Ivva
03.02.16,16:26
Zháňam najlacnejšiu možnosť ako prepravovať balíky o hmotnosti cca 3-5kg z Poľska na Slovensko v rámci predaja cez eshop. Ďakujem všetkým za rady.
Lapko
03.02.16,19:18
v ramci PL su vsetky spol. lacne, ale uz ked ide o medzinarodnu prepravu tak ta je vzdy drahsia... ja som blizko hranic, t.j. 20km do Polska, a vela obchodov si tam dava posielat a idu kurierovi oproti do poslednej dedinky :)
Ivva
05.02.16,17:43
Tak to je fajn ale ja som od hraníc 200 km :-D
Lapko
06.02.16,11:38
tak to ano, to nie je ziadne riesenie,,, len si zaplatit za prepravu z PL az domov
buchač
06.02.16,12:05
Počkaj, počkaj....to Ty kupuješ a chceš si nechať poslať zásielky z PL na SK ?
Dobre som pochopil ?

Ak áno, mám za to, že toto nejak veľmi neovplyvníš.
Predajca predsa nebude akceptovať Tvoju požiadavku s určením na daného prepravcu.

Len tak mimochodom...to požaduješ prelustrovanie netu - kuriérskych cenníkov ?

"Pomôž si človeče...aj Boh (v tomto prípade Google) Ti pomôže."

https://www.google.sk/search?client=opera&q=kurier+polsko+slovensko&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gfe_rd=ssl&ei=hu21VoLIJIuBaJiLuvgM
Ivva
06.02.16,16:45
Ano dobre si pochopil. A samozrejme google bolo prve čo ma napadlo. Myslela som, že mi poradí niekto s osobnou skúsenosťou. Napr. niekto kto má eshop a chodia mu zásielky z polska.
buchač
06.02.16,17:01
Nie som podnikateľ, ale predsa :

1. predajca dáva tomu kuriérovi, ktorého má najbližšie.
2. predajca má vo svojich obchodných podmienkach uvedené, akým spôsobom - ktorým kuriérom zásielku odošle
3. predajca má tiež uvedené ceny za kuriérske služby.
4. Súkromná osoba alebo eshop...všetko jedno, platby rovnaké.

Ja ako súkromná osoba kupujem aj z Čiech, aj z Číny...a tie body platia.
Ba dokonca aj z PL som si už niečo nechal poslať...doprava jednej malej zásielôčky bola cca 12€...
tmhwk
07.02.16,18:18
Viem že takúto službu ponúka tovarzpolska.sk. Nikdy som ich osobne nevyužil, ale viackrát som videl veľmi dôveryhodné pozitívne referencie. Ceny majú v pohode. Myslím že to funguje tak že dostaneš nejakú poľskú adresu, kam dáš tovar poslať, a oni to prevezú na SK, odkiaľ to posielajú poštou alebo kuriérom. Je to celé prispôsobené pre nákup z Allegra (poľský ebay), ale zrejme sa to dá použiť aj pri nákupoch z iných shopov.