mondes
02.02.16,20:35
Ahojte, rada by som vedela Váš názor na to, že či môže s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom detského oblečenia, nakúpiť tovar aj od súkr. osoby, nie SZČO. Ak áno, aký doklad tá súkr. osoba vystaví? Môže aj faktúru? A ako zdaní príjem tá súkr. osoba? O aký príjem sa v tomto prípade jedná? Ďakujem veľmi pekne.
kukučka
02.02.16,19:53
Súkromná osoba nemôže vystaviť faktúru, môžeš s ňou uzavrieť kúpnu zmluvu.
Teba ako s.r.o. jej príjem, respektíve dane nemusia zaujímať.
mondes
02.02.16,19:56
To fakt mi bude stačiť KPZ? A mám tam v nej rozpisovať o aký tovar sa jedná? Napr. 30 ks cumlíkov, 10 kočiare atď?
veronikasad
02.02.16,20:21
odkial súkromná osoba zobrala takýto tovar ?
mondes
02.02.16,20:29
No práveže neviem presne, o aký tovar ide, len známy, ktorý má s.r.o. - predaj detského oblečenia sa ma pýta, či môže nakúpiť tovar aj od súkr. osoby. Mňa len tak napadlo, že ak môže na základe KPZ, či má rozpisovať o čo a koľko toho tovaru sa jedná. Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
02.02.16,20:31
Tovar ktorý si uviedla ako príklad by som určite na KPZ nekupovala - iba v prípade, ak pochádzajú z ukončenej živnosti a bol o tieto zásoby upravený základ dane.
mondes
02.02.16,20:35
Veronika, ale aj to je detský tovar. Teda môže nakúpiť od súkr. osoby na ďalší predaj? Môže ísť taktiež o dupačky, body, čiapky, tričká at´d. Alebo aký doklad k tomu potrebuje? Ďakujem.
veronikasad
02.02.16,20:41
Nech si preverí odkial ten tovar pochádza, aby si nevyrobil problémy ... Na KPZ sa dajú od FO kupovať polnohospodárske prebytky alebo nejaký použitý tovar, určite nie to čo píšeš - zaváňa to nelegálnym podnikaním súkr.osoby.