majkii
06.02.16,12:12
pár mesiacov po skončení 5 r. záruky NTB sa mi pokazil HDD s predinšalovaným w7 home prem OA. Mám aj vytvorené rescue DVD, do NTB som dal iný disk 250 GB samozrejme rescue DVD nedokáže vytvoriť nový systém.
Aké mám možnosti ak identický disk WD Scorpio Blue 500 GB sa nedá kúpiť?

Ak by som kúpil iný disk dá sa niekde oficiálne stiahnuť originál iso win7 a dá sa potom win7 nainštalovať a aktivovať ak tam bude iný disk (iný Hardware)? štítok s productkey je na sp. strane NTB

Má zmysel kúpiť hybridný disk napr. WD 2.5 "Blue Mobile sshd 1000GB 64MB cache. jednak ide o to, či sata III disk môžem použiť v tomto NTB Vaio VPC-EB2Z1E a či bude aspoň nejaký nárast výkonu ?
sthruska
06.02.16,13:16
Či sa dá stiahnuť ISO W7 neviem. Ale určite sa dá niekde zohnať - požičať, skopírovať od niekoho.
Aktivácia prebehne bez problémov.
misoft
06.02.16,13:21
Dá, dá.
Systému je jedno, aký tam máš disk.
Ak stiahneš si ISO Win7 (samozrejme verziu, ktorú si mal - 32-bit, alebo 64-bit) - nainštaluješ a pri aktivácii použiješ číslo, ktoré by malo byť buď pod baterkou, alebo na spodku NTB. A pokiaľ by to nešlo aktivovať automaticky, dá sa to aj telefonicky - stačí na M$ supporte nadiktovať SN z nálepky a oni pošlú na e-mail overovací a aktivačný súbor, prípadne aktivujú sami.
S tým diskom nie som si istý - Tvoje Vaio má v origináli SATA-150 (tiež nazývané aj SATA1) - prenosová rýchlosť 1,5Gb/s - použitím hybrid HDD SATA3 (6Gb/s) v ňom dosiahneš len tú pôvodnú rýchlosť, alebo jednoducho to odmietne z dôvodu nekompatibility (keby tam bol pôvodne SATA2 - tak by to ešte ušlo). Teda by si nič prevratného nezískal.
viktorviktor
06.02.16,19:12
ako zálohovať aktiváciu windows /bez nutnosti aktivácie po internete a telefone http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/activate-windows#1TC=windows-7/