daja
07.06.06,09:17
Prosím Vás ako postupovať pri úhrade na bežný účet. Odberateľ mi uhradil faktúru v CZK na EUR účet. Na výpise mám prepočítací kurz 29,103CZK/EUR. Lebo potrebujem vyrovnať pohľadávku v CZK, ale príjem na účet potrebujem nahodiť v EUR. Poraďte niekto,ak s tým máte nejaké skúsenosti.
gerty
07.06.06,07:25
Aj mám neposlušných odberateľov, ktorí si sem-tam zamenia číslo účtu. Postup je nasledovný:
1. Uhradiť pohľadávku v tej mene, ako bola vystavená, t.j. CZK
2. Vrátiť sa na účet a prepísať CZK na EUR.
Takto bude pohľadávka uhradená v správnej mene a aj účet Ti bude sedieť.
renča1
07.06.06,07:25
záleží od soft. Ja to robím tak, že cez účet EUR naúčtujem 221/777 ale nespárujem s faktúrou a vnútor.dokladom naúčtujem úhradu v CZK 777/311 k faktúre v CZK. Kurzy používam toho dňa kedy prišla úhrada , kurz nbs. Čiže zvlášť pre CZK a zvlášť pre EUR.
daja
07.06.06,07:31
záleží od soft. Ja to robím tak, že cez účet EUR naúčtujem 221/777 ale nespárujem s faktúrou a vnútor.dokladom naúčtujem úhradu v CZK 777/311 k faktúre v CZK. Kurzy používam toho dňa kedy prišla úhrada , kurz nbs. Čiže zvlášť pre CZK a zvlášť pre EUR.

Máš pravdu, záleží to asi do programu. Nevedela som sa zorientovať v kurzoch. Tiež som to chcela urobiť ako ty, len som si nebola istá. Ďakujem.
zuzi
07.06.06,07:55
V Softipe úhrada ide v tej mene ako prišla do saldokonta a tam je možnosť faktúru ručne spárovať s úhradou.
daja
07.06.06,07:58
V Softipe úhrada ide v tej mene ako prišla do saldokonta a tam je možnosť faktúru ručne spárovať s úhradou.

Mne to v programe nejde, musela som to nahodiť ako písala Renča1. Dúfam, že to bude OK.