Wotan
03.02.16,08:02
Len v kratkosti - ziadam zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane. Chcem si aj uplatnit NCZD na manzelku (nezamestnana, bez prijmu).

Otazka je, ze ci zamestnavatel bude uplatnovat NZCD aj na danovnika (teda na mna), ked som si mesacne uplatnoval NZCD podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona1.

Pretoze minuly rok som si podaval DP sam, a tu mi radili, ze zaskrtavam aj NZCD na danovnika a sucasne aj NCZD na manzelku.

A posledna otazka - ak zaskrtnem v ziadosti pre zamestnavatela ze chcem darovat 2% z dane na účely § 50 zákona, potrebujem zrejme k tej ziadosti dodat aj nejake potvrdenie - od skoly, kedze prave skole chcem dat tie 2%. Musi to tlacivo poskytnut skola uz potvrdene, alebo si to stiahnem niekde z netu a vyplnim len udaje skoly?
kn-alka
03.02.16,07:05
manželka je vedená na úrade práce?
ivka70
03.02.16,07:09
Ano, uplatnujes si aj na seba, ak mas narok na manzelku, tak aj na nu.
Ak zaskrtnes 2%, znamena to pre zamestnavatela, ze ti ma k nim vystavit potvrdenie.
To komu ich das, si vypises na tlacive pre darovanie a obe tlaciva odovzdas na DU.
Tlacivo predvyplnene sa da vytlacit na stranke www.rozhodni.sk, potom dopises spravne vypocitane a zaokruhlene 2% podla potvrdenia od zamestnavatela. Tlacivo moze poskytnut aj skola.
Wotan
03.02.16,09:57
ano, cely minuly rok a bez prijmu
Wotan
03.02.16,09:59
dakujem pekne!
Wotan
10.02.16,12:58
Este ma napadla taka vec - v podmienkach pre uplatnenie NZCD na manzelku je uvedene, ze ak bola zaradena do evidencie uchadzacov o zamestnanie.... AK BOLA ZARADENA minuly rok? Je nezamestnana uz niekolko rokov, nebola zaradena prave minuly rok, tak ako to mam chapat? Splna teda podmienky alebo nie?
mints
10.02.16,15:01
je teda stále zaradená v evidencii o uchádzačov o zamestnanie, tak spĺňa
Wotan
10.02.16,19:50
ok, vdaka :)