kokaZM
05.02.16,20:35
Dobrý deň. Do môjho dvora sme si od cesty na vlastné náklady urobili most, ako každý na dedine. Máme tam viac motorových vozidiel. Problém je v tom, že susedia stále parkujú u nás na moste a znemožňujú nám normálne si hocikedy ísť autom. Ak im prídu návštevy, nik sa nespýta, či môžu. Viac krát som ich upozornila, že potrebujeme vojsť autom, alebo naopak ísť preč. No 15 rokov si nevieme pomôcť. Neviem, prečo na svojích mostoch neparkujú, ale stále len u nás. Asi že je pevný a novší, fakt neviem. Dala som si na bránu zákaz parkovania značku a ešte oznam, že sa tam garážuje. NIKDY nik nerešpektoval značku a dnes som 3 hodiny nemohla vyjsť s autom von a manžel prišiel večer z práce domov a nedostal sa do dvora. Dala som si na bránu odkaz, kde žiadam, aby sa tu neparkovalo. Chcem sa spýtať, ako sa toto dá riešiť. Nemyslím tak, že prepichnúť gumy, alebo parkovať na ich mostoch, ale nejaké zákonné riešenie. Susedky odvedľa, ktoré to robia automaticky , sú vysokoškolsky vzdelané osoby a aj napriek tomu, že nie sú jednoduché, parkujú aj celú noc ich "návštevy" práve u nás. Raz mi povedala, že nemôžu u nej, nakoľko ľudia budú vedieť, že tam niekto prespal. A potom, že ich most je spoločný aj s druhými susedmi vo dvore, nemôže tam auto u nich byť. Som jej povedala, nech si dajú do jarku rúru a zasypú a budú mať aj miesto na parkovanie. Akože nejde len o tieto, ale aj susedia oproti. Tak príde im návšteva, a auto automaticky parkuje u nás. Na Mikuláša dokonca s tou návštevou odišli preč a ja som mala ísť ku svokre na oslavu, no vďaka nim sme nemohli nikam ísť. Už ma to naozaj nebaví sa s nimi o tom baviť, pretože to budú robiť naschvál a vôbec moje zalaminované značky, ani ústne upozornenia neberú vážne. Dá sa napríklad zavolať odťahovka a zaplatili by si to ? Lebo už sa musia poučiť. Proste toto sa nerobí.
misoft
05.02.16,19:46
Dve možnosti:
1) Dva stĺpiky s okami + 1 festovná reťaz - natiahnuť na začiatku mosta a nezaparkuje. Výhody a nevýhody: + nestojí to tak veľa a sused si nebude skúšať poškodiť auto násilným pretrhnutím reťaze; - zdržanie, keď budeš odchádzať a prchádzať tým , že si ju budeš musieť dávať dole
2) Zavolať políciu pre porušenie zákona 8/2009 §23 ods.2
"Pri zastavení a státí je vodič povinný prednostne použiť parkovisko tak, aby neobmedzoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Pri zastavení a státí vodič je povinný čo najlepšie využiť parkovacie miesto a nesmie znemožniť ostatným vodičom vyjdenie z parkovacieho miesta. Rovnako nesmie zastaviť a stáť na mieste, kde by znemožnil vjazd a výjazd vozidiel. Ak sú na parkovisku vyznačené parkovacie miesta, vodič smie stáť len na nich."
Prídu raz, zacvaká pokutu, zopakuje, prídu druhý raz, zaplatí pokutu - a môže sa to opakovať dovtedy, kým sused nepochopí, že na pokutách zaplatil toľko, že by z toho postavil vlastný mostík.

P.S Existuje ešte jedna - netradičná možnosť hrubšieho zrna - silnejšie vozidlo a pekne si ich vytlačiť na cestu. Čo na tom, že bude mať oškretý nárazník - až bude stáť uprostred cesty, nejaký iný vodič buď bude nadávať a zavolá policajtov (lepší prípad), alebo mu to auto "zrámuje" (horší prípad, pokiaľ to bude osobák). Taká Tatra, Volvo, Mercedes - bude síce štrachnutý, ale sused bude mať káru na odpis.
arizona
05.02.16,19:49
Zavolaj vzdy Policajtov,alebo odtahovku.
kokaZM
05.02.16,19:54
Ďakujem, len som nevedela, či je povinnosť rešpektovať tu moju zalaminovanú značku a či môžem zavolať odťahovku. Ale z toho vyplýva, že zákon je na mojej strane.
buchač
05.02.16,19:56
Ty - vy znášate 15 rokov takýto stav ???
Nepochopiteľné niečo...

Dokonca po toľkých rokov hľadáš zákonnú cestu ?

Nuž neviem, či som ne/normálny...ale tento stav je nenormálny a problém vidím v Tebe, v Tvojom manželovi, priateľovi, bratovi, otcovi...

---------------------------------------

Ale k otázke a aj odťahovke.
Polícia a odťahovka by bola každý raz privolaná, ak by sa niečo také dialo pred mojím domom.

P.S.:
Ak by nefungovalo dobré slovo, ak by nefungovali policajti ? Nuž by som sa zariadil podľa svojho...a ani prepichnuté pneu by nemuseli byť. Riešení je plno, no nedávam ich...;)
kokaZM
05.02.16,19:56
Ja som teda úplne v tomto neskúsená. Ale môžem zavolať aj policajtov? Lebo most je na obecnom pozemku ktorý vedie do nášho dvora. Akože chodí sa tade často, museli vidieť aj vyjazdené kolaje ak si aj značku nevšimli /čo pochybujem/. A odťahovka ako postupuje?
misoft
05.02.16,19:57
Značka - neznačka - pokiaľ je to vjazd na pozemok - porušuje zákon o cestnej premávke, takže ani značka tam nemusí byť.
Odťahovku môžeš kľudne zavolať - a nech si ju preplatí majiteľ vozidla, ktoré je odťahované. Neboj sa - odťahováci si vedia zistiť, komu vozidlo patrí. Pošlú faktúrku a nebudú sa ondiať....
misomiso
05.02.16,20:01
Ja som taketo riesil nasledovne. Zaparkoval som pred tymto ich autom (lebo nijako som sa cez neho nevedel dostat dnu) a odisiel som prec, alebo som isiel spat a vypol som zvoncek. Aj oni budu chiet raz s tym autom odist. nech maju problemy oni, nie ty. Toto naozaj funguje, je to vyskusane.
misoft
05.02.16,20:04
I to riešenie, ovšem ak sú na mostíku, ty by si parkoval na komunikácii.
Mimochodom: raz som (keď som ešte mal približovadlo :D ) tento spôsob použil... a fungovalo to. ;). Dilinko zaparkoval tak, že zaberal dve miesta. Tak sme so susedom ho zablokovali tak, že sa do neho nedostal. A nechali sme to tak 4 dni!
kokaZM
05.02.16,20:11
No veru 15 rokov. Muža mám krátko, bola som dlho rozvedená a sama. Ale ten dnes nemohol prísť večer z roboty, chceli sme zaparkovať dodávku za tým autom, išiel sa otočiť a od susedov frrrrrrnk a vyletel mladík a ufujazdil autom. Chceli sme tak urobiť, že ak by sme ho zablokovali mi, tak by sme vypli telefóny, aj zvonček. Nech si stresujú, ako vyjdu von. V lete mi priniesol iný sused za vlečku ďateliny a zas tam bolo cudzie auto. Tak sme behali, búchali u susedov, a kým si to auto preparkovali, ďatelina sa sparila a mohla som ju vyhodiť. Ešte nám tá žena vypapuľovala, že čo robíme takú kovbojku za jedno auto a urobila somárov z nás. ...No a ten sused, čo prišiel s vlečkou ďateliny jej vynadal za mňa, že či nevie, čo sa patrí, ale odišiel a zas sme tam to auto mali. Ony zas idú proti mne, že čo mi už len na tom môže vadiť, že robím z komára somára. Ale nech si dámy idú na nočnú a vyskúšať ponáhľať sa do práce a pred tým pátrať, koho to auto je. A tak je to stále, ráno, na obed, večer. Momentálne som si dala na most kontajner, ale už minule mi ho dali na kraj cesty.
kokaZM
05.02.16,20:15
No presne tak to plánujeme my urobiť. A dnes som bola tak rozčúlená, že sme chceli dodávku na ceste nechať týždeň :D Ale dnes nám to nevyšlo, dúfam, že nabudúce. Ale to ste super urobili.
kukučka
05.02.16,20:24
Buchy také nepoznáš?Nemáš chlopa, nemáš pravdy...
misoft
05.02.16,20:28
Je to vjazd na pozemok? Je! Vchádzajú a vychádzajú odtiaľ vozidlá? Áno.
Odťahovka: A) ak prídu policajti, zistia, vyhodnotia - ty budeš namietať, že tvoria prekážku a nemôžeš vyjsť/vojsť. Majiteľ bude musieť prekážku odstrániť. Nebude chcieť - policajti buď zavolajú odťahovku, alebo ti dajú číslo na nich.
Alebo si ich zavoláš sama - http://www.zoznam.sk/katalog/Auto-moto-preprava-logistika/Odtahove-sluzby/ s tým, že nech si to účtujú od majiteľa...
buchač
05.02.16,21:08
kukuč, poznám...

Nik nevedel, že aké má zadávateľka pomery.
Nik nevie, akej je povahy...

Ale aj v tom filme mala Zimková toho kámoša...
Moja 1/2 by takých susedov rozniesla v zuboch...

Takže teraz ako ?
Ale ako vravím...veľká smola v mojom prípade a riešení.... velikáááá...;)
arizona
05.02.16,21:34
dmc
06.02.16,08:59
tvoja znacka je neplatna - nemoze si hocikto vyvesit svoju znacku.

Vzdy ked bude vozidlo stat pred tvojim vyjazdom - VZDY zavolaj Policiu - mas na to pravo. Ani policajta nebude bavit tam chodit ako na klavir a po prvom dohovore bude davat pokuty a to majitelovi asi bude vadit.
ked sa neda dohovorom - ries to takto.
dmc
06.02.16,08:59
Volaj policiu - odtah nariadi Policajt.
kokaZM
06.02.16,09:54
Akože značku som dala kvôli tomu, aby vedeli, že je to vjazd do dvora, preto tam nemôžu parkovať, bez značky by to nevedeli. Myslím, že slušnosť každého nedovolí aj bez toho zaparkovať na moste u druhých, ale výlučne u toho, komu ide. Ak je nejaká rodinná udalosť, kde príde logicky viac áut, má sa parkovať vedľa cesty, nikdy však nie na moste druhého.
buchač
06.02.16,10:04
kokaZM (Včera 22:11) Chceli sme tak urobiť, že ak by sme ho zablokovali ...
Ešte nám tá žena vypapuľovala, že čo robíme takú kovbojku za jedno auto a urobila somárov z nás.
===========================
NECHCITE - UROBTE !

Tvoj muž je proste bábovka...už len maslo na neho natrieť...
Za chvíľu budú na vašom dvore ešte aj drevo káľať...a Tvoj muž bude chrbát držať ???

Jéééžiškové husličky...toľko onačín pre "fasa" susedské vzťahy.
Dodžubem, podžubem, zruším, vynadám, vyriešim...proste na hrubé plátno hrubá záplata..či ?
kokaZM
06.02.16,10:59
To máš vo všetkom pravdu. Dnes sme sa rozhodli pre rampy a do konca týždňa tam budú.
AndrejMiko2
12.07.17,10:11
Buchač, veď áno, dobre vravíš, ale nie každý ma svaly väčšie ako sused, tak by si ešte človek mohol hanbu spraviť a vyfasovať. Potom treba pohnúť hlavou v takom prípade. Rampa je dobrý nápad. ;)
kn-alka
12.07.17,12:15
reaguješ na rok a pol staré príspevky
AndrejMiko2
12.07.17,12:18
no a? mne to nevadí :)
vicktor
12.07.17,12:30
Ani mne.
Zato mi vadi, ze tema "Alkohol a vypoved" je zatvorena hoci problem ostal otvoreny a sitove proroctvo "uz sa to nedozvieme" sa vyplnilo.
bodliak
12.07.17,18:06
Raz mi pred garazou stalo auto Jedno okno pootvorene. Policajti nic, ze pisane na sro, nenamahali sa. Zaparkoval som inde. Dal som si 4 piva a po hodine boli v interieri...
buchač
12.07.17,18:13
:D :D :D :D :D
misoft
12.07.17,18:48
Tiež kreatívne riešenie.......:D
Martuk
12.07.17,18:57
ako bolo spomenuté, dva stĺpy a reťaz alebo si namontuj závoru a máš pokoj. Pokiaľ by susedia manipulovali so závorou, už je to poškodenie cudzej veci a do toho už majú aj policajti čo hovoriť, ovšem platí za predpokladu že príjazdový most je na TVOJOM POZEMKU!!!!!!!! Pokiaľ nie je, tak to je potom podstatne väčší prúser.
buchač
12.07.17,19:29
Keď sa už znovu otvorila téma ?

Pri všetkých možných onačinách, problémoch a podobných schválnostiach tu ide o nevýslovnú aroganciu zo strany susedov.
Poďme do extrému, ktorý sa ale bežne stáva :
Zadávateľka spomenula :

" Na Mikuláša dokonca s tou návštevou odišli preč a ja som mala ísť ku svokre na oslavu, no vďaka nim sme nemohli nikam ísť. "

Dlabať na svokru...ALE čo by sa dialo v prípade, ak by sa stal nejaký úraz, kde by bolo potrebné - doslova nutné naložiť zraneného do auta a ťahať čáru do špitáľa, lebo na sanitku by sa nedalo - nemohlo spoľahnúť.

Čo v prípade, ak by došlo k poškodeniu zdravia...? Nedajbože dieťaťa ?
Ako by sa zachovali potom susedia ?
Ako by sa správali na súde ?
A ak by šlo o dieťa, tak nie jeden rodič by následne susedovi rozbil ciferník a to aj za cenu podmienky.
-----------------------------
Nejde o ten pozemok, či je vo vlastníctve alebo nie.
Vyhláška jasne vraví niečo o blokovaní výjazdu a vjazdu k nehnuteľnosti....viď misoft.


Prisámfakt, neviem, ako by som sa zachoval.
Ale 15 rokov by som určite nečakal.
Raz - dva krát sa to dá uznať, ak sú tam dôvody...ale stále, pravidelné parkovanie, dokonca odstraňovanie prekážok - bránenie si svojich práv je (bolo by) naozaj priveľké sústo aj pre totálneho flegmatika.
kopretinka
12.07.17,21:58
kde máš čo zatvorené? tá téma je otvorená
vicktor
13.07.17,06:24
Zeby niekto uznal a otvoril...?
Na druhej strane je zatvorena tema "Vratenie vodicaku". Sice po dlhom case, ale pribudol tam vzor ziadosti co povazujem za uzitocne a dotycna dostala spucung...
radočka
15.10.19,18:12
Prišiel si domov a nemôžeš vojsť do dvora? Aj napriek dohovorom ti stále blokujú cestu? Nechceš mať problémy s políciou?(Aj tak by som to najprv skúsil. Musia reagovať pri každom hlásení. Je tam aj hlasový záznam). Ak zavoláš odťahovku = platíš ju sám! Neplatí ju majiteľ odtiahnutého auta. Môžeš to vymôcť len súdom. Chceš mať problémy so súdmi? Prišiel si domov s dodávkou (väčšou)? Postav ju pred blokujúce auto, odmontuj mu kolesa. Parkuj vonku mimo toho auta. Nemáš klinec, nemáš skrutku do dreva? Pneumatiky to nemajú veľmi radi. Komu niet rady, tomu niet pomoci. (Hovorím o drzosti blokujúceho šoféra auta). Je ešte iná možnosť. Záleží od financií.

http://www.morez.sk/produkty/vjazdove_a_zabranove_systemy/mechanicke_poloautomaticke_vysuvne_stlpiky_/

https://www.nice-pohony.sk/CAME-UNIPARK-L-KIT-automaticka-parkovacia-zabrana-1x-UNIP-1xARK2-1xZL22-1xAFT32-1xTOP432EE-d1098.htm
Bohužiaľ, dnes je ale drzosť a arogancia v rozpuku a je toho stále viac. Nezmeníš to. Držím palce a veľa šťastia.
bettylou
15.10.19,18:23
niet nad dobré susedské vzťahy :D:D:D:D:D
vicktor
16.10.19,06:03
Nema vyznam robit si naschvaly, pretoze klinec ma aj sused.
Treba tam natiahnut retiazku.