Maco 76
30.01.16,12:59
Mám diagnózu Ankylozujúca spondylitída -IV, štadium, HLA B 27 pozitív. pričom v tabuľkách soc. poistovne sa uvádza miera zníženej zárobkovej činnosti 40-50% a mne posudkový lekár dal 30%. K tomu mam aj Koxartrosi bilat.III vpravo a IV vľavo + Art.hypertenzia I.
Vyjadril sa že žiadať o invaliditu je pre mňa ešte priskoro kedže HLA B27 mi zistili len pred rokom. lenže ja chodim k reumatologovy už 8rokov s týmito problémami a už aj pred páru rokmi ma posielal reumatolog na tie testy ale vtedy som HLA B 27 nemal takže mám silne podozrenie že mi tie testy nejako dodrbali resp. zamenili (dúfam že len neštastnou náhodou), lebo HLA je vraj v človeku geneticky uložene od narodenia a neda sa tým nakaziť ako s chrípkov. Až na naliehanie rehabilitačného lekára, ktorý shodov okolnosti len zastupoval (vraj to bol bývali primár z bardejovských kúpeľov) ma reumatológ po 7 rokoch zase poslal na testy HLB antigenu čím sa potvrdil pozitívný nález.
Neviem či to treba písať nejak hlavičkovo cez Word alebo stačí aj písané ručne.
Za každú radu ďakujem.
Katy a R
30.01.16,14:03
normálne môžeš napísať, keď si nemáš kde vytlačiť.
hlavne treba dodržať termín - a inštrukcie k odvolaniu, ktoré si dostala spolu s rozhodnutím. (poučenie o opravnom prostriedku asi sa to volá)
No a samozrejme dôvod.