fenix
02.02.16,10:15
v roku 2014 kúpil jeden z konateľov auto na firmu. Bolo zaradené do majetku a odpisované. V roku 2015 auto bez vysporiadania - zmluvy prepísal do jeho druhej firmy. Na DI mu vozidlo prepísali z firmy na firmu bez prieťahov, v čase keď vozidlo prepisoval bol ešte konateľ v oboch firmách. Teraz už s našou firmou nechce mať nič spoločné.
Potrebujem poradiť, ako mám vyradiť auto z majetku firmy, keď k tomu nič nemám.
A ak by som aj spravila fiktívnu zmluvu o predaji za zostatkovú cenu, tak by som "musela ja" zaplatiť DzP za predaj, no auto predané nebolo.
Ďakujem za rady.
KEJKA
02.02.16,09:22
ty? Hádam firma. Ak auto nebolo predané, bolo darované - ale ani to nesedí, lebo nemáš darovaciu zmluvu.
Skôr mi to pripadá, ako "odcudzené" auto s vedomím šttautárneho orgánu.
Zaujímalo by ma, ako auto nechal zaúčtovať v druhej firme - to by mohlo byť návodom na riešenie.
Ak žiadne informácie nedostaneš, jednoznačne auto nie je majetkom firmy a treba ho vyradiť. Najčistejšie ako škodu bez náhrady, možno nie na 549, ale ako pohľadávku voči konateľovi - 378.
fenix
02.02.16,09:35
Neviem, ako a či, to zaúčtoval v druhej firme, nekomunikuje.
Ďakujem za radu.
Consultix
02.02.16,23:25
Podat trestne oznamenie na konatela, ze spreneveril majetok spolocnosti. Konatelia maju zodpovednost voci spolocnosti, nie su to bohovia - aj ked si to o sebe casto myslia :)