Michal Szeman
01.02.16,21:42
Ako partia priatelov (nemame ziadnu organizaciu) chceme robit pravidelne tanciarne (zaner jazz/swing) v bare(na ustnu dohodu). Akcia by mala byt neformalna ale verejna bez vstupneho. Uz asi dva tyzdne studujem ako legalne pustat hudbu na takej akcii avsak trapi ma jeden hlavny problem.

Mam dostatok hudby(original, kupene cez isty internetovy obchod). Avsak po prestudovani licencie, je to len na osobne pouzitie.

Taktiez z doterajsich informacii chapem ze DJ/diskotekar moze pouzivat reprodukovanu hudbu ak ma zmluvu so SOZA/Slovgram.
V tychto informaciach som ale narazil na jednu informaciu, ktoru nijako neviem vyriesit.
Uvadza sa tam totiz, ze verejna reprodukcia hudby je mozna z originalnych zdrojov, ktore maju na to dostatocnu licenciu!!!!

Nikde som sa zatial nedozvedel ako sa dostat k hudbe ktora by mala aj licenciu na verejnu reprodukciu, tj akykolvek internetovy obchod, alebo aj fyzicke CD ktore si kupim ma kdesi malym napisane ze to je len pre osobne pouzitie(alebo toto vyriesi zmluva so SOZA, Slovgram... a pod?)

Obzvlast pre tak uzky a specificky zaner hudby akym je swing.
misoft
01.02.16,22:17
Nuž - v tomto asi nepochodíš. Aj keď máš originál zdroj (CD) - tento nie je určený pre komerčné a verejné predvádzanie. A prehrávanie v kaviarni - to je už verejná produkcia.
Darmo máš kúpou CD zaplatenú licenciu - tá je len pre teba (doma).
Okrem toho, či už zadarmo, alebo platené - takéto akcie podliehajú kontrole SOZA, musel by si im dodávať kompletný zoznam produkcie (názov skladby, autor).
Na to, aby ste mohli toto vykonávať, musíte so SOZOU uzavrieť zmluvu o verejnej produkcii a oni vám potom udelia to dodatočnú licenciu. Za prehrávanie však zaplatíte poplatok (viď ich sadzobník http://www.soza.sk/fileadmin/download.php?f=Sadzobnik_AO_v_ramci_hudobnych_prod ukcii_podujati_a_vystupeni.pdf)
Mimochodom - SOZA i swing pozná (ako jazzová hudba - patrí to do toho hudobného štýlu).
Michal Szeman
01.02.16,22:41
OK,dakujem za odpoved, toto mi je zatial jasne, nemam problem tu zmluvu uzavriet, aj zaplatit poplatok(tympadom ale uz bude treba aspon dobrovolne vstupne, z vlastneho vrecka za mesiac skrachujeme)

Ale stale mi z toho nie je jasne odkial a aku hudbu potom mozem pustat. Predsa len nejde o obohrane radiove hity ale castokrat specificke skladby nachadzajuce sa sotva na jednom albume daneho interpreta.
misoft
02.02.16,06:54
Prečítaj si ten cenník celý - spomínajú sa tam i zľavy.... A ohľadom interpreta (autora) - napíšeš do zoznamu a basta... a nech SOZA si láme hlavu.... Keď boli schopní brať poplatky od škôlkarov, tak nech aj trochu pátrajú...

Mimochodom - SOZA - je udržiavaná s tichou podporou štátu, ale inak je nezákonná - neprehľadná, keď aj žijúci umelci často od nich nedostanú ani mäkké F.