jancibakanci
03.02.16,20:05
Zdravim



Mam zivnost , ktoru chcem ukoncit , ale som zamestnavatelom mam dohodnute ze mam 1 mesacnu vypovednu lehotu , a usim vykonavat pracu pre neho este mesiac inak pokuta 100 eur, v opacnom pripade nie je pokuta, dostal som ponuku na novu pracu -zakazku a chcem oddist od MAJOR.Sk , lenze nechcem prist o 100 eur.,,chcel som ze sa dam na pn ale hovoria znamy ze to nepomoze , ako mam moddist od tychto vydieracov prosim, za vsetky k veci odpovede dakujem
avalik
04.02.16,07:40
Si zivnostnik, podpisal si zmluvu, tak plati to co je tam dohodnute. Nie si zamestnanec a preto nemozes pisat o skonceni PP.
jancibakanci
04.02.16,09:44
to nie je podstatne , podstatne je ci mozem ist na pn a zroven mi bude plynut mesacna vypovedna , mam zmluvu o poskytovani sluzieb, zmluva moze byt ukoncena kedy kolvek ,vypovedna lehota je 1 mesiac a ta zaciana plynut prvym dnom kalendarneho mesiaca nasledujuceho po mesiaci v ktorom bola dorucena vypoved druhej zmluvnej strane , jednoducho tam uz nechcem ist lebo neplatia a oni mi povedali ze musim aj ekd som na pN ist lebo to budu povazovat za neposkytnutie sluzby a tam je pokuta ja som oznamil dnes ze chcem skoncit ku koncu februara a zatial by som bol pn, mozem to tak urobit aby som sa vhol tej pokute ?ked podam dnes ziadost mozem poziadat bez pokuty k 29 toho isteho lebo tam sa mi zda ze je to az ku koncu marca a to e holy nezmysel to je potom dva mesiace
avalik
04.02.16,10:03
ale je to podstatne, v zmluve si sa zaviazal poskytovat sluzby - v akom rozsahu, vies len ty

a ano, ak dnes dorucis vypoved zmluvy, tak sa zmluva skonci 31.3.2016 - v sulade so zmluvnymi podmienkami

dalsia moznost je dohodnut sa na skonceni zmluvy dodatkom k zmluve k urcitemu dnu - s tym ale musi suhlasit aj druha strana

nie si zamestnanec a preto nemozes "cerpat PN" u svojho obchodneho partnera

ak by si isiel na PN a poberel nemocenske, nemozes popri tom "pracovat" v inej firme
kn-alka
04.02.16,10:05
alebo písomne oznám, že nemôžeš poskytnúť služby na základe zmluvy, nakoľko si PN a porušil by si liečebný režim...... len si poriadne prečítaj v zmluve odsek so zmluvnými pokutami
jancibakanci
04.02.16,10:38
ja alee na pn som s platnickou vyskocenou a preto nemozem chodit do prace j ked nemam narok ale som prace neschopny , dohodu oni neprijmu ja im poslem zajtra ziadost o ukoncenie k 31.3. ale budem stale prace neschopny , predsa ked som raz chory aj ked nepoberam pn-ku nemozem chodit do prace , pracovat nikde inde nebudem, budem doma na pnke, operacia a tak mozno az do maja , v podstate a im poslem vypoved zmluvy k 31.3 ale nemoezm pracovat mozu ma nejak sankciovat? ked sa mi do tej prace tak ci tak neda ist , co mam robit , dakujem
jancibakanci
04.02.16,10:43
v zmluve stoji , ak poskytovatel teda ja neposkytne sluzby uvedene v clanku 1 a tak, riadne vcas a v pozadovanom mnozstve a kvalite , je povinny zaplatit objednavatelovi 100 eur pokutu do 7 dni odo dna jej uplatnenia, ja tomu rozumiem tak ze za kazdy jeden den co mam tych hodin 240 za mesiac teda 12 hodinove sluzby 100 eur? to je blbost , ked by som si zlomil napriklad nohu , to je ako potom nerozumeim tomu vobec, ukoncim dohodu k 31.3. a budem na pn , je to nejak postihnuutelne, ak mi nepomoze rehabilitacia , bude nutna operacia , mi dnes povedali, nemal by som sa namahat , vstavat casto dlho sediet,a to robim v praaci takze nemoozem poskytovat momentalne tieto sluzby