stefaneli1
01.02.16,11:54
v januari 2016 som vedeny na urade prace ako nezamestnany predtym som pracoval 8 rokov v jednej firme.odisiel som zo zdravotnych dovodov.mam narok na vyplacanie nemocenskych davok pocas pn ked som vedeny na urade prace ako nezamestnany?ak ano ako sa vypocita vyska davok
Anik
01.02.16,11:19
nemáš nárok na platenú PN iba ak by si bol začal maródovať v ochrannej lehote - 7 dní od skončenia pracovného pomeru, alebo ak by si si platil dobrovoľné poistenie na sociálnej poisťovni a zároveň by si spĺňal podmienky na výplatu dávok
ivka70
01.02.16,11:22
Na narok na nemocenske davky treba mat nemocenske poistneie ,ktore pri evidencii na UP nemas.

Narok na nemocenske davky po ukonceni zamestnania je v pripade, ze PN vznikne v ochrannej dobe, ktora je 7 dni od skoncenia PP.
Ak PP skoncil 31.12.2015, platena PN by bola len v pripade, ak by zacala najneskor 7.1.2016.

Ak je uz po ochrannej dobe, dalo by sa poistit dobrovolne na cely balicek poistenia v SP, aspon na den pred zaciatkom PN, zapaltit ho, a ist na PN. V takom pripade by nemocenske davky mohli byt vyplacane.