branka
06.06.06,19:23
Zdravím poraďákov,

chcela by som sa opýtať na réžijný paušál, ktorý advokát/ platiteľ DPH / spolu s poskytnutou právnou službou na základe ich vyhlášky fakturuje klientovi, resp. vyčísľuje spolu s výškou právnych úkonov na súde .
Je možné tento réžijný paušál fakturovať, resp. vyčísliť bez DPH?
Mne to stále vychádza, že by sa mal fakturovať resp.vyčísľovať s DPH ale stretla som sa z názorom, ktorý podáva komora a síce,že tento paušál sa nemá zaťažovať DPH.???

Prosím ak má niekto skúsenosť, prípadne už riešil tento problém dopytom na Dú poraďte


Ďakujem Branka
branka
06.06.06,18:59
Pomôže nejaká dobrá duša ovládajúca DPH?

Branka
Milan Benka
07.06.06,07:08
Zdravím poraďákov,

chcela by som sa opýtať na réžijný paušál, ktorý advokát/ platiteľ DPH / spolu s poskytnutou právnou službou na základe ich vyhlášky fakturuje klientovi, resp. vyčísľuje spolu s výškou právnych úkonov na súde .
Je možné tento réžijný paušál fakturovať, resp. vyčísliť bez DPH?
Mne to stále vychádza, že by sa mal fakturovať resp.vyčísľovať s DPH ale stretla som sa z názorom, ktorý podáva komora a síce,že tento paušál sa nemá zaťažovať DPH.???

Prosím ak má niekto skúsenosť, prípadne už riešil tento problém dopytom na Dú poraďte


Ďakujem Branka


Ten režijný paušál sa týka čoho??
Ak sa týka činnosti advokáta, paušálnej úhrady nákladov spojených s vykonávaním jeho činnosti, tak podlieha DPH.