MIŠO T
07.06.06,09:51
Začínam v JU. Poraďte. Som sprostredkovateľom obchodu-dopravy. Čo je pre mňa správny dátum dodania služby na mojej VF -
a/ - dátum skutočne dodanej služby, ako je uvedená na DF ? b/ dátum prijatia tejto DF u mňa?
Tweety
07.06.06,08:13
Začínam v JU. Poraďte. Som sprostredkovateľom obchodu-dopravy. Čo je pre mňa správny dátum dodania služby na mojej VF -
a/ - dátum skutočne dodanej služby, ako je uvedená na DF ? b/ dátum prijatia tejto DF u mňa?
a, je správne
ZuzanaP
07.06.06,08:17
podľa § 19 zákona o dph
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby:
- daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby.
MIŠO T
07.06.06,08:20
ďakujem :) takto to mam. Žiaľ veľa info som dostával , že správne ma byť - b/
Peterka
07.06.06,09:01
a) deň dodania služby pre účely DPH
b) môže byť deň uskutočnenia účtovného prípadu-pre účely účtovníctva=vznik záväzku
MIŠO T
07.06.06,09:47
to znamená, že takto to môžu byť oba dátumy na mojej VF ako správne.
-pre DÚ ..... skut.dátum dodania služby /podľa DF/,
-pre účtovníctvo ..... dátum prijatia u mňa

ALFA pri vyhotovení novej VF zadáva na toto miesto dátum vyhotovenia VF, ja ho upravujem podľa dátumu DF
Peterka
07.06.06,09:57
Príklad:
Faktúru obdržím dňa 1.6. a dátum dodania služby je 28.5..Potom môžem zaúčtovať došlú faktúru do júna a DPH si uplatním v máji .
MIŠO T
07.06.06,10:06
ide mi o moju VF. Dátum dodania služby na mojej VF -- je pre mňa :

- dátum z došlej fa - čiže skutočne dodaný podľa DL,
- alebo je službou pre mňa DF

dufam že som Vás nezamotal.
Tweety
07.06.06,10:21
ide mi o moju VF. Dátum dodania služby na mojej VF -- je pre mňa :

- dátum z došlej fa - čiže skutočne dodaný podľa DL,
- alebo je službou pre mňa DF

dufam že som Vás nezamotal. Dátum dodania, na to už máš odpoveď v príspevku predtým. Platí prvá možnosť, uskutočnenie dodania.
Fragaria
06.07.06,09:34
Dobrý deň poraďáci.
Nechcem zakladať novú tému preto píšem sem. Potrebovala by som poradiť ako fakturovať , lebo už som aj ja dopletená z tých dátumov na faktúrach.
SZČO - Q platca DPH - autodopravca.
1. Môže fakturáciu urobiť 1x za mesiac - príklad od 1.6.-30.6. Program zadá dátumy -dátum vystavenia 6.7., dátum vzniku daňovej povinnosti 6.7. a teraz neviem či to je dobre ,lebo keď som pozrela doklady vstupujúce do DPH tak sa mi nezobrazili pre 2 Q. Doteraz som fa robila dekádne.Keby to chcel fa raz za mesiac neporuší niečo zo zákona o DPH. A ešte Vás poprosím čo je smerodajné z pohľadu DPH pre DÚ. Dátum dodania služby 1.6. alebo dátum daňovej povinnosti na vystavenej faktúre 6.7. pre platbu Q platenia DPH. Neviem či som to napísala nejak zrozumiteľne . Ďakujem všetkým poraďákom za vyjadrenie.
AltaKE
06.07.06,09:46
Ak vystavuješ faktúru za obdobie 1.6.-30.6., tak dátum vzniku daňovej povinnosti máš 30.6. a nie 6.7., ako uvádzaš ty. Preto sa ti to v dokladoch vstupujúcich do DPH neobjaví v 2.Q. Ak dáš dátum vystavenia faktúry 6.7. a dátum daň. povinnosti 30. 6., tak to tam potom budeš mať.. ;-)
Fragaria
06.07.06,20:34
Ak vystavuješ faktúru za obdobie 1.6.-30.6., tak dátum vzniku daňovej povinnosti máš 30.6. a nie 6.7., ako uvádzaš ty. Preto sa ti to v dokladoch vstupujúcich do DPH neobjaví v 2.Q. Ak dáš dátum vystavenia faktúry 6.7. a dátum daň. povinnosti 30. 6., tak to tam potom budeš mať.. ;-)
Ahoj AltaKE.
Už som si to skúsila zmeniť v uskut. DPH na 30,6, a objavilo sa mi to v 2 Q. Lenže ja som faktúru vystavovala 6,7, a program mi sám zadal ten istý dátum
do uskut. DPH. Teraz neviem ,či môže byť dátum daňovej povinnosti ako dátum vystavenia fa alebo to mám opravovať a zadávať dátum podľa posledného dňa v mesiaci.Ja som z toho už celá zmagorená. Spolieham sa na program a teraz neviem či mám vystaviť opravené fa s dátumom 30,06, alebo je to dobre. Ešte mi prosím poraďte, či môžem vystavovať fa za celý mesiac. Ja som to robila dekádne každých 10 dní . /vystavenie do 15 dní/. Ďakujem všetkým za každú radu.
Katarína STR
07.07.06,05:18
Ty sama si musíš opraviť dátum dodania !
Program predsa nevie, kedy máš mať ty ten správny dátum.
Za dátum dodania 30.6. môžeš faktúru vystaviť do 15.7.
Takže keď budeš vystavovať 5.7., tak ti program automaticky všade uvedie dátum 5.7. teda aj na dátum dodania.
Keď budeš vystavovať faktúru napríklad 11.7. tak ti všade dá dátum 11.7.
Ten program nie je nastavený tak, aby vedel, aký ti má dať dátum dodania.
Ty sama si ho musíš ručne opraviť.
Ak budeš faktúrovať za mesiac jún prepravu, nemôžeš dať dátum dodania júl.
Milan Benka
07.07.06,05:44
Ako píše Katarína, program má preddefinovaný dátum dodania ako dátum vystavenia. Je to preto, že žiaden programátor nedokáže urobiť program tak, aby vedel uhádnuť, či fakturujete v deň dodania, alebo v niektorý iný v 15 dňovej lehote.
Fragaria
07.07.06,19:58
Ahojte všetci poraďáci.
Ďakujem Vám všetkým za odpovede.Prezrela som si aj zákon o DPH. Asi som bola mimo obraz alebo ešte v strese , stal sa mi úraz a naprávali ma pod narkózou mne sa asi dačo v tom spaní vymazalo, voľáko som sa nevedela zorientovať.Ešte raz všetkým pekne ďakujem za poradu. Ak nebudem ešte niečo vedieť tak sa ozvem. /Ak mi na tej chire vygumovali trošku pamäte. xi xi xi /. A teraz hybaj do roboty opravovať fa.
Díííííík!