Al1enk0
02.02.16,14:43
Dobrý deň,
potrebujem dať vytalčiť nalepky v kruhovom tvare. Nálepky mám navrhnuté, ale neviem ako k nim spraviť orezové značky aby v tlačiarni vedeli, že to treba orezať v kruhovom tvare. Ak by mi niekto vedel pomôcť bol by som veľmi vďačný.
Prikladám aj originál dokumentu v AI.
Vopred ďakujem.

http://www.filedropper.com/naturalbokfat
faro1
02.02.16,15:02
Orezové značky sa robia do štvorca v prípade kruhového objektu, ktorý je umiestnený v strede. Finálny kruhový výrobok sa následne vysekáva na vysekávacom nástroji, ktorý má priemer daného produktu. Tento nástroj je treba vyrobiť na zákazku v prípade, ak je priemer netypický, tj, tlačiareň ním nedisponuje.
Al1enk0
02.02.16,16:02
No potrebujem konkrétne kruh a elipsu. Netreba teda vytvoriť okolo nich akési orezové cesty? Neviem akým štýlom to vyrezávajú ale nálepky mi dodávajú v kotúčoch. Predtým mi tie kruhové kruhové nálepky robil grafik a nebol problém s tým.
faro1
03.02.16,16:15
To, že ti samolepky dodávajú v kotúčoch znamená, že nepotrebujú orezové značky, ale tzv. stop značky. Je to značka, pomocou ktorej sa zvolí krok potlačového stroja v jednotlivých operáciach. Najjednoduchšie je informovať sa u potenciálneho výrobcu. Zvyčajne stačí poslať návrh a ostatné si výrobca prispôsobí podľa stroja.