domi2
07.06.06,10:29
Dobrý deň p.Miháľ
Chcela by som Vás poprosiť o informáciu ohľadne potvrdenia pre študenta.
Už včera som riešila na porade s kolegami potvrdenie aké vydávam študentovi.Podľa poraďákov a mňa nedávam potvrdenie, študent si dokladuje pŕíjem sám,lenže nastal problém, pretože naša študentka vraj bola na VSZP a nechceli jej zobrať ročné zúčtovanie zdravotného, nakoľko nemá od zamestnávateľa potvrdenie o príjme podľa par.19 odst.5 zákona č,580/2004 Z.z.Volala som na zdravotnú poisťovňu, jedna pani ma informovala, že toto potvrdenie nemám dávať, volala som druhej tá mi tvrdila, že mám dávať.Možno je to pre niekoho malichernosť, ale ak sa mám držať zákona, tak to potvrdenie študentovi podľa horeuvedeného par.nepatrí.Viete mi poradiť, lebo tých študentov mám dosť veľa, aby som bola jednotná aj v takýchto základných veciach.
Ďakujem
Barbara
07.06.06,08:37
Dobrý deň p.Miháľ
Chcela by som Vás poprosiť o informáciu ohľadne potvrdenia pre študenta.
Už včera som riešila na porade s kolegami potvrdenie aké vydávam študentovi.Podľa poraďákov a mňa nedávam potvrdenie, študent si dokladuje pŕíjem sám,lenže nastal problém, pretože naša študentka vraj bola na VSZP a nechceli jej zobrať ročné zúčtovanie zdravotného, nakoľko nemá od zamestnávateľa potvrdenie o príjme podľa par.19 odst.5 zákona č,580/2004 Z.z.Volala som na zdravotnú poisťovňu, jedna pani ma informovala, že toto potvrdenie nemám dávať, volala som druhej tá mi tvrdila, že mám dávať.Možno je to pre niekoho malichernosť, ale ak sa mám držať zákona, tak to potvrdenie študentovi podľa horeuvedeného par.nepatrí.Viete mi poradiť, lebo tých študentov mám dosť veľa, aby som bola jednotná aj v takýchto základných veciach.
Ďakujem


keď máš na mysli " Doklad o zaplatených preddavkoch........" tak to rozhodne musí doložiť. Zamestnávateľ je povinný to vystaviť:)
domi2
07.06.06,08:44
Za študenta na brigadnicku prácu neodvádzam zdravotné, ak zarobil od 1.9.2005 do 31.12.2005 nad 13 0000,- podáva RZZ sám a odvedie si celých 14 %.
jankasm
07.06.06,08:54
Študentovi zamestnávateľ nemôže vystaviť potvrdenie o zaplatených preddavkoch, pretože žiadne nezaplatil. Ak ZP trvá na nejakom doklade o príjme, dolož im potvrdenie o príjme, ktoré sa vydáva k ročnému zúčtovaniu dane.
domi2
07.06.06,09:01
To som aj pravila dokonca som jej aj vytlačila mzdový list a študentka si trvá na svojom.Tak jej asi poviem, nech mi donesie od zdravotnej poisťovne oznámenie, prečo jej nechcú vlastne zobrať RZZ.
jankasm
07.06.06,09:36
To som aj pravila dokonca som jej aj vytlačila mzdový list a študentka si trvá na svojom.Tak jej asi poviem, nech mi donesie od zdravotnej poisťovne oznámenie, prečo jej nechcú vlastne zobrať RZZ.

Ale ty jej naozaj nemôžeš vystaviť doklad o zaplatených preddavkoch, keď ani ona ako zamestnanec a ani ty ako zamestnávateľ ste žiadne neplatili.
Nech im to skúsi vysvetliť, ale oni sú určite ako vždy najmúdrejší a nedajú si povedať. Ale za pokus to stojí. ;) ;)