edúlik
31.01.16,19:48
Dobrý deň, účtujem registračnú pokladnu v PD (JU), nesedia mi denné uzávierky na mesačné a zároveň iný rozdiel mi vychádza pri ročnej uzávierke v roku 2015. Už som to prezrela hádam 5x a chybu nemám, presne mám nahodené všetky denné uzávierky chronologicky, nevidím ani refundáciu resp. storno ak bolo vykonané. Čoho sa mám držať, súčtu mesačnej uzávierky? Alebo rozdiel, ktorý mi vychádza mám dať v stĺpci príjem z predaja tovaru mínusom? Poradí mi niekto? Ďakujem
veronikasad
31.01.16,19:48
Mesacna uzavierka je na vyssiu sumu ako sucet dennych?
edúlik
01.02.16,11:22
Mesačná je na nižšiu sumu oproti denných.
Dav
03.02.16,04:49
Mesačná ani ročná uzávierka sa pri ERP nerobí už pár rokov, tak prezri ešte raz denné odovzdávanie tržieb, či súhlasí výber z ERP a vklad do Pokladne
edúlik
03.02.16,09:52
Živnostník, má pravdepodobne staršiu reg.pokladňu, vytláča si denné, mesačné a ročné uzávierky a na denných uzavierkách má sumu uvedenú ,,hotovosť zásuvka (obrat)", práve túto čiatsku účtujem v PD ako denná tržba v stĺpci príjem za tovar. denné mám nahodené komplet a v poriadku, len ma mýli rozdiel na mesačnej uzávierke. Neviem či to nechať podľa dennej uzávierky alebo napočítať podľa mesačnej uzávierky, nechápem ako sa to mohlo stať.
Dav
03.02.16,10:57
podľa denných, môže to byť zaokrúhľovanie