lucluc
07.06.06,13:33
Ahojte,
ako podávate ročné zúčtovania do poisťovní ? Chcela som ho poslať poštou s Potvrdením o podaní ročného zúčtovania vdomnení ale "teta" z poisťovne na call linke mi povedala ze mi ho potvrdené nepošlú určite späť a nech prídem osobne, lebo podací lístok nie je dôkaz že som ho podala a blabla... Chodíte tam aj vy všetci osobne ? :eek: :eek: Veď to tam musí byť ako na prvého mája... :eek:
katkaj
07.06.06,11:40
Ahojte,
ako podávate ročné zúčtovania do poisťovní ? Chcela som ho poslať poštou s Potvrdením o podaní ročného zúčtovania vdomnení ale "teta" z poisťovne na call linke mi povedala ze mi ho potvrdené nepošlú určite späť a nech prídem osobne, lebo podací lístok nie je dôkaz že som ho podala a blabla... Chodíte tam aj vy všetci osobne ? :eek: :eek: Veď to tam musí byť ako na prvého mája... :eek:

No ja sa určite chystám v najbližšej dobe ísť tam osobne. Kopec vecí posielam poštou ale toto si "nenechám ujsť osobne". Myslím,že teraz tam ešte nebude taký veľký nával. A možno sa mýlim :)
alušik
07.06.06,11:46
Moja osobná skúsenosť - bola som tam osobne a "capli" mi pečiatku na kópiu RZP - vôbec netušili, že je nejaké tlačivo ako potvrdenie o podaní RZP. Dobré, však? Takže ani ja nijaké osobitné potvrdenie nemám. Myslím si, že doklad z pošty o doporučenej zásielke Ti spochybniť nemôžu... No nech mi niekto tvrdí, že som poslala niečo iné - to by mi museli zdokladovať, čo tak asi...
Dada
07.06.06,11:50
No tak to je dobré a ak mám poisťovňu 200km ďaleko, tak to tam mám ísť osobne??? To nemyslíte vážne toto.
Peterka
07.06.06,11:52
No nech mi niekto tvrdí, že som poslala niečo iné - to by mi museli zdokladovať, čo tak asi...[/quote]
Prázdny papier, pozor dokázať že z priznanie bolo podané-poslané :mee: doporučenou poštou ostáva na odosielateľovi.
Dada
07.06.06,11:52
A keď mám X zamestnancov, tak to mám na poisťovni stráviť mladosť, kým si to všetko prejdú???
alušik
07.06.06,11:57
Prázdny papier, pozor dokázať že z priznanie bolo podané-poslané :mee: doporučenou poštou ostáva na odosielateľovi.

mimotemy No to by mi poisťovňa snáď nechcela tvrdiť, že som im poslala prázdny papier. Zakladám si vždy kópiu toho, čo posielam a z druhej strany doporučeného lístku píšem, čo bolo odoslané. Tak to si človek nemôže byť istý doporučenou poštou? Tak to myslím, že faktúry, ktoré každý druhý podnikateľ posiela doporučene a všetky doklady na poisťovne, daňové úrady a pod. - vlastne posiela doporučene úplne zbytočne a rovnako úplne zbytočne vyhadzuje peniaze na drahé poštovné, lebo neviem, ako by som niekomu jednoznačne dokázala, čo v tej obálke bolo...
matka7
07.06.06,12:04
ozaj, a plati to ze zuctovanie treba podat v tej pobocke kde je poistenec poisteny k 31.12.05?
lebo ak to plati aj za zamestnancov, mam ich asi 150, a ani oni sami nevedia v ktorej pobocke sa poistili, zvlast ked maju este stare karticky s uz neplatnymi cislami poistovni a casto krat nie je citatelna peciatka poistovne, takze sa hram na detektiva orieska a tipujem si kde asi tak mozu patrit. okrem toho sideria vyzaduje podanie osobne, to teda mam za zamestnancov cestovat z ba do kosic ked maju tam trvale bydlisko?? ... mam pocit ze stat mzdarkou bola ta najvacsia hlupost co som kedy spravila :-((
alušik
07.06.06,12:08
ozaj, a plati to ze zuctovanie treba podat v tej pobocke kde je poistenec poisteny k 31.12.05?
lebo ak to plati aj za zamestnancov, mam ich asi 150, a ani oni sami nevedia v ktorej pobocke sa poistili, zvlast ked maju este stare karticky s uz neplatnymi cislami poistovni a casto krat nie je citatelna peciatka poistovne, takze sa hram na detektiva orieska a tipujem si kde asi tak mozu patrit. okrem toho sideria vyzaduje podanie osobne, to teda mam za zamestnancov cestovat z ba do kosic ked maju tam trvale bydlisko?? ... mam pocit ze stat mzdarkou bola ta najvacsia hlupost co som kedy spravila :-((

Podľa mňa, ak im robí RZP zamestnávateľ, tak by som to podala na pobočke, pod ktorú patrí zamestnávateľ - za všetkých zamestnancov. Veď s tým jednotlivé pobočky nemôžu mať taký problém.:o
mimotemy Inak to je strašné...ľudkovia, nedeste ma. Vážne mám pocit, že poisťovne vyrábajú problémy aj tam, kde nemusia... Tento rok, pri každej jednej osobnej návšteve, som odtiaľ odchádzala "vytočená" na maximum. No stojí to za to?
katkaj
07.06.06,12:16
No tak to je dobré a ak mám poisťovňu 200km ďaleko, tak to tam mám ísť osobne??? To nemyslíte vážne toto.

No ja tiež nerada chodím po úradoch a radšej všetko posielam poštou ale keď máme premiéru s tým RZZP tak to odnesiem osobne. ;)
Ale inak nemám pocit,že by bolo niekde usmernenie že sa to musí podať osobne. Veď na tej podatelni naozaj môžu potvrdiť hocičo a máloktorá pani mi kontrolovala na úrade čo preberá a potvrdzuje.:rolleyes: Tak o čo je to lepšie ako keď sa to pošle poštou?
rada
07.06.06,12:47




Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia oddnes už aj elektronicky

30.05.2006 19:00
BRATISLAVA - Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia možno oddnes urobiť aj elektronicky. Na internetových stránkach zdravotnictvo.sk (http://www.zdravotnictvo.sk/) a novezdravotnictvo.sk (http://www.novezdravotnictvo.sk/) sú k dispozícii príslušné formuláre.

Po otvorení stránok a vložení správnych identifikačných informácií systém sám ponúkne druh formulára, ktorý zodpovedá priebehu a typu zamestnania poistenca. Poistenci musia zúčtovanie odovzdať do 30. júna. Informoval Komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR.
Zdroj: SITA
....Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou nebude vyrubovať pokuty za nesprávne vyplnené priznania. Naopak, pokuta od úradu neminie tých, ktorí ročné zúčtovanie nepodajú. Tlačivo do poisťovní nemusia poistenci priniesť osobne, stačí ho poslať poštou. Preplatky a nedoplatky musia zdravotné poisťovne, resp. poistenci vyrovnať do konca septembra tohto roku.
Zdroj: SITA

Iveta
07.06.06,13:26
Mám zamestnancva, ktorý má ŽL „v šuplíku”, príjmy zo živnosti žiadne. Urobila som pre neho RZ ZP S+SA+SB (samozrejme, že to sám nevedel), ale na ktorej pobočke ho má odovzdať - zamestnávateľ je v BA a on má trvalý pobyt v Skalici?

Stretli ste sa s tým, že niektorí živnostníci, ktorí sú aj zamestnanci, si mysleli, že do ZP sa posiela Doklad o výške príjmu a preddavkoch, ktorý im dal zamestnávateľ? Ja som „natrafila” už na troch takých šikovných...
rada
07.06.06,14:09
RZ sa má podať v poisťovni kde je poistený. Ja som si uzavierala poistenie na Cintorínskej a RZ odovzdala na Kominárskej. Je to síce v rámci BA, ale zastávam názor, že to môže byť v BA či v Skalici hlavne, aby to bolo na príslušnej poisťovni.
ZuzanaP
07.06.06,14:45
Ja som si tiež odovzdala RZ osobne. Na svojej kópii som mala aj tlačivo potvrdenie o podaní RZ a pani v poisťovni nevedela, ktoré patrí jej a ktoré mne. Tak som jej podávala RZ so slovami: to je vaše a to pre mňa. Mala som pocit, že nemá ani šajnu o čom je reč, že nerozumie RZ.

O dva dni neskôr som bola zaniesť ešte nejaké dve a jej kolegyňa mi ich zobrala s úsmevom, kľudne si ich pozrela, aspoň zbežne - či sú formálne v poriadku.

Kolegyňu, čo mi ich preberala, ešte len zaúčali do problematiky RZ, vysvetľovali, systémom: toto takto a nepýtaj sa prečo, lebo.
dada111
14.06.06,07:22
Prosím poradákov o radu čo mám napísať na doklad o výške príjmu zamestananca do III. oddielu /Príloha č. 16k/
Zamestnanec mál v skutočnosti vyplatený príjem za rok 2005 len za jeden mesiac ale odvody do zdrav. poisťovne boli v skutočnosti zaplatené v roku 2005 za 1-9 mesiac. Ostatné odvody /10-12/ boli zaplatené až v roku 2006.
lucluc
20.06.06,08:20
Ahojte. Oznamujem len poraďákom že mi dnes poslali poštou zo Spoločnej zdravotnej poisťovne potvrdenie o podaní ročného zúčtovania pekne orazené podpísané pracovníčkou poisťovne. Neviem ako VšZP ale myslím že od nich čakať takéto niečo je nadštandard... Alebo nie ? Prišlo potvrdenie niekomu aj zo Všeobecnej ?
jankasm
20.06.06,08:49
Mne tiež len zo spoločnej. Všeobecnú mám našťastie pod nosom, takže tým som to zaniesla osobne.