henka72
02.02.16,10:06
Dobrý deň, potrebujem potvrdenie o tom, že som bola počas roka 2014 osoba, ktorá sa osobne celodenne a riadne starala o dieťa vo veku do šiestich rokov (neplatená predlžená rodičovská dovolenka). Kto mi ho vydá.
veronikasad
02.02.16,09:07
pre koho ho potrebuješ ? Pracovný pomer trvá ?
henka72
02.02.16,09:10
Potrebujem to pre syna na účely štipendia v zahraničí. Momentálne som evidovaná na úrade práce.
veronikasad
02.02.16,09:36
Potvrdenie o dobe evidencie ti vydá UPSVaR, potvrdenie o výške dávky v nezamestnanosti (ktoré zrejme zaujíma školu) - sociálna poisťovňa. Ak si dávku v nezamestnanosti nepoberala, žiadaj o tom potvrdenie zo SP.
henka72
02.02.16,11:10
Takže bola som tam. Vyhovárali sa jedna na druhú kto to má urobiť. Mám aspoň potvrdenie, ale len z odd. nemocenské dávky. Tam bola pani ochotná. Ešte mi bolo poradené dať čestné prehlásenie, že som nepoberala žiadny príjem z úradu práce a dať si to potvrdiť na matrike. Tak uvidím, či to bude akceptovateľné. Ďakujem za poradenie.
veronikasad
02.02.16,11:12
Potvrdenie o dobe evidencie na UP by ti mali vydať bez problémov.
Janiela
02.02.16,15:30
Potvrdzujem. Známa potrebovala také isté potvrdenie - reakcia úradníčky: nedá sa, systém ma nepustí.
veronikasad
02.02.16,16:03
V SP alebo na UP ? Ak je niekto evidovaný na UP, tak UP mu musí o tom vydať potvrdenie ...
Janiela
02.02.16,16:11
Ak otázka pre mňa - v SP. I tak nechápem - tie ich systémy. ;)
Katy a R
02.02.16,16:12
henka - zrejme treba zdokladovať, že nemáš príjem. problém je asi ten, že ak nemáš trvajúci PP - tak o rodičovskej dovolenke sa nedá hovoriť.
Môj tip: - by som si vyžiadala zo SP potvrdenie - že či mi vyplácali nejaké dávky (nemocenské už vlastne máš) a z DU by som si vyžiadala potvrdenie o príjme (teda, že nemáš), a ešte aj z UPSVaR - že nepoberáš žiadnu dávku .
Tento rok už máš zrejme poriešený tou evidenciou na UP. ?
veronikasad
02.02.16,16:13
Ak dávku nepoberá, tak v "syséme" poistenca nenájde. A napísať o tom potvrdenie to už je asi nad rámec ich povinností ...
Katy a R
02.02.16,16:19
napr potvrdenie o nepoberaní dávky v nezamestnanosti bežne v Sp vystavujú (ak sa žiada o dávku v HN), tiež potvrdenie o výške nemocenských dávok, tiež potvrdenie o výške dôchodku ....
veronikasad
02.02.16,16:21
henka píše, že jej potvrdení o nepoberaní dávky v nezamestnanosti vystaviť odmietli
Katy a R
02.02.16,16:26
nuž čo k tomu ??? - možnože??od nich žiadala potvrdenie o predĺženej rodičovskej dovolenke ??? (to jej asik nedajú - tak ju odbili)
veronikasad
02.02.16,16:28
ak je evidovaná na UP, možnože na prihlášku na dôch.poistenie ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku zabudla. Keby jej ho aj vydali, pre účely nároku na štipendium jej je na dve veci, lebo potvrdzujú len účasť na dôch.poistení
Katy a R
02.02.16,16:31
veronika - ja myslím, že ide hlavne o príjem - pochybujem, že školu zaujíma, že kde je poprihlasovaná.
henka72
02.02.16,18:15
Už mám potvrdenie aj z daňového úradu, aj to majú také tlačivo, že som nepredložila daňové priznanie, čo znamená, že som nemala žiadne príjmy za daný rok. Všetky kolonky iba vyčiarkajú. Ale dobre, mám to bez nejakých problémoch. Jedna pani v SP bola aspoň trocha ústretová a vytlačila mi potvrdenie o nemocenských dávkach. Ešte skúsim vybaviť to potvrdenie, že nepoberám žiadnu dávku. Pre istotu si idem vyplniť ešte čestné prehlásenie a dám ho osvedčiť. Tak potom dám vedieť či to v tom zahraničí akceptovali. Ďakujem za všetky odpovede.
Katy a R
02.02.16,18:21
Možno bude stačiť doložiť aj to, čo už máš ... ten doklad z DU je podľa mňa najdôležitejší. a ide ďalekú cudzinu - či len o ČR? (žeby si potom ešte doplnila)
henka72
02.02.16,18:24
Ide to do Francúzska
Katy a R
02.02.16,18:26
tak pre istotu ešte vybav - dáš im plno lajstrov - nech vedia, že nie sme nejaké "béčka";)
henka72
02.02.16,18:32
Podľa synových slov sú francúzi veľmi nedôverčiví a všetko im dlho trvá. Aj v škole už urobil všetky skúšky v decembri no stále nemá výsledky. O úradoch nehovoriac. (do banky sa musí objednať, ak ochorie musí sa najprv objednať, čo sa aj stalo nedávno, no lekár mu dal termín už o 2 dni, takže rýchlo). Ale v každom prípade dám potom vedieť. Ešte raz ďakujem za rady i povzbudenie.