bazil
07.06.06,13:13
Keď Vás dnes už toľko otravujem, prosím poraďte mi aj s týmto problémom. Máme zastnankyňu ktorá má uzavretý PP na dobu určitú do 30.6.2006. Toho času je na marodke - rizikovom tehotenstve. Na jej skončenie PP to nemá vplyv, čiže jej PP by sa mohol skončiť 30.6. Ibaže bola dnes za šéfom, či jej nemôže predĺžiť zmluvu znovu na rok. On jej to sľúbil ale že jej dá novú zmluvu na dobu určitú a to od 1.9.2006 do 30.6.2007, Necháva si tak otvorené zadné dvierka, že keď bude na materskej tak akurát ju budeme mať v stave a zase ak by sa niečo ( nedajbože ) stalo a ona by nastúpila do práce skôr a nemal by pre ňu prácu tak na budúci rok jej skončí PP a dovidenia. Mňa však zaujíma tá skutočnosť, či to prerušenie PP počas prázdnin ( PP jej skončí 30.6. a nová zmluva od 1.9. ) bude mať dopad na výpočet materskej a hlavne či je to kóšer takto s tehotnou zamestnankyňou uzavrieť PP nanovo. Zdá sa mi to celé čudné. Poraďte mi prosím!:confused:
Tweety
07.06.06,11:16
Keď Vás dnes už toľko otravujem, prosím poraďte mi aj s týmto problémom. Máme zastnankyňu ktorá má uzavretý PP na dobu určitú do 30.6.2006. Toho času je na marodke - rizikovom tehotenstve. Na jej skončenie PP to nemá vplyv, čiže jej PP by sa mohol skončiť 30.6. Ibaže bola dnes za šéfom, či jej nemôže predĺžiť zmluvu znovu na rok. On jej to sľúbil ale že jej dá novú zmluvu na dobu určitú a to od 1.9.2006 do 30.6.2007, Necháva si tak otvorené zadné dvierka, že keď bude na materskej tak akurát ju budeme mať v stave a zase ak by sa niečo ( nedajbože ) stalo a ona by nastúpila do práce skôr a nemal by pre ňu prácu tak na budúci rok jej skončí PP a dovidenia. Mňa však zaujíma tá skutočnosť, či to prerušenie PP počas prázdnin ( PP jej skončí 30.6. a nová zmluva od 1.9. ) bude mať dopad na výpočet materskej a hlavne či je to kóšer takto s tehotnou zamestnankyňou uzavrieť PP nanovo. Zdá sa mi to celé čudné. Poraďte mi prosím!:confused: Je to čudné, čudesné.:mee:No bude to už nový PP od 1.9. na dobu určitú, nie predlženie prvého PP.
bazil
07.06.06,11:31
Je to čudné, čudesné.:mee:No bude to už nový PP od 1.9. na dobu určitú, nie predlženie prvého PP.
Prosím ťa Tweety a nevieš mi poradiť aj v tom aký bude mať to prerušenie PP vplyv na jej materskú? Viem že je tam nejaká zmena pri výpočte materskej od 1.7.2006, čosi čo sa týka prerušenia poistenia. prosím ako to je?
Tweety
07.06.06,11:34
Prosím ťa Tweety a nevieš mi poradiť aj v tom aký bude mať to prerušenie PP vplyv na jej materskú? Viem že je tam nejaká zmena pri výpočte materskej od 1.7.2006, čosi čo sa týka prerušenia poistenia. prosím ako to je?
No, tak na materskú nie som odborník, skús počkať na odpoveď J.Mihála, alebo ajobsa.:cool:
dana9
07.06.06,11:41
marodke - rizikovom tehotenstve. Na jej skončenie PP to nemá vplyv, čiže jej PP by sa mohol skončiť 30.6. Ibaže bola dnes za šéfom, či jej nemôže predĺžiť zmluvu znovu na rok. On jej to sľúbil ale že jej dá novú zmluvu na dobu určitú a to od 1.9.2006 do 30.6.2007, Necháva si tak otvorené zadné dvierka, že keď bude na materskej tak akurát ju budeme mať v stave a zase ak by sa niečo ( nedajbože ) stalo a ona by nastúpila do práce skôr a nemal by pre ňu prácu tak na budúci rok jej skončí PP a dovidenia. Mňa však zaujíma tá skutočnosť, či to prerušenie PP počas prázdnin ( PP jej skončí 30.6. a nová zmluva od 1.9. ) bude mať dopad na výpočet materskej a hlavne či je to kóšer takto s tehotnou zamestnankyňou uzavrieť PP nanovo. Zdá sa mi to celé čudné. Poraďte mi prosím!:confused:

aj keď to znie čudne, tak by to malo byť v poriadku, keďže tehotenstvo neovplyvňuje spôsobilosť na právne úkony :D takže ako správne uvádzaš, pôvodný PP dohodnutý na dobu určitú zanikne uplynutím posledného dňa. Podľa môjho názoru obom zmluvným stranám nič nebráni uzavrieť novú pracovnú zmluvu.
Divné však je, že zamestnanec vlastne vôbec nenastúpi do práce, keďže je na PN, takže by sa dalo polemizovať, či pracovnoprávny vzťah vôbec vznikol. Podľa Zákonníka práce platí, že pracovný pomer sa zakladá pracovnou zmluvou. Zároveň však platí, že pracovný pomer vzniká až dňom nástupu do práce. A pokiaľ si to vysvetľujem správne, tak PN je ospravedlnenou prekážkou v príci, ktorá sa však nepokladá za výkon práce.
V každom prípade by bolo asi najistejšie, ak je to teda možné, aspoň na jeden deň prerušiť PN.

dana:)