geminika
02.02.16,07:56
Potrebovala by som poradiť ako mám postupovať pri určení poradia exekúcii, nakoľko som toľko exekúcii ešte nemala a nemám v tom jasno. Ako prvá mi prišla exek. neprednostná 26.10.2015, druhá mi prišla 14.10.2015 prednostná z 2/3 mzdy, nakoľko čistý zárobok je +,- 598,50 EUR obe som zrážala podľa predpisov, ale 28.1.2016 mi prišla ďalšia exekúcia prednostná z 2/3 mzdy a ja nie som si istá ako ju mám zaradiť do poradia.....Zamestnanec je slobodný bezdetný. Ďakujem za skorú odpoveď.
Andyke
03.02.16,19:35
Asi máš preklep v dátumoch, lebo píšeš, že prvá došla neprednostná (ale uvádzaš neskorší dátum)
K tej prednostnej druhej exekúcii: treba písomne oznámiť exekútorovi, že nie je možné vykonávať zrážky zo mzdy, nakoľko sa už vykonávajú , ale exekúciu evidujete v poradí.
Dúfam, že nedošlo výživné zrážať, lebo to potom mení situáciu.
Olgica
15.06.16,06:33
Prosím o radu. Mám u jedného pracovníka dve exekúcie a to prvá prišla neprednostná (zráža sa už asi 5mesiacov) a teraz prišla prednostná. Mám pozastaviť tú prvú a začať druhú alebo opačne, neprednostnej napísať že je v poradí. Alebo uspokojím obe a vypočítam 3/3 a 1/3 uspokojím na neprednostnú a 2/3 uspokojím prednostnú? Ďalej, pracovník je rozvedený a má 2deti, ktoré žijú s manželkou. On zrejme platí výživné - neviem, nemám doklad ani o rozvode. Mám zohľadňovať pri výpočte exekúcie deti ako vyživované osoby a nezraziť mu 70% zákl.sumy alebo vyživované osoby sú tie, ktoré žijú s ním v spoločnej domácnosti? Ďakujem za odpovede
crazynka71
09.08.16,05:46
dobrý deň dopátrali ste sa odpovedi nejakej??lebo ja to mam tak isto dokonca o jednu neprednostnu exekuciu viac..ked som si to dala do kalkulacky
http://www.exekutordemesova.sk/kalkulacka
tak mi vyslo ze mozem strhat max 104,60 € co su 2/3 na tu prednostnu..mozem sthat este 52,30 aj niektoru neprednostnu??ona ma cistu mzdu iba 355 €..dakujem