rendy66
03.02.16,14:15
Dobry den
Rad by som Vas poprosil o radu, nakolko som v zakoniku prace nenasiel nikde odpoved. Pracujem v obchodnej firme kde je moj plat priamoo umerny predaju a marzi ktoru s kazdeho obchodneho pripadu kory ziskam. Kedze firma predava zariadenie podla vyhlasky je potrebne ku kazdemu zariadeniu pripojit manual v slovenskom jazyku.
Moj problem tkvie v tom ze zamestnavatel mi chce dat do priamych nakladov preklad takehoto manualu z anglickeho jazyka do slovenskeho. Samozrejme ze tento manual chce povazovat za svoj majetok , aj ked naklady spojene s prekladom budem znasat ja v podobe znizenej marze. Pokial by sa jednalo o nizku sumu vobec by som sa tym nezaoberal jedna sa ale o sumu cca 1000 eur.
Dakujem Vam radu.
ivka70
03.02.16,13:17
Naklady za preklad znasa zamestnavatel. A bude to jeho majetok, lebo ho zaplati.
Ak mas dohodnute, ze tvoja marza je po odratani vsetkych nakladov na konkretny produkt, aj naklad na preklad sa tam musi prejavit.
Prestuduj si zmluvu, ako mas zadefinovany vypocet marze. Ziadny zakon toto riesit nebude, len vasa vzajomna zmluva.
veronikasad
03.02.16,13:18
máš pracovnú zmluvu v zmysle Zákonníka práce, alebo svoje služby "zamestnávatelovi" fakturuješ ?
Ak si zamestnancom, máš v PZ základnú mzdu + pohyblivú zložku v závislosti na splnení nejakých zamestnávatelom stanovených podmienok ?
rendy66
03.02.16,13:22
pracovnu zmluvu v zmysle Zakonika prace a ano pohybliva zlozka je v závislosti na splnení zamestnávatelom stanovených podmienok.