Ivusik_Pampusik
04.02.16,08:45
Dobrý deň,

ak sme si do firmy zakúpili kamerový systém, považuje sa to za dodanie podľa §69 ods.12 písm. j - dodanie stavebných prác vrátane dodania stavby alebo jej časti?



V minulom roku bol zaplatený preddavok a vystavená faktúra k prijatej platbe s DPH. Tento rok po dodaní nám prišla vyúčtovacia faktúra s DPH s odrátanou zálohu.



Ďakujem.
jana007
08.02.16,06:01
Toto by i mňa zaujímalo. Písala som aj dopyt na Finančnú správu, ale zatiaľ bez odpovede.
Dav
08.02.16,06:24
Všeobecné usmernenie prikladám. A najlepšie je spýtať sa dodávateľa, čo a pod ktorým kódom dodal.
Ivusik_Pampusik
10.02.16,10:22
Ja som volala, oni že nezatrieďujú, to si máme sami alebo požiadať štatistický úrad, a že keby to bola stavebná práca tak FA 2015 k prijatej platbe bude s DPH a FA 2016 pri dodaní tovaru bez DPH. Len stále neviem či sa to považuje za stavebnú prácu, lebo kamery by mohli spadať do položky 26, ale montáž je podľa mňa zase elektroinšt.práca a to je položka 43.
jana007
10.02.16,15:43
Mne na školení o DPH prednášateľka - pracovníčka DU Košice povedala, že štatistický úrad nebude zatriedovať. Treba písať dopyty na finančnú správu a oni by mali zatriedovať v spolupráci so štatistickým úradom. Už len čakať na naše dopyty treba.
ANNA
02.03.16,10:14
Inštalácia kamerového systému nespadá pod CPA 43 ale pod 80,20. Preto sa neuplatňuje §69. Naopak zabezpečovací systém (alerm) spadá pod CPA 43,21 a § 69 sa uplatňuje.
jana007
02.03.16,11:35
Ak ide o činnosti " Inštalácia alarmových systémov (AS)" a ide o uzavretý televízny okruh (kamerový systém) – bezpečnostný alebo technologický/od zabezpečenia jednej budovy( skladu, priestoru) až po komplexné riešenie zabezpečenia UTO celého areálu zástavby (budov, skladov atď,) ,ktorú možno zaradiť ako Elektroinštalačné práce, potom je táto činnosť zaradená do sekcii F Klasifikácie produktov podľa činnosti (CPA), kód 43 a pri takomto dodaní dochádza k prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia za splnenia ostatných podmienok § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH.
Ak ide o činnosť " projektovanie AS" , ktoré možno zaradiť ako súčasť inžinierskych služieb a súvisiace technické poradenstvo potom nie je táto činnosť zaradená do sekcie F klasifikácie produktov podľa činnosti (CPA) a pri takomto dodaní sa prenos daňovej povinnosti na príjemcu podľa § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH neuplatní.
Ak ide o činnosti " montážne práce AS", ktorú možno zaradiť ako elektroinštalačné práce, potom je táto činnosť zaradená do sekcii F Klasifikácie produktov podľa činnosti (CPA), kód 43 a pri takomto dodaní dochádza k prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia za splnenia ostatných podmienok § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH.
Ak ide o činnosti " Servis, oprava a údržba AS", ktorú možno zaradiť ako elektroinštalačné práce, potom je táto činnosť zaradená do sekcii F Klasifikácie produktov podľa činnosti (CPA), kód 43 a pri takomto dodaní dochádza k prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia za splnenia ostatných podmienok § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH.
Ak ide o činnosť " revízia AS" , ktoré možno zaradiť ako súčasť technickej skúšky a analýzy potom nie je táto činnosť zaradená do sekcie F klasifikácie produktov podľa činnosti (CPA) a pri takomto dodaní sa prenos daňovej povinnosti na príjemcu podľa § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH neuplatní.

Zároveň upozorňujeme, že uvedené zatriedenie sa vzťahuje len na činnosti uvedené jednotlivo vo Vašom podaní a v prípade, ak budú súčasťou zloženej dodávky, môže to mať za následok zmenu režimu uplatnenia dane.

Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.
---
S pozdravom,
Ing. Michaela Babicová
Kontaktné centrum podpory FRSR
ivab
22.03.16,11:11
Dobry den preco teda v rozpisanych cinnostiach vydanych FSSR zo dna 10.3. je uvedena montaz kameroveho systemu?
jana007
22.03.16,11:59
Dobrá poznámka! Najskôr nám dávali usmernenie, že s DPH a neskôr to zaradili pod sekciu F.
Eva M
28.03.16,08:57
kubkokubko
21.04.16,06:30
ja s odpoveďou ANNA nesúhlasím, lebo 80,20 je vtedy ked niekto sedí pri kamere a sleduje a ty mu za to platíš okrem revízie kamerového systému (nie opravy) a predaja samostatnej kamery s ktorou si doma robíš čo chceš alebo si ju dáš namontovať úplne inej firme, tak všetko je s prenosom. Viď príspevok janky007