gerlach
01.02.16,08:21
Zdravím vas poradaci
Mam taký nepríjemny problem , zobral som auto na lizing pred cca 1,5 ..teraz som si zrobil potrebne papiere k podnikaniu kde potrebujem dat aj auto , lizingovke som napisal žiadost o povolenie ....žiadost zamietnuta a žiadna debata okolo toho len preto že auto je na rodne čislo nie na ičo ......ako som ja mal vediet že budem podnikat že mi bude treba auto ....mal som pred lizingom založit živnost .....napisal som im že je tam dodatok kde sa píše že sa podmienky môžu zmenit ...ale asi len z ich strany...mna teda zaujima či nie je porušene moje ustavne pravo na pracu kedže chcem riadne pracovat ale nie je mi to dovolene ....za odpovede dakujem a prajem pekný deň
Gabi03
01.02.16,07:42
no k tomu nedovoleniu riadne pracovať sa nebudem vyjadrovať... len: 1. ak máš súkromné auto, ktoré využívaš na podnikanie, môžeš si uplatňovať cestovné náhrady podľa zákona o cestovných náhradách; 2. nájdi si dobrú účtovníčku, ktorá ti zodpovedá otázky, ktoré neovládaš
dmc
01.02.16,07:52
Ja si myslim- ze boli porusene tvoje ustavne prava. Dokonca aj ostatne prava. A dokonca si myslim ze boli porusene aj moje prava. A aj prava vecsiny spolocnosti. .........a aj ostatnych galaxii a prilahleho vesmiru.

...ako.....aj si si to precital po sebe ?????-- takze podla teba leasing-ovka ti upriera tvoje "ustavne" pravo na pracu...........clovece..............hned mam veselsie rano.

(Moja odpoved je fakt neuzitocna -ale inak sa odpovedat hadam ani neda.)
gerlach
01.02.16,08:03
Vdaka ale ako zaplatim cestnu dan bez toho aby oni o tom nevedeli ....chcem sa zaoberat prepravou osôb ....ono sa to vola Taxi musim sa zaevidovat alebo nie ......jednoducho pojdem na krajsky urad a dam zapisat auto do koncesie ....lebo bez auta my nevidaju koncesiu....
gerlach
01.02.16,08:08
len som sa pytal ale som rad že ti obyčajny ludia ktory sa nesnažia podvadzat tento štat urobili pekny deň........ JA NEMAM NA PRAVNIKOV !!!!! ......pkial nemaš nejaku radu tak to ignoruj ....tu su ludia ktory sa snažia pomoct a nie vysmievat sa z ludy ......nevieš ako ty skončiš .....
dmc
01.02.16,08:09
klud..nohy v teple......toto je diskusne forum. Ked sa ti nepaci - necitaj. Ked ma niekto uplne prave-bezvedomie tak musim reagovat.
misoft
01.02.16,11:52
:D - hádam nohy v teple - nie?
misoft
01.02.16,11:56
Nuž takto - pochybujem, že tvoje ústavné právo bolo porušené. A prečo? Ty chceš zaradiť vozidlo do podnikania - môžeš, ale SVOJE! Auto nie je teraz TVOJE, ale patrí leasingovej spoločnosti. Nuž a oni, ako majitelia, ti to zakázali, majú právo chrániť svoj majetok a rozhodovať o tom, čo sa s nim deje. Ty ho máš zatiaľ "požičané".
A ešte niečo - napísali ti vyslovene, že ti zakazujú pracovať? Nie? Tak potom nesplietaj fantasmagórie o tom, že porušujú tvoje právo na prácu.
gerlach
01.02.16,12:14
S tvojho prispevku nevypliva nic co by my pomohlo...ano prestrelil som tym ustavnim pravom ale keby som napisal lizingovka my nechce..........ta sa tu neozve nikto........pozeram ze Porada sa insta inym smerom ......pred nedavno ked som potreboval poradi tak to boli fundovane odpovede na ich zaklade som nepotreboval pravniks za co dakujem.........teraz to je ine.......no a povedzte ze mozem vypadnut ked sa my tu nepaci ......ja ale veron ze my niekto pomoze .......
misoft
01.02.16,12:34
Nesprávne formulovaná otázka = A) nesprávna odpoveď, B) = pseudoodpoveď.
Ale v podstate - spoločnosť ti nie je povinná dať súhlas na zaradenie vozidla do podnikania, pretože to nie je TVOJE vozidlo. A spoločnosť s tvojim podnikaním nemá nič spoločné. Prečo by potom svoj majetok museli dávať do majetku inej spoločnosti? Nie je to ich povinnosťou.
A aj keby schválili - ako vlastník by oni museli platiť DMV.
dmc
01.02.16,14:22
dnes mi ide
gerlach
01.02.16,15:43
v zmluve je napísane že po dohode ......sa môžu menit pravi dlanechcem da auto na DPH nechcem ho dat do SRO........
buchač
01.02.16,15:50
gerlach (Dnes 17:43) v zmluve je napísane že po dohode ......sa môžu menit pravi dlanechcem da auto na DPH nechcem ho dat do SRO........
=======================

Kurňa,šak čítaj poriadne !!!!

Po dohode...to predsa znamená, že zmluvu akceptujú obe zúčastnené strany. Ak jedna strana nesúhlasí, tak dohoda padá.


Kuwa...a Ty chceš mať SRO ??? Základné základy základnej terminológie nemáš a oháňaš sa ústavou ?
...chudáci Tvoji zmluvní partneri...už teraz sa môžu ísť obesiť...
gerlach
01.02.16,16:00
nechcem mat sro len som to tam napisal čo sa rozčuluješ ja som ich oslovil že či suhlasia nič som nerobil poza chrbat ... už viem že sa dohodnut neda že su to len prazdne slova ako všetko na slovensku
profesional
03.02.16,10:52
Jedným zo základných ústavných práv je princíp osobnej slobody. Ide o právo tak u fyzických, ako aj do istej miery u právnických osôb. Súčasťou tej slobody ako jednej zo základných ústavných hodnôt je že nikto nemôže nikoho prinútiť proti jeho vôli urobiť jednostranný právny úkon, či byť účastníkom viacstranného právneho úkonu. Povedané inak, niekto nemôže lízingovku nútiť aby s niekym uzatvorila zmluvu a rovnako ju nikto nemôže nútiť, aby súhlasila s tebou požadovanou zmenou zmluvných podmienok, alebo zmenou kontraktačného subjektu dvojstranného právneho záväzkového vzťahu.

Zároveň, lízingovka ti lízuje auto za konkrétnych podmienok. A sú úplne iné podmienky pre občana čo auto nepoužíva na podnikanie, úplne iné pre podnikateľov a už tobôž iné pre taxislužby. Je celkom možné, že proste podmienky a okolnosti uzatvorenia lízingovej zmluvy sú také, že reálne nie je v možnostiach lízingovky prejsť na iný rozsah práv a povinností. Sú totiž lízingovky, čo lízingové zmluvy na vozidlá taxislužby neuzatvárajú vôbec. Tie majú totiž úplne iné podmienky a riziká.

Nikoho nemožno nútiť, aby vstúpil s niekym iným do zmluvného vzťahu, alebo aby súhlasil s jeho zmenou.

Žiadne tvoje ústavné právo porušené nebolo. Tvoja úvaha je tak, ako ti tu ostatní naznačili, totálne scestná a právne nezmyselná. Na nezmyselnú úvahu nie je možná žiadna konštruktívna odpoveď iba tá, že ide od podstaty o nezmysel na ktorom nemá zmysel nič stavať.
gerlach
03.02.16,17:26
Vdaka s tim ustavnym pravom so to vysvetlil .....len my nejde do hlavy že všetci prepravcovia maju auta na lizing .......len ja som mimo toho ......... asi som mal zobrat auto a pred tym pobehat lizingovky ktorym to nebude vadit....a rok a pol dopredu si urobit ...pre pripad koncesiu ........ čo sa my zda ako somarina ale aj tak vdaka za radu
misoft
03.02.16,17:30
A zistil si si, za akých podmienok im tie leasingové spoločnosti poskytnú lízing? Tie sú oveľa tvrdšie a drahšie. Vyžadujú v takom prípade aj iné zabezpečenie zo strany zákazníka.
gerlach
03.02.16,18:39
Urcite by som podmienky splnil
misoft
03.02.16,18:55
Tak si si ich mal dojednať na začiatku....
Lapko
03.02.16,20:16
odporucam vyplatit cash, t.j. celu sumu ktoru dlhujete lizingovej spolocnosti a auto je vase :) jednoducho sa to da, ne je problem
gerlach
04.02.16,07:21
mal som si vybavit živnost rok a pol dopredu ????? vdaka
gerlach
04.02.16,07:23
suhlasim poradte banku v štyroch som nevybavil nič
ivka70
04.02.16,09:03
Tak si zober na leasing ine auto teraz ,ked uz mas zivnost. To, ze si na to predtym nemyslel, nie je problem leasingovky.
ivka70
04.02.16,09:04
V takom pripade by som si nebola ista ani tym leasingom, o ktorom tvrdis, ze urcite splnis podmienky ....
gerlach
04.02.16,09:06
ty ma poznaš že sudiš ...kto si BOH už vieš že ja nie ale ty ano ..........
gerlach
04.02.16,09:10
.
ivka70
04.02.16,11:01
Mne a skor zda, ze ty posudzujes vsetkych naokolo, ktori netvrdia presne to, co ty si zmyslis .... :) a mierni sa v komentaroch, aby neboli vymazane kvoli poruseniu Pravidiel porady.
Nikto tu nie je na to, aby cital tvoje nadavky.
gerlach
04.02.16,11:37
poprosim komu ja tu nadavam komu sa smejem komu zle radim ...dakujem ja som chcel radu nie posmešky .........