Dalibor Dirbak
07.02.16,13:42
Dobry, vo vlaku smer ZV-LC som cestoval a nejaký dobry človek mi odsudzil peňaženku a stratil som úplne všetko od legitimácie na internát po zdravotnú kartu ... idem to v pondelok vybaviť ale najviac ma s*** že som stratil malý aj veľký TP ... čo bude nasledovať ako sa to vybavuje... ďakujem
evuš
07.02.16,12:53
Veľký technický preukaz máš mať uložený doma....nakoľko si stratil oba, malý i veľký treba zájsť na DI....tam Ti určite odpovedia fundovanejšie ako my tu, na Porade....

Prevádzkovateľ vozidla, ktoré je prihlásené v evidencii vozidiel, môže na základe písomnej žiadosti požiadať o vydanie duplikátu osvedčenia o evidencii časti I alebo osvedčenia o evidencii časti II z dôvodu jeho poškodenia, zničenia, straty alebo odcudzenia orgán Policajného zboru, a to za podmienok ustanovených osobitným predpisom.

Prevádzkovateľ vozidla môže na základe písomnej žiadosti požiadať o vydanie duplikátu technického osvedčenia vozidla z dôvodu jeho poškodenia, zničenia, straty alebo odcudzenia
a) výrobcu alebo zástupcu výrobcu, ktorý vydal technické osvedčenie vozidla; výrobca alebo zástupca výrobcu je oprávnený duplikát vydať len na základe písomného súhlasu štátneho dopravného úradu,
b) obvodný úrad dopravy, ktorý vydal technické osvedčenie vozidla; obvodný úrad dopravy je oprávnený duplikát vydať len na základe písomného súhlasu štátneho dopravného úradu,
c) obvodný úrad dopravy, ak výrobca alebo zástupca výrobcu podľa písmena a) zanikol alebo už neexistuje a nemá kto vydať duplikát technického osvedčenia vozidla; obvodný úrad dopravy je oprávnený duplikát vydať len na základe písomného súhlasu štátneho dopravného úradu.

Ak sa žiadosť o vydanie duplikátu (viď vyššie) podáva z dôvodu straty alebo odcudzenia, prílohou k žiadosti je doklad o ohlásení straty alebo odcudzenia. Ak sa žiadosť podáva z dôvodu poškodenia, zničenia, straty alebo odcudzenia, prílohou k žiadosti je odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách nie starší ako 30 dní odo dňa jeho vydania; odborný posudok o kontrole originality vozidla sa nevyžaduje pri vozidlách kategórie S, PN a výmenných nadstavbách.

Osvedčenie o evidencii časť II a technické osvedčenie vozidla smie vyrábať a s nimi manipulovať fyzická osoba alebo právnická osoba s trvalým pobytom alebo sídlom na území Slovenskej republiky alebo v inom členskom štáte, ktorej ministerstvo udelilo povolenie.

Vzor osvedčenia o evidencii časti I, podrobnosti o jeho vyhotovení, tvare a rozmeroch, ako aj o údajoch v ňom uvádzaných ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo po dohode s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky. Vzory osvedčenia o evidencii časť II a technického osvedčenia vozidla, podrobnosti o ich vyhotovení, tvare, rozmeroch a údajoch v nich uvádzaných, podmienkach a rozsahu ich vydávania, spôsobe vedenia ich evidencie, spôsobe a lehotách ich inventarizácie, postupe a lehotách ich odovzdávania na skartáciu, postupe pri ich zničení, poškodení, strate alebo odcudzení a podrobnosti o činnosti obvodného úradu dopravy pri odňatí osvedčenia o evidencii z iného členského štátu a o informovaní tohto štátu o odňatí osvedčenia o evidencii ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.
misoft
07.02.16,12:56
Musíš však najskôr nahlásiť na DI.
Podľa majiteľa - teda teba - a EČV si pozisťujú všetko, čo treba. Ty máš však smolu v tom, že si prišiel i o OP (ako doklad totožnosti) - takže to bude dosť ťažké dokazovať, že to bolo tvoje.
Následne s hlásením od PZ SR (DI) naklušeš na odbor dopravy okresného úradu a ten vystaví duplikáty. http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=123702

Zaráža ma však jedno - na kieho ďasa nosíš spolu oba techničáky? Veľký sa nikdy nenosí spolu s malým TP. Veľký techničák sa nosí pri prihlasovaní, odhlasovaní, prepise vozidla, pri vykonávaní TK, EK, KO. Je to tak nariadené - nikdy sa nenosia spolu!
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_osvedcenie-o-evidencii-a-techn/obcan