agatika
04.02.16,08:35
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Sestra dostala od svojho zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľných príjmoch. Celý rok je u neho zamestnaná a od 11. mesiaca je PN. Sama si tým pádom bude robiť DP, treba k tomuto DP dokladať ešte nejaké papiere okrem toho potvrdenia čo dostala od zamestnávateľa (napríklad zo sociálnej poisťovne, že je stále PN)?

A ešte jedna vec ma zaujíma, jej manžel si uplatňoval daňový bonus do 10 mesiaca, od novembra je nezamestnaný, ona je stále zamestnaná ale tým že je na PN si nemôže uplatniť daňový bonus za tie 2 mesiace?
avalik
04.02.16,07:42
do 15.2. moze zamestnavatela poziadat o vykonanie rocneho zuctovania, nevadi,ze je na PN
kn-alka
04.02.16,07:44
to že bola aj na PN neznamená, že nemôže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.

Ak si chce napriek tomu spraviť sama DP, tak nepotrebuje nič iné, len toto potvrdenie a k daňovému bonusu rodný list dieťaťa.

Nárok na bonus je na celý rok, ak za celý rok (nevadí, že bola PN) mala príjem vyšší ako 2280€

https://podpora.financnasprava.sk/280045-N%C3%A1rok-na-da%C5%88ov%C3%BD-bonus-
agatika
04.02.16,07:47
do 15.2.2016 viem že ho môže požiadať, len on im to tak podal, že nech si robia samé DP keď sa im nepáči, že im nevychádzalo žiadne vrátenie dane za posledné vyúčtovanie. To by bolo na dlhé vysvetľovanie. Preto ma zaujíma, že keď si ho robí sama, či tam treba dať potvrdenie zo sociálnej poisťovne.
agatika
04.02.16,07:49
Takže o daňový bonus na 2 mesiace môže požiadať ona?
avalik
04.02.16,07:51
ale v zadani si to podala tak, ako keby clovek co je na PN nemohol poziadat o RZD nie, ze je nespokojny s vysledkom RZD
veronikasad
04.02.16,08:25
ano, v RZD alebo DP typu A jej ho doplatia, ak splnila podmienku ročného príjmu. A ak bola 2 mesiace PN a v priebehu roka jej strhávali daň, bude mať aj preplatok na dani, ktorý jej vrátia.