Pasztorka
02.02.16,10:06
Zamestnanec , ktory u nas pracuje na TPP poziadal v januari 2016 o dochodok. Rozhodnutie zatial nema. Na nezd. ciastku ZD viem ze ma narok cely rok, lebo neziadal o dochodok k 1.1.2016, ale neskor...., ale ako to riesite s inymi sadzbami poistneho, ktore treba nastavit, ked uz dochodca bude? Poradili mi, ze mam pockat kym mu pride rozhodnutie zo SP a potom spatne opravit mzdy.... ale netusim, ako sa tie mzdy spatne opravuju.... poradite mi prosim niekto, kto s tym robite, najlepsie priamo v MRP .... ? Dakujem!
Doplnenie: Potom ako treba posielat opravne vykazy do SP za 3 mesiace dozadu???
Dav
02.02.16,09:54
Počkať, kým nebude mať priznaný dôchodok, dovtedy sa počíta všetko normálne. Keď bude mať priznaný dôchodok, kliknúť na zoznam pracovných pomerov-vybrať konkrétneho ZC-rozklikať jednotlivé poistné a zadať dátumy, a zadať aj dátum v kolónke poberá dôchodok-odkedy.
Pasztorka
02.02.16,10:48
Aha, dakujem :) . A to jej same prepocita aj spatne? Lebo predpokladam, ze to jej priznaju od januara , kedze vtedy dosiahla dochodkovy, vek, nie? Lebo na to priznanie sa vraj caka aj 3 mesiace...
Dav
02.02.16,11:01
spätne, keď bude rozhodnutie
Pasztorka
02.02.16,11:23
A potom ako treba posielat opravne vykazy do SP za 3 mesiace dozadu???
Dav
03.02.16,08:20
koľko mesiacov bude treba, toľko spätne. Ďakovné listy za byrokraciu - tvorcovi zákona...
Pasztorka
03.02.16,08:43
Peniiiiiiiiiim :(((((((, co ja, ked mne ide do dochodku jeden, ale co ti, co uctuju plno ludi a bezne sa stavaju dochodcovia, .... ved je to na hlavu!!! Dav, dakujem za radu.