matthew_tv
01.02.16,15:58
Zdravím.
Dlhodobo žijem a pracujem v CZ, tento rok v júni mi však končí platnosť OP a potrebujem ho teda obnoviť. Vybaviť ho na Slovensku (v mieste trvalého bydliska, ktoré plánujem zrušiť) je nemysliteľné, cesta na Slovensko, cena žiadosti o urýchlené vydanie, dovolenka v práci kvôli vybavovaniu OP...
Vzhľadom k tomu, že mám ešte starý OP (bez čipu), nemôžem si ho vybaviť na ambasáde v CZ ani v inom meste na Slovensku...

Vie mi niekto poradiť, ako by sa to dalo čo najlacnejšie vyriešiť? Už sme s manželkou zvažovali aj nahlásiť na ambasáde stratu a tým pádom by sa to muselo vyriešiť nejak tu, bez návštevy Slovenska...
matthew_tv
01.02.16,15:22
prvý občiansky preukaz a nový občiansky preukaz občana, ktorý má občiansky preukaz vydaný do 30. júna 2008 vydáva okresné riaditeľstvo Policajného zboru v územnom obvode, v ktorom má občan trvalý pobyt,
občan, ktorý má vydaný občiansky preukaz po 1. júli 2008 môže požiadať o vydanie nového občianskeho preukazu na ktoromkoľvek okresnom riaditeľstve Policajného zboru

http://www.minv.sk/?prijatie-ziadosti-o-vydanie-obcianskeho-preukazu
buchač
01.02.16,15:24
Na ambasáde sa určite nepretrhnú na riešenie takéhoto "problému". Tak či tak dajú len náhradný doklad a puktum. To znamená, že tento doklad má takpovediac len určitú právomoc...takéto sa dávajú poväčšinou turistom, aby sa dostali domov a nemali problémy.

Ale tu vidím špekuláciu.



Mimochodom, do mája je času ešte dosť...
matthew_tv
01.02.16,15:28
Ďalšia vec...pri žiadosti o nový OP odovzdávam starý OP. Ako asi mám cestovať do zahraničia (CZ) bez občianskeho preukazu?! Áno, kým sa mi vybaví nový OP, dostanem potvrdenie o tom, že som odovzdal starý OP...s tým papierom však NEMÔŽEM cestovať do zahraničia. To isté sa riešilo, keď vybavovala OP manželka, tá však do práce už nechodila a nebol teda problém, aby zostala týždeň na Slovensku u svokry.

Nezruinuje ma tá cesta, ale sú to zbytočne vyhodené peniaze. Neviem, ako ty, ale ja si vážim peniaze, ktoré si zarobím a nerozhadzujem ich. Cesta na Slovensko nie je otázka päťdesiatich korún ;-)
buchač
01.02.16,15:39
Vieš čo ???
Poviem inak.

Ak by si dostal hociakú odpoveď, aj tak nebudeš spokojný...furt nejaká výhovorka a či špekulácia.

Na každý problém ale existuje vhodné riešenie, no je potrebné pre toto aj niečo zo svojej strany urobiť.

-----------------------------------------------
ALE jedno riešenie by aj bolo. ;)

Navrhujem Ti zavolať na konzulát, objasniť situáciu. Predpokladám, že príslušný pracovník príde k Tebe do roboty a počas obedňajšej prestávky urobí foto, overí elektronický podpis, vypíše potrebné papiere...Ak by sa poponáhľal, tak do skončenia šichty Ťa bude čakať niekde na vrátnici, kde Ti bude nový OP pri zvukoch hymny SR, znejúcej z repákov služobného auta slávnostne odovzdaný...
:D :D :D :D :D
arizona
01.02.16,16:00
mozno budem ustipacna...ale...na cestu do zahranicia mas peniaze,ale na splnenie si povinnosti /ako obcana SR / nemas? No comment...ozaj, existuje aj nieco ako PAS,s ktorym sa da cestovat do zahranicia :D
buchač
01.02.16,16:03
:D :D :D ......kua, ale ten pas je potrebný vybaviť si....či ;)
buchač
01.02.16,16:36
...hm...a na čo tie silné slová ?
ALE skúsim inak :

1. Tupý si TY !
2. Nie si mimo SR...TY si mimo úplne !
3. Keby si stál zoči voči mne, tak by som Ti takú vypálil...že by si mal nohy od snehu a v ruke banán.
matthew_tv
01.02.16,16:39
Tvoj nick hovorí presne za to, čo by si asi tak spravil, keby si stál zoči voči mne :D
To ako keby si Paris Hilton dala nick "big tits" ;-)
Frajerík ;-)
avalik
01.02.16,16:43
Ani strata ti nepomoze, na OP musis mat zosnimanu podobu tvare a teda ak mas OP vydany este pred 1.7.2008 tak musis poziadat o vydanie noveho OP v mieste trvaleho pobytu.

Este doplnim, pises, ze planujes zrusit TP na SK - v tom pripade to vybavis a odovzdas na SK velvyslanectve v Prahe este teraz platny OP a na SK nemusis cestovat - ako doklad budes mat pas. V CR si vybavis bud prechodny alebo trvaly pobyt - k trvalemu pobytu v CR ti vydaju OP.

Ak pas nemas, tak si ho vybav na velvyslanectve este pred skoncenim platnosti OP, a odhlasenie z TP urob az potom.
buchač
01.02.16,16:54
Veď vravím...ale mladý to proste v nadnesenej forme s trochou irónie v mojom komente absolútne nepochopil....čo už.
arizona
01.02.16,16:59
No, diky...to je asi tvoj sposob podakovania za ochotu pomoct. no,nevadi...kazdy si urobi nazor sam. Podla teba som sprosta ako vrece zemiakov,ale predstav si,hoci zijem tiez v zahranici, svoje doklady si stiham vybavit sama,v predstihu, bez problemov a vypytovania sa vselikde po forach a tiez mi nerobi ziaden problem sadnut do auta a hocikedy cestovat na SK,zarobim si dost. Tiez si vazim svoje prasulky,ale povinnost je povinnost, aj pri mojej "sprostosti" si to viem zariadit a zaplatit .-)
buchač
01.02.16,17:03
Chlapče, chlapče...si Ty ale nepevný...

Nadáva tu niekto Tvojemu otcovi...ktorý zomrel pre 3 rokmi ?
Naváža sa niekto do Tvojej mamy, ktorá bohvie kde skončila ?
Odsudzuje Ťa niekto, že si zadĺžený po uši po rodičoch ?

Buď rád, že žiješ a radšej šúchaj nohami pekne pod stolom.

Ja s arizonou by sme Ti mohli byť kľudne rodičia, tak radšej brzdi...trochu úcty nezaškodí.
Ono nezaškodí aj trochu humoru, lebo ak jeden nechápe vážne veci, tak prichádza na rad aj tá štipka humoru.


Mimochodom, môj nick je úplne v iných súvislostiach jeho významu...ALE takú otcovskú (ako som spomenul) by som Ti v pohode vypálil...LEBO si to proste zaslúžiš, už Ti ju totiž nemá kto dať...a ani radu, tak nemudruj.
misoft
01.02.16,17:04
@matthew_tv - práve si prekročil všetky medze slušného správania, otvorene urážaš.
Chcel si rady - budeš nahlásený administrátorovi stránky so žiadosťou o vylúčenie.
avalik
01.02.16,17:06
keby si radil normalne, bez ironie, tak by aj pochopil
matthew_tv
01.02.16,17:07
Konečne rozumná odpoveď...
matthew_tv
01.02.16,17:09
Jediné, čo som prekročil, je hranica pochopenia ľudskej demencie.
avalik
01.02.16,17:11
odpoved si si mohol vygooglit aj sam - na strankach MV SR a velvyslanectva ;)
matthew_tv
01.02.16,17:14
Googliť som googlil a vygooglil som, že u starého OP musím proste na OR v mieste trvalého bydliska ;-)

Ak nenájdem odpoveď na svoju otázku do niekoľkých minút pomocou google-u, hľadám inde, aby som nestrácal zbytočne čas ;-)
buchač
01.02.16,17:15
Mne sa nejak nechce do toho vypravdovávania...
ALE ak si prečítaš komentáre a aj čas odoslania, tak predsa je jasné, že kedy a aj prečo nastúpila irónia.
Alebo Ty nečítaš všetko ?

Ešte kontrolná otázka.
Myslíš, že mladý už má vybavený aj ten pas...má ho už vo vrecku ?
Lebo ja silne pochybujem.

============================

Mimochodom, zbehni si do profilu mladého...veľa sa dozvieš.
Tie poniektoré otázky sú neskutočné...(ani ich nenazývam pravým slovom).
misoft
01.02.16,17:18
Hmmmm..... do niekoľkých minút.... z tvojich komentárov to chceš ihneď.... zázraky na počkanie, nemožné do troch dní.....
Mimochodom.... pá-pá-pá - už je o teba postarané.
buchač
01.02.16,17:31
matthew_tv (Dnes 19:14) Googliť som googlil a vygooglil som, že u starého OP musím proste na OR v mieste trvalého bydliska ;-)

Ak nenájdem odpoveď na svoju otázku do niekoľkých minút pomocou google-u, hľadám inde, aby som nestrácal zbytočne čas ;-)
-----------------------------------
matthew_tv (Dnes 19:09) Jediné, čo som prekročil, je hranica pochopenia ľudskej demencie.
========================

Veru, veru....

Ťažko je Ťa pochopiť...
Takýchto jedincov ani Google nenájde...;) :D :D :D
-------------------------------------
Kuwa...Ty ale musíš byť ale vyťažený...keď nemáš čas na hľadanie riešenia svojich problémov.