec.
aj tu: http://www.porada.sk/t278092-dan-z-nehnutelnosti-pri-predaji-bytu.html#post2816657
nmoncsi7
30.01.16,16:40
približne 9 rokov
Anik
30.01.16,16:54
Čo sa týka dane z príjmu nemáte žiadne povinnosti nakoľko ste boli vlastníkmi pozemku viac ako 5 rokov
jednoducho povedané na daňový úrad a zdravotnú poisťovňu nič
Na mestský úrad už spmínané čiastkové daňové priznanie ako písala Katka