Ferdonno
06.02.16,08:15
Dobrý deň,
Poprosím o radu či sa púšťať do súdneho procesu alebo ako mám konať

môj podnet :
Podľa pracovnej zmluvy zo dňa 18.10.2010, odseku VI. Mzda, bodu č. 2 „Podmienky pre poskytnutie bonusovej čiastky mzdy za vykonanú prácu upravuje interný predpis zamestnávateľa“, sme mali byť ohodnocovaný pohyblivou čiastkou mzdy na základe interného predpisu, kt. nám nikdy nebol poskytnutý ani sme s ním neboli písomne oboznámení napriek tomu, že sme si o jeho predloženie viackrát žiadali. Odmeny nám podľa mňa neboli vyplácané v súlade so zmluvou, keďže sme si nevedeli ani nemohli skontrolovať, resp. prepočítať ich výšku, nakoľko sme neboli oboznámený so vzorcom vyplácania odmien. Ku dňu 30.11.2015 som ukončil pracovný pomer dohodou, pričom od 9.11.2015 som čerpal ostatné dni dovolenky. Dňa 15.11.2015 mi bola vyplatená len základná mzda, pričom za mesiac 10/2015 som splnil všetky pracovné plány a mala mi byť vyplatená mzda aj s navýšenou pohyblivou čiastkou za splnenie pracovných plánov, ktorá nám bola ústne prisľúbená.
Žiadam Vás o prešetrenie situácie, prekontrolovanie interných predpisov týkajúcich sa vyplácania bonusových čiastok mzdy, na základe ktorých si budem môcť vyžiadať prepočítanie a vyplatenie bonusovej čiastky od spoločnosti ********

Súčasťou podnetu na prešetrenie je kópia pracovnej zmluvy, dodatok k pracovnej zmluve a kópiu výplatnej pásky za mesiac 10/2015.

V záujme vybavenia môjho podnetu na prešetrenie súhlasím s tým, aby sa pri výkone inšpekcie zverejnila u zamestnávateľa, prípadne tam kde sa bude inšpekcia práce vykonávať, moja totožnosť, čo potvrdzuje svojím podpisom

ODPOVEĎ inšpektorát práce.:
Z predložených dokladov zamestnávateľom k výkonu inšpekcie práce bolo zistené, že zamestnávateľ má vydaný interný predpis upravujúci poskytovanie ďalších zložiek mzdy za vykonanú prácu, avšak nejakým spôsobom nepreukázal, že Vás s uvedeným predpisom oboznámil.

Na základe uvedeného sa Váš podnet považuje za opodstatnený.


Mám podozrenie že počas môjho pôsobenia /5 rokou / nám nebola mzda vyplácaná spravodlivo a spoločnosť nás okrádala o plnú sumu.

poprosím o vašu radu vopred Ďakujem