Roosevelt
04.02.16,20:21
Zdravím chcem sa spýtať Spravil som priestupok v Luxembursku ako vodič kamionu. Mám tam teraz zákaz. Bol už aj súd ale nezúčastnil som sa ho. Prišli mi iba papiere so zaplatením dosť vysokej sumy. Dá sa tomu nejako vyhnúť Majú na mňa na Sk dosah môžu si to právne vymôcť- exekučne ? Čo sa mi môže stať ak to odmietnem zaplatiť? Ďakujem za každú odpoveď
profesional
05.02.16,05:32
Exekúcia h Luxemburska môže prebehnúť aj na Slovensku. Neostáva ti iné ako zaplatiť. Nedostaviť sa na súd bola od teba hlúposť.
buchač
05.02.16,06:14
Exukúcia v pohode.
Záleží od toho, ako sa zachovajú v Luxemburgu. Kľudne môžu poslať príslušné papiere na Slovensko a potom to dostane rýchly spád.
Ide o to, že na Slovensku sú firmy, špecializujúce sa práve na vymáhanie týchto pokút zo zahraničia.
Je tu niekoľko tém, ktoré sa práve touto problematikou zaoberajú, kde sa nejaký jedinec snažil vyhýbať pokute zo zahraničia a potom bol prekvapený. Dostal totiž papier na zaplatenie pokuty, kde bola suma navýšená o nejakú sumu...penále, poplatky, úroky....a samozrejme s výstrahou o uplatnení si nárokov exekúciou.