RenegadeSVK
01.02.16,12:21
Dobrý deň,
v máji 2015 som mal dopravnú nehodu. Keďže som sa s pánom, čo do mňa naúral nevedel dohodnúť, zavolal som políciu.

Privolaná hliadka všetko zdokumentovala a keďže ani potom nevedeli riadne určiť vinníka, poslali to ďalej k súdnemu znalcovi. Treba ešte podotknúť, že pán bol/je bezdomovec (adresa iba mesto BB) a auto mal požičané.

Boli sme obaja na výpovedi, a potom som čakal, a čakal, vôbec ma nikto nekontaktoval ,teda okrem likvidátor z poisťovne. Ten potreboval správu od polície o šetrení nehody. septembri som sa išiel informovať na políciu. Tam mi bolo na moje prekvapenie povedané, že už polícia všetko dávno prešetrila, súdny znalec rozhodol v moj prospech. Povedali mi, že chlapovi poslali pokutu, avšak list si neprevzal., že musím čakať. Takéto prípady vraj trvajú aj pol roka.

Presuňme sa o štyri mesiace dopredu - január 2016. Znova som išiel na políciu, kde mi bolo povedané, že chlapa predvolali, a že o ďalšom postupe ma budú informovať. Samozrejme sa mi nikto neozval.

Preto sa chcem opýtať o zákonnom postupe. Dokedy sa chlap môže vyhýbať polícii? Nemajú na to nejaké páky? Problém je, že polícia nevie, kde sa chlap zdržiava, telefóny nedvíha, listy nepreberá...

Čo keď sa rozhodne odísť do zahraničia a zľahne po ňom zem... V poisťovni mi "vysí" 5000 Eur. Už som bez auta 8 a kus mesiaca, a stále to polícia nevie doriešiť, pretože pokiaľ si neprevezme pokutu a zaplatí ju/ alebo sa neodvolá, prípad nie je uzavretý.

Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
buchač
01.02.16,11:35
Myslím si, že v prípade dopravnej nehody - udelenia pokuty Ťa veľmi nemusí zaujímať, či sa chlapík vyhýba trestu. To je predsa úplne iná stránka veci.
Ty máš vyjadrenie od znalca a aj polície, že vinníkom bol dotyčný maník.
Čiže v konečnom dôsledku je potrebné osloviť poisťovňu majiteľa vozidla (lebo objektívna zodpovednosť) a s touto riešiť likvidáciu škody.
RenegadeSVK
01.02.16,11:51
Práveže vyjadrenie od polície nemám. A nemôžu mi ho dať, pokiaľ sa prípad neuzavrie. A uzavrie sa v prípade, že si chlap prevezme pokutu. Potom má 15 dní na podanie odporu alebo zaplatenie. Tak mi bolo povedané na polícii. Lenže maník si nič neprevzal a nikde sa nedostavil. Vlastne už minimálne 4 mesiace ho polícia nevie prinútiť k prevzaniu pokuty/ alebo aspoň k dostaveniu sa na políciu.
preboha
30.04.19,16:41
skúsili ste mu doručiť písomnosť osobne?
ivka70
30.04.19,16:49
Pred 3 rokmi? Naco vytahujes stare temy?