Alenaa
06.02.16,15:57
Dobrý deň,

prosím, poraďte, ako postupovať v prípade, že sme P.O., mesačný platca DPH, na základe ZoD subdodávateľ (platca DPH) fakturuje stavebné práce bez DPH, naša firma je "medzičlánok" , fakturujeme ďalšiemu subdodávateľovi, až tretia firma fakturuje konečnému odberateľovi.
DPH sa prenáša 2x ? Daň odvedie posledný dodávateľ?

Medzi prvou a treťou fakturáciu môžu byť aj dva mesiace.

Ďakujem za rady.
Tweety
06.02.16,15:14
Áno, ťak.
Alenaa
06.02.16,15:43
Ďakujem, teda:
Január - faktúra prijatá od subdodávateľov (bez DPH)
Február - FP (bez DPH)
Marec FP - (bez DPH)
(všetci moji subdodávatelia majú vystaviť faktúru bez DPH? aj keď sa nefakaturuje na základe ZoD ale len na z. objednávky?)


v apríli vystavím faktúru bez DPH ďalšej firme, ktorá

v máji vyfakturuje zákazku konečnému odberateľovi - s DPH.
KEJKA
06.02.16,15:56
ano, ale na všetky FP uplatníš samozdanenie.
Alenaa
06.02.16,16:22
Ešte raz ďakujem,

len problém je v tom, že už nejaké faktúry mám v januári od živnostníkov aj s DPH, aj my sme vystavili fakt. s DPH. Všetko prerobiť?
Alenaa
08.02.16,07:29
Veľmi pekne prosím o doplnenie:
1.pri samozdanení aj ODPOČET?, ako pri faktúrach z EÚ?

2. za fakturovaný stavený materiál si uplatním odpočet DPH?

3. vystavím faktúru druhému odberateľovi bez DPH (ďalší prenos daňovej povinnosti) áno?

4. V januári sme ešte vystavili faktúry za stav. prác platcovi DPH aj s daňou, prerobiť faktúru s prenosom daňovej povinnosti? Alebo odviesť DPH na D.Ú.?
Alenaa
08.02.16,08:04
samozdanenie aj odpočet áno?
silvia
09.02.16,07:21
Tiež sme rovnaký prípad.. podľa mňa:
1. samozdanenie aj odpočet
2. áno, no v nejakom článku som sa dočítala, že odpočet na stavebný materiál až po úhrade faktúry...??
3. áno
4. tiež sme opravovali faktúry, my aj naši živnostníci..
Alenaa
10.02.16,07:24
bod č. 2. jedine pri osobitnom režime je odpočet až po úhrade - to je už iný paragraf.
kubkokubko
12.05.16,09:49
takže ak ja fakturujem konečnému príjemcovi tak fakturujem s DPH? A ako dokážem, že je posledný a nebude to fakturovať dalej?