Ondrej.T
05.02.16,21:46
Pozdravujem potrebujem poradiť ... Kúpil som nové rádio do môjho autá a zapojil som ho len do elektriky sa moc nerozumiem ... Všetko funguje ako má len mam pocit že pri prehrávaní pesničiek v pozadí niečo hučí a pri naštartovaní ešte viac počuť to ako by to šlo zo subofera viete mi poradiť v čom by mohla byť chyba ? Dik za pomoc :)
buchač
05.02.16,21:39
zapojil som ho len do elektriky sa moc nerozumiem ...
...v čom by mohla byť chyba ?
Najviac pravdepodobná chyba bude v montérovi. ;)
Ondrej.T
06.02.16,06:44
A kde spravil montér chybu ?
buchač
06.02.16,06:59
A kde spravil montér chybu ?
Buď si nepochopil moju odpoveď, alebo si nepevný...v oboch prípadoch si daj kávu.
Takže inak...ja som už kávu dopil...;) :D

Mňa sa Ty nepýtaj na také onačiny, že ako namontovať nové rádio.
Každý sme na niečo odborník a čo sa týka takýchto mašiniek, tak na to mám svojich ľudí.

Otočím otázku iným smerom.
Pokazí sa Ti riadiaca jednotka v aute.
A. Budeš sa v nej vŕtať sám
B. Vyhľadáš odborníka.

Napoviem...? "B" je správna odpoveď...
Ondrej.T
06.02.16,07:25
Ďakujem za pomoc a odpoveď.
Ps: ja ako odborník v tomto odbore odporúčam nepiť toľko kávy, zjavne ti to neprospieva ;)
dmc
06.02.16,09:02
Podla mna to bude vyfuk. Ked pustis autoradiu - tak zvukove vlny roztrasu vyfuk - ktory je pocut - rezonancne chvenie. A potom ked nastartujes sa rezonancne chvenie este zosilnuje.

Odstran vyfuk !!!
misoft
06.02.16,13:36
Nedostatočne upevnenie - subwoofer má nízke kmitočty - vzniká rezonancia. Výfuk tiež rezonuje, môže sa stať, že rezonancia subwoofera a výfuku sú tzv harmonické - a sčítajú sa = väčšia rezonancia - silnejšia.
Ak vieš ako, upevni subwoofer pomocou silnetblokov (gumené priechodky medzi upevňovacou skrutkou a telom subwoofera.