nmoncsi7
04.02.16,18:37
Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že ked zamestnávatel chce zamestnávať prvého zamestnanca a prvýkrát chce zaregistrovať do Sociálnej Poistovňe ale chce na registrovanie nových zamestnancov, podávanie mesačnych výkazov i na podpísanie dohody o elektronickej kominkácií atd. poveriť externého účtovníka tak potrebuje na to úradne osvedčené splnomocnenie a vtedy zamestnávatel nemusí isť do sociálnej poistovni, stačí ked účtovníčka príde s splnomocnením a potrebnými papiermi do SP a vybavuje tam všetko?

A čo je v prípade ked zamestnávatel ide spolu s účtovníkom do Sociálnej Poistovňe zaregistrovať sa a vybaviť všetko? Aj vtedy musí byť splnomocnenie úradne osvedčné ked prídu tam obaja (splnomocnenec i splnomocniteľ) osobne?

Nemal by náhodou niekto vzor na takú splnomocnenie čo už prijali v SP (na podpísanie dohody o elektronickej kominikácií, prevzatie grid karty, podávanie výkazov, registračných listov-čiže na všetko)

Možno je to blbá otázka ale neviem ako sa to robí v praxi a bola by som vdačná keby ste mi poradili v oboch prípadov...
Consultix
06.02.16,11:47
A nebolo by jednoduchsie napisat: "na zastupovanie pri vsetkych ukonoch voci socialnej positovni, a to bez obmedzenia, vratane dorucovania pisomnosti" ?
a_je_to
07.02.16,09:05
Vyzerá, že aj Ty, aj účtovník ste vo veci nováčikmi. Choď do SP zajtra, aj s účtovníkom a presne to, čo si napísala povedz tam. V priebehu hodiny všetko vybavíš. Nezabudni registračné údaje a listiny, aj pečiatku zobrať so sebou. Verím, že po hodine budeš mať vo všetkom jasno, aj vybavené potrebné veci, vrátane prístupu účtovníka na stránku SP v mene zamestnávateľa. Žiadne obavy, iba sa tam pýtaj a počúvaj.
Dav
08.02.16,05:42
Sociálna poisťovňa má svoje tlačivo, treba tam ísť, podnikateľ spolu s účtovníkom.
kn-alka
08.02.16,06:09
SP má na to vlastné tlačivo - splnomocnenie


dokonca som ho musela vyplniť aj na zasielanie vlastných mesačných výkazov (pre iných klientoch chápem, ale pre seba samú tiež?) - proste nonsens

a to som tam bola osobne "sama so sebou", tam som tlačivo vyplnila, samu seba splnomocnila, podpísala a tak musela odovzdať :D