zuzana29
07.06.06,09:07
Ahojte poraďáci,
som živnostník, neplátca DPH a chcem si otvoriť predajňu, v poradách som si našla že potrebudem na ŽO ohlásiť otvorenie prevádzky, na DÚ nahlásiť otvorenie prevádzky a zaregistrovať ERP, nakoľko sa jedná o predajňu záhradkárskych a vinohradníckych potrieb, potrebujem aj schválenie hygieny, nie? A musím sa zaregistrovať ako plátca DPH? Môžem ďalej účtovať v JÚ alebo potom už v PÚ?
prosím poraďte mi
Ďakujem
Milan Benka
07.06.06,07:26
Ahojte poraďáci,
som živnostník, neplátca DPH a chcem si otvoriť predajňu, v poradách som si našla že potrebudem na ŽO ohlásiť otvorenie prevádzky, na DÚ nahlásiť otvorenie prevádzky a zaregistrovať ERP, nakoľko sa jedná o predajňu záhradkárskych a vinohradníckych potrieb, potrebujem aj schválenie hygieny, nie? A musím sa zaregistrovať ako plátca DPH? Môžem ďalej účtovať v JÚ alebo potom už v PÚ?
prosím poraďte mi
Ďakujem

1. registrácia za plátcu DPH- nie je nutná (iba ak dobrovoľne)
2. účtovanie - naďalej v JÚ
3. ohlásenie prevádzky na ŽÚ - povinne + registrovať inšpekčnú knihu na danú prevádzku
4. registrácia ERP - povinná
5. súhlas hygieny - chcú kafrať do všetkého, takže pravdepodobne áno
zuzana29
07.06.06,07:31
ďakujem veľmi za rady
učtovníčka
07.06.06,07:37
Keď budeš chcieť predávať prípravky na chemické ošetrenie rastlín tak musí byť predavač preškolený. Hygiena ťa prevetrá aj čo sa týka vhodnosti priestorov, sú prísni na výšku, vetranie atď....Držím palce.
zuzana29
07.06.06,07:40
teraz som volala na hygienu a povedali mi že je v tom teraz zmätok lebo vyšli nejaké nové zákony a vyhlášky a nie sú sanovené kéomisie takže to zatiaľ netreba, no snáď nám to vyjde
lenkak
07.06.06,10:28
Hygiena Ti povolí prevádzku, ale môžeš ich očakávať.