kristinagabi
04.02.16,14:10
Dobry den,
poprosila by som vas o radu. Potrebovala by som telefon,ktory ma dobry fotak... Vela fotim moje deti a moj terajsi telefon SAMSUNG S3 ich nevie odfotit pri pohybe,fotky su rozmazane. Predtym som mala SONY ERICSSON C905,robil velmi pekne fotky a nechapem,ze ten stary telefon,co mal,co SAMSUNG nema... Nevyznam sa v telefonoch,jedine co som pozerala to bolo: kolko pixelov, blesk... Samsung robi pekne fotky,mne uplne staci aj tych 8pix,len aby som uz fotky nemala rozmazane ...
Ktory telefon vie odfotit aj pohyby,alebo aka je to funkcia .... ? Len mi prosim neradte extra drahe telefony...
Dakujem


Este doplnim: nechcem fotak,mala som,ale nevyuzila som... Fotak nebudem nosit zo sebou vsade. Ako som aj vyssie pisala,mala som telefon SE C905,ktory fotil super a aj pohyby... Nechcem neviem ake extra umelecke fotky robit,len nerozmazane,obycajne,kazdodenne.
Myslela som si,ze C905 mal nieco specialne,co by som aj teraz hladala v ostatnych telefonoch ...
Asi vyskusam zase SONY...
duves
04.02.16,13:12
ivka70
04.02.16,13:13
Neviem , ci to nebude reklama, ale kvoli fotaku sa kupuje Sony Xperia Z3 Compact
(teda aj bez Compact, ale ten je pre zenu lepsi, je kusok mensi)

A vraj aj Samsung S5 robi pekne fotky, s tym ale nemam skusenosti zatial.
Sony ano, to ma kvalitnu optiku ....

Aj ked na fotenie by som radsej kupila kvalitny fotoaparat.
lujza.j
04.02.16,13:16
ja neviem fotiť napr.:Dšecko rozmažem....mám Z3...áno robí pekné foto...
duves
04.02.16,13:21
Najprv treba zistiť, prečo vznika pohybova neostrosť: http://digiarena.e15.cz/fotoskola-kreativni-vyuziti-doby-expozice_5
A doporučujem zrkadlovku. Sučasne amaterske modely zvladaju celkom fajn v zlych svetelnych podmienkach vystup na ISO 3200.
ivka70
04.02.16,13:47
Prosim ta, foti deti mobilom a kupi si poloprofi fotak? :)
duves
04.02.16,14:01
trochu som srandoval, ale D4s je uplne že top profi trieda :-)
viktorviktor
04.02.16,14:17
daj nevydrené foto
Závěrečné zhodnocení
....S novinkou je tak možné zachytit i objekty v pohybu, aniž by došlo k rozmazání......
http://mobilenet.cz/clanky/test-jak-foti-samsung-galaxy-s-iii-9388
willma
04.02.16,14:33
nepomôžem si všetkého veľa škodí - nech má mobil pixelov koľko chce primárne je to vždy mobil. Na fotenie boli vyvinuté fotaparáty.
arizona
04.02.16,15:34
Mam aj klasicky fotak,aj zrkadlovku,aj mobil. Ale vsetky tieto aparaty pri pohybe fotku rozmazu.
Rozdiel je akurat ten,ze oba fotaky maju moznost nastavenia fotit sport,tzn. ze vtedy fotky nerozmazava,ked fotim pohyb . Neviem,ci takouto funkciou disponuju al mobily.

Ak chces fotit deti,urcite je lepsie si zaobstarat nejaky fotak. Celkom slusny kompakt sa da dnes kupit za lacny peniaz.
duves
04.02.16,15:52
Za slušny kompakt daš 300€, ešte stovku a je zrkadlovka so seťakom.
dmc
04.02.16,17:43
a co takto si trosku nastudovat co je clona, cas, iso...... alebo si vygooglit fotenie v pohybe...... zabudni na mobil......


...ak ti ine neostava iba fotit mobilom skus fotografovat tak ze rukou sledujes pohyb objektu (dietata) - cize pohybujes rukou tym istym smerom ako sa hybe objekt...... pokial sa trafis do rovnakej rychlosti pohybu mala by si docielit ostrejsi objekt a pozadie bude zozmazane....vzniknu ti celkom efektne fotografie vyjadrujuce pohyb........ (robieval som to zrkadlovkou)
vlado 33
04.02.16,18:09
Síce nie som odborník vo fotografovaní mobilom, ale pokiaľ nevieš zhodnotiť akú rýchlosť uzávierky použiť je to na prd, nepomôže ani D5, tobôž D4. A čo tak vojsť do menu a používať ikonky nastavenia napr. šport. Môžeš zvýšiť citlivosť ISO, pokiaľ ikony nemáš, daj maximum a uvidíš čo z toho vylezie. Ja mobil nemusím........
kopretinka
04.02.16,18:12
ja mám poloprofi zrkadlovku a tri objektívy...keby som sa mala rozhodnúť dnes,tak zrkadlovku už nechcem....radiť žene,ktorá si chce sem tam cvaknúť vlastné deti na mobil,aby mala fotky stále pri sebe,aby si kúpila zrkadlo,je hlúposť.
expeeert
04.02.16,18:24
Ad.1: Počet pixlov nemá nič s kvalitou ostrosti fotky, je to len veľkosť fotky. Na bežné fotenie je tých 8 Mpix úplne postačujúcich, väčšie veľkosti sú dobré ak by si chcela robiť plagát alebo nejaké výrezy z veľkej fotky. Veľkosť Mpix je vynikajúci marketingový nástroj, ktorý ako vidno, ešte dosť ľudí zblbne.
Ad.2: Mobily a kompakty fungujú väčšinou automaticky, to je netreba tam takmer nič nastavovať. Preto pri dobrých svetelných podmienkach (vonku na slnku, doma pri silnom svetle) fotia dobre, ale čím sú svetelné podmienky horšie, a aby fotka neostala tmavá, automaticky predĺžia expozíciu (čas fotenia) a pohyblivé objekty sa stávajú rozmazané.
Skús si v nastaveniach foťáka nájsť režim "sport" a skús na tom fotiť deti.
Taktiež môže pomôcť oprieť foťák alebo aspoň ruku pri fotení o niečo pevné a nedržať ho len tak v ruke, lebo pri dlhších expozíciách sú fotky roztrasené.
expeeert
04.02.16,18:31
Väčšina ľudí netuší, čo je to ISO, expozícia, clona a pod. a pre takých sa v podstate vyrábajú kompakty resp. mobilné foťáky - rýchle nastavenie max. nejaký režim a cvakať. Dosť ľudí si ale myslí že z takéhoto prístroja vyčarí fotky ako profesionálny fotografi s kvalitnou zrkadlovkou.
dmc
04.02.16,18:34
pokial mas zrkadlovku tak tam hadam mas aj manualny rezim kde si vies parametre nastavit alebo je tam aj poloautomat (priorita casu /clony)
dmc
04.02.16,18:35
to nieje hlupost--------vies ako to vyrazne podporuje ekonomiku.......kupovat veci ktore nevyuzijeme..... ved na tom stoji zapadny svet :)
vlado 33
04.02.16,18:46
Ja som tiež nevedel, skúšal som, investoval do filmov. Dnes je to oveľa jednoduchšie, len ľudia zleniveli. Nechcú čítať ani návod na použitie, radšej vypisujú otázky na net.
duves
04.02.16,19:24
8 mpx v kompaktoch, ale APS-C zrkadlovky v pohode 16-18 mpx a FF zrkadlovky 36 mpx.
duves
04.02.16,19:30
kopretinka, zadavatelka temy napisala, že potrebuje vyriešiť neostrosť. Nenapísala, že nechce nosiť zrkadlovku. Zial, treba si postaviť priority. Bud niečo vreckove, ale oželieť, že niečo nevyjde, alebo to postaviť na dobrom vystupe s velkym vercajkom.
kopretinka
04.02.16,19:42
a čo má manuálny režim a moja zrkadlovka spoločné so zadávateľkinou otázkou?
kopretinka
04.02.16,19:43
zadávateľka píše,že chce MOBIL,preto ja píšem,že radiť jej foťák a ešte k tomu zkadl.je blbosť.
duves
04.02.16,19:47
Pokial viem, tak žiadny mobil nema žiadne pokročile nastavenia, Ani citlivosť, ani čas. Tak nech fotí mobilom dalej ako chce.
vlado 33
04.02.16,20:34
Na mobile si vie manuálne nastaviť citlivosť ISO. Takýmto spôsobom posune rýchlosť expozície. Bude to zrnité ako keby to fotila cez cedítko, bude ale snímka ostrejšia.
dmc
04.02.16,20:39
To bola reakcia na : arizona
viktorviktor
04.02.16,22:11
smartfon je iba telefon s hračkami, chýbajú mu mnohé potrebnosti nastavenia,

- na displeji sleduj pohybujúcí sa objekt a zároveň s ním pohybuj mobilom v rovnakom smere a rýchlosťou. Zmyslom je aby pohybujúci objekt bol na displeji stále na rovnakom mieste,

- ako vyzrieť na dosiahnutie "dlhšieho alebo kratšieho času" nastavením ISO
http://www.fotoguru.cz/fotografovani-mobilem-iso/

- hľadaj, alebo kup fotoaparát
kristinagabi
05.02.16,08:40
Ked sme fotak kupovali,tak tam nam vysvetlovali,ze nie pixeli treba pozerat...
To som si vsimla,ze vonku robi ovela krajsie fotky ako dnuka.... Uz som skusala vsetky nastavenia,ale nic... Len neviem pochopit,ako moj stary telefon vedel robit take dobre fotky,nerozmazane. Mam dve deti a mohli sa pohybovat ako chceli,fotky boli stale dobre...
duves
05.02.16,09:07
každy foťak robí vonku za dostatku svetla lepšie fotky ako doma pri slabom osvetleni.
expeeert
05.02.16,10:01
Tie fotky si porovnávala na počítači, alebo len na displejoch jednotlivých telefónov?
pri takýchto mobilných foťákoch závisí ako je nastavená automatika a tam toho veľa nenarobíš.
Ty to vieš ovplyvniť prípadnou zmenou režimu fotenia (napr. sport) alebo zmenou ISO - čím vyššie ISO, tým ti stačí menej svetla, ale zároveň tým vyššia zrnitosť fotky.
A nakoniec najviac pomôže fotiť pri dostatočnom svetle, vtedy foťák namiesto cváák spravi rýchly cvak a fotky sú ostrejšie.
gastanko2016
13.02.16,20:01
ja som tiež najspokojnešia s klasickým foťákom. Tie mobilové fotky nikdy nie sú také kvalitné. Ale mám mobil Samsung Galaxy a ten robí ešte vcelku dobré foto. Aj keď niektoré sú sem tam rozmazané.