seraffa
06.02.16,09:48
Chcela by som sa opýtať ako to je keď som živnostník ale pracujem z domu, nemám obchod ani kanceláriu ale internetový obchod. Môžem si dávať do nákladov bločky z reštaurácie či z potravín (samozrejme tú sumu danú zákonom 4,20 €) a zároveň musím nejak dokazovať že som daný deň nejak pracovala? Jedná sa mi o pracovné dni pondelok až piatok :) Ďakujem za rady
Tweety
06.02.16,08:53
Aby si si mohla uplatniť doklady za poskytnutú stravu,(nie nákup potravín) musíš si viesť evidenciu odpracovaných hodín.( viac ako 4 hod. denne)To si môžeš uplatniť len ak nie si zamestnaná aj na PZ a máš nárok na zabezpečenie stravy zo zamestnania.
veronikasad
06.02.16,08:55
Bločky z potravín určite nie. Nebolo by jednoduchšie kupovať si stravenky, ako zháňať bločky z reštaurácii ?
veronikasad
06.02.16,08:55
si súčasne zamestnaný na pracovnú zmluvu u zamestnávatela ?
seraffa
06.02.16,09:11
nie, len živnostník. A to dve veľké účtovníčky mi povedali že si môžem aj bločky z potravín dať. Ach jaj, tak už za rok 2014 ich mám :( tento rok ich vyhodím za rok 2015 a na tento rok si začnem už kupovať stravné lístky. Takže si mám viesť aj evidenciu odpracovaných hodín? To nieje rpoblém ale všetko si robím sama nemá mi to kto dokáazať :D
veronikasad
06.02.16,09:15
Evidencia dochádzky je viac-menej formalita. Pokial máš zakúpené SL, žiadna kontrola to nebude spochybňovať. Len SL sa musia kúpiť vopred, nedajú sa spätne