sylko
02.02.16,11:46
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť do koľkátich kalend.dní je zamestnanec povinný oznámiť neprítomnosť v práci. Nechodí do práce od 28.1.2016. Na 28 a29 sme mu dali dovolenku. Do dnešného dňa neoznámil nadriadenému čo je sním. Možem mu dať papier o porušení pracovnej disciplíny? ďakujem
Tweety
02.02.16,10:49
Mal by to oznámiť bezodkladne. Mali by ste ho vyzvať, aby svoju neprítomnosť oznámil. Možno je DPN, je v nemocnici....takéto veci by mali byť upresnené v IS., resp. v pracovnom poriadku.
Chobot
02.02.16,11:54
Najprv si zistite, čo s ním je. Čo ak mal nehodu a leží v bezvedomí v nemocnici? (možno preháňam...) Až zistíte dôvod neprítomnosti, prijmite opatrenia.

Volali ste mu? Volali ste jeho príbuzným? Máte na neho kontakt?
sylko
04.02.16,06:04
volali sme mu on bol u lekara na celodennom 1.2. a ešte aj 2.2. zostal doma aby sa preliečil. U tochto zamestnanca je opakujúci sa problem....PN-ku odovzdáva vacsinou na taky 5 deň, problem je u neho ten, že nikdy nedá vedieť, že nepríde...
Tweety
04.02.16,06:13
A prečo mu to nevytknete? Ak to takto robí stále porušuje pracovnú disciplínu, treba to s ním riešiť, nie sa vyhovárať, že on to furt tak robí, zamestnáv. má na to právo
sylko
04.02.16,06:17
už sme ho včera nato písomne upozornili, ja som len chcela vedieť či je neaký čas dokedy je povinný oznámiť zamestnávateľovi neprítomnost
veronikasad
04.02.16,06:49
Máte spracovanú internú smernicu, s ktorou bol zamestnanec oboznámený ?
Chobot
04.02.16,07:17
Nie je určená lehota v zákone. Zvyčajne si to zamestnávateľ ošetruje v interných predpisoch v závislosti od svojich interných postupov a zákonných povinností - napr. za účelom zúčtovania mzdy, vyplácania nemocenských dávok či odhlasovania zamestnanca v DP. Porušenie takto určených povinností môže zamestnávateľ potom kvalifikovať ako hrubé porušenie prac. disciplíny so všetkými dôsledkami, napr. výpoveď, krátenie odmien a pod.