duduka
02.02.16,11:03
Dobrý deň


Chela by som poprosiť o radu či názor.


Náš p. riaditeľ na ZŠ sa rozhodol, že nás rodičov pustí už len do hlavného vestibulu.


Dal postaviť z každej strany dvere, k nim učiteľskú stráž a my nemôžeme ani k šatni ani k triede, za učiteľkou, proste nikam.


To by som ešte brala, hoci taký prváčik by možno pomoc rodiča ešte potreboval, ale ok nech sa deti učia samostatnosti.


Naviac zrovna prváci majú šatňu v pravo a triedy v ľavo a potrebovali by prezutí prejsť cez vestibul k triedam. Nemožu. Musia ísť hore schodmi, prejsť chodbou a vestibulom na poschodí a znova dole schodmi k svojim triedam. Celé si to musia obísť. No je toto normálne? Úplne sa stratil efekt toho, že drobci majú triedy na prízemí.


Hlavný problém pre ktorý ale píšem je, že už ani poobede si z družiny nemôžeme vyzdvihnúť deti tak ako potrebujeme, ale len každú celú hodinu.


Mali byť zriadené školské telefóny a na základe telefonátu vychovávateľke by poslali dieťa dole kde už ho čaká rodič, ale len tú celú hodinu, inak sú dvere zamknuté.


Telefóny samozrejme nie sú a tak máme deťom písať do zrkadielok kedy si ich ráčime vyzdvihnúť a podľa toho ich budú posielať dole.


Najradšej by však boli keby každé dieťa malo vlastný telefón, hlavne že na rodičovskom vraveli že by bolo vhodné keby deti začali nosiť mobili do školy čo najneskôr, ale to už asi neplatí.


Bude stretnutie s riaditeľom a tak prosím o radu či vôbec má právo nás takto izolovať a diktovať kedy a ako si môžeme vlastné deti brať zo školy domov.


P.S: Škola stojí a funguje 25 rokov, tiež som do nej chodila a nikdy sa tam nestalo nič koli čomu by boli potrebné takéto opatrenia.


Ďakujem, Katarína
Tweety
02.02.16,10:42
Takéto opatrenia sú v dnešnej dobe potrebné hlavne na ochranu našich detí. Ako sa hovorilo, a furt platí škola nie je holubník a nemôže si tam hocikto len tak korzovať. Tiež poznám školu, kde rodičia, starí rodičia môžu byť len vo vestibule. A chodiť pre deti po vyučovaní sa dá len každú polhodinu.
ivka70
02.02.16,10:44
Kvoli bezpecnosti deti moze riaditel zakazat pohyb cudzich osob po skole.
Je to jeho pravomoc a je vela skol, kde aj rodicia mozu maximalne do vestibulu.

Tu druzinu by mali zariadit internym telefonom, aby sa dalo zazvonit a ohlasit dieta, pre ktore idete. To by mi prekazalo, ze len kazdu celu hodinu, ale da sa na to zvyknut.

Ale aj to, keby sa ktokolvek mohol dostat medzi deti rano alebo popoludni, najma riziko s kradezami, ak nie ja obtazovanim deti tym urcite znizi.
Tu nejde o tom ,ze sa nic nestalo, ale o to, aby sa nic nestalo.
Skola je za deti zodpovedna, musi urobit opatrenia, aby ich ochranila.
dobrava
02.02.16,10:58
No, asi si budete ako rodičia musieť zvyknúť. My sme si takisto museli. U nás na "nemenovanej" ZŠ takisto cca pred 3 rokmi zriadili "čipový systém", kde každé ráno sa žiačik musel "očipovať" po príchode do školy a "odčipovať" po odchode zo školy /strata čipu - 5 euri/ - no a všetci vieme, akí sú prváčikovia zábudliví, takže u nás to bolo oveľa viacej, ako 5 euri za rok, každé druhé ráno pátračka po čipoch, no a samozrejme deti bez obedu, ak si čip zabudli, atď, atď. No čo, zvykli sme si, alebo lepšie povedané - tolerujeme tento výmysel p. riaditeľky /. My sme takisto chodili do tejto školy ako deti a nebolo to potrebné, ale technika ide dopredu - alebo dozadu ???
alaya1
02.02.16,10:59
Riaditel jedna na zaklade skolskeho poriadku, treba si ho precitat. nevidim ziadny dovod, aby sa to menilo, urcite to je nutne, ak k tomuto kroku pristupil.
duduka
02.02.16,11:35
Ano keby bol ten sľúbený telefón bolo by to v poriadku, ale akosi toto nefunguje a ja vyzdvihujem tri deti (1moj + 2sestrini) a mam bábo pri ktorom ešte ráno 100% neviem ako vyjde napr. spanie takže ťažko mi je ráno odhadnúť ako ten deň vyjde a či stíham danú hodinu..
Každopádne ďakujem za odpoveď :)
duduka
02.02.16,11:37
ďakujem za odpoveď, ešte som sa s tým nestretla tak som myslela, že je to len jeho nejaký výmysel .
duduka
02.02.16,11:41
Ano čipy na obedy máme aj my, zatial bez straty :)
Príchody odchody zatial len tak ako som písala no a z predošlých odpovedí ale vyplyva že na to teda právo má tak ano musíme tolerovať.. Zvykneme si aj keď pri 4detoch (nie všetky moje) to budem musieť riadne menežovať :)
ďakujem za reakciu
duduka
02.02.16,11:47
Škola nadstavila nejaké triedy, ale nemyslim si že by to bolo nutné koli tomu, nič iné sa tam nezmenilo, ale zdá sa že si ako riaditeľ može nadiktovať pravidlá a my sa musíme prispôsobiť..
ďakujem za odpoveď.
Oliwa
02.02.16,11:54
Okrem školského poriadku, s ktorým mali byť rodičia oboznámení na začiatku šk. roka na plenárnom rodičovskom združení by mala predsa existovať školská rada, v ktorej sú aj zástupcovia rodičov. O ničom takom ste neboli informovaní a riaditeľ rozhodol sám?

Neviem ako na dedinách, ale v mestách sú to bežné opatrenia, ako sa školy snažia zabrániť vstupu cudzích osôb do škôl /napr. aj proti zlodejom či drogovým dílerom/. My sme kedysi tiež mali otvorenú budovu, šatne neboli, kabáty povešané na vešiakoch na chodbe a prišlo ku krádeži zimných vetroviek, búnd, aj kožúšok bol medzi nimi... Cez hodinu, keď všetci boli v triedach a dozor možno na kávičke alebo na wecku... Bolo to práve na Mikuláša. Zo školy /strednej/ poškodených žiakov odviezla za bielo-žltom žiguláku verejná bezpečnosť - na spísanie zápisnice... :D Ale chytili ho - zlodeja, aj s lupom vo vreci... :D:D:D