sofnat
04.02.16,11:01
Ahojte, chcela by som si kúpiť nové auto. Momentálne mám Renault Clio 2014. Auto je super, čo sa týka jazdenia po meste, lenže na dlhé trasy nestačí. Má malý kufor a taktiež do kopcov ide slabšie.

Chcem väčšie auto na dlhé trasy (takmer každý mesiac cestujem 700km na Slovensko a naspäť, takže silnejšie auto aj väčší kufor sa hodí). Sedany sa mi nepáčia, takže som sa rozhodla pre SUV. Bohužiaľ v rodine nikto SUV nemá, takže mi nikto nevie ohľadom výberu veľmi poradiť.

Bola by som ochotná doňho dať 45 000 €, max. 50 000 €. Pozerala som BMW X3, lenže keď som si ho nakonfigurovala so všetkým čo by som požadovala, tak cenovo to bolo už 55 000.

Zaujal ma Hyundai Santa Fe, ktorý má oveľa väčšiu výbavu a úplne so všetkým čo ponúkajú vyjde 45 000 €. Nikdy som Hyundai nemala, takže neviem posúdiť aké je kvalitou toto auto. Motor by v ňom bol 2.2 CRDi VGT 147 kW (diesel) automat.

Nemáte náhodou niekto toto auto a vedeli by ste mi poskytnúť info?

Viete mi poradiť nejaké iné SUV-čka v podobnej cene? Ďakujem za info :)
buchač
04.02.16,10:13
Ak ostaneme pri značke Hyundai, tak ja osobne by som nešiel do Santa Fe.
Je to dosť veľká mašina.
Radšej by som zvolil ix35, respektíve jeho nástupcu Tuscon.

Ale kľudne choď do porovnávacej tabuľky.
http://www.autozor.sk/porovnavacia-tabulka.html?page_id=168
sofnat
04.02.16,10:18
A prečo by som nemala ísť do Santa Fe kvôli tomu že je to dosť veľká mašina? Veď mne práve o to ide, aby to bolo veľké auto. Alebo myslíš že nestačí taký motor na tak veľké auto alebo z akého dôvodu?
buchač
04.02.16,12:00
Choď do predajne...sadni si do jedného a aj do druhého. Vyskúšaj...len tak to všetko čo sa dá pohľadom.
Lebo ja som veru aj hej...Santa Fe mi proste nerezalo. ALE to je proste len môj názor.

Cenu ani neriešim...Santa Fe je o dosť drahšia.
ALE ak nepozeráš na love, tak žiaden problém...
paťuška
04.02.16,12:51
Santa Fe je pohodlnejšie hlavne pre pasažierov sediacich vzadu, ale je aj trochu smädnejšie ako ix 35, ale záleží to od motora.
lujza.j
04.02.16,12:57
chod do autorizovaného servisu hjundaju....a opýtaj sa mechanika čo sú to za autá.....ak mu to nebude jedno povie ti pravdu.....
v ba je naj šourum na sk...aspoň to tak uvádzajú....ani jeden člen predstavenstva hjundaj nema.....
viktorviktor
04.02.16,13:28
milosh_
02.12.20,12:30
Odkaz výše nefunguje, zde je správný link https://www.hyundaiclub.net/viewforum.php?f=10