zuzumojko
06.02.16,10:07
Dobry den, vedel by mi niekto poradit,co by to pre mna a zamestnavatelku znamenalo ak by som nastupila do prace par tyzdnov po skonceni rodicovskej dovolenky? Z pohladu poistovni a i. Mne i zamestnavatelke by to vyhovovalo od noveho mesiaca, par tyzdnov po ukonceni RD. Bolo by s tym vela papierovaciek a behaciek, keby tam tym vznikla" diera?" Alebo sa radsej dat PN..Za odpoved velmi pekne dakujem.
Tweety
06.02.16,09:11
A ako vykryje tie dni, keď nebudeš v práci? Dá ti absenciu, neplatené voľno? A čo znamená dať na PN? Či len tak, bez zdravotných problémov? Ešte sa môžete dohodnúť, že budeš čerpať dovolenku, na ktorú ti vznikol nárok počas MD.
veronikasad
06.02.16,09:13
Nebolo. Zamestnávatela požiadaš o poskytnutie neplateného volna - pokial dieťa nemá nepriaznivý zdr.stav. po dovršení troch rokov neide o predlženú RD - a prihlásiš sa v ZP a SP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Dôchodkové a zdr.poistenie bude za teba platiť štát.
Nepl.volno zamestnávatel nahlási do zdr. a sociálnej poisťovne.
zuzumojko
06.02.16,09:16
No ved nad tym som prave rozmyslala, ako by sa to vykrylo..Nie len tak,zdravotne problemy teraz sice mam, len som hladala i inu cestu..
veronikasad
06.02.16,09:22
Počas RD máš prerušené nempoistenie, čiže nárok na nemocenské ako pokračovanie RD by si nemala. ak RD riadne neukončíš (ukončenie musí do SP nahlásiť aj zamestnávatel)
veronikasad
06.02.16,09:22
Samozrejme, počas nepl.volna by si bola bez príjmu.
zuzumojko
06.02.16,09:42
Takze ukoncit riadne RD a vziat si najlepsie to neplatene volno ako spominala veronikasad v prispevku? Tak by ste to spravili vy? Do SP a ZP nahlasuje zamestnavatel a do SP aj ja, tak? A kolko dni akoze pred nastupom?
veronikasad
06.02.16,09:44
dovolenku máš celú vyčerpanú ? Doplň presné obdobie MD (nie RD)
zuzumojko
06.02.16,17:16
:-( to ani neviem..nastup na matersku bol 13.februara 2013. Naposledy som pracovala 12-eho..
zuzumojko
08.02.16,08:45
Veronika preco sa pytate? Mozte mi odpovedat prosim?:-) Nech to mam vyriesene..Dakujem.
zuzumojko
08.02.16,11:37
Tweety, mam i zdr.problem teraz aj deti chore (bezne ochor.) a do toho sa ideme stahovat, ked vsetko tak naraz..preto by som potrebovala este do konca mesiaca volno..Preto som rozmyslala ci PN, ci OCR alebo neplatene volno..co je najlepsie..o peniaze mi tak nejde..porad prosim ak s tym mas skusenost..
iukas
11.02.16,09:31
ahoj, bola som ten isty pripad, presne ako ti radila veronikasad, poziadala som o poskytnutie neplateneho volna, bola som sa prihlasit v zdravotnej poistovni aj v sociálnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov - poistne platil stat.